Szokás elmenni templomba imádkozni nagyobb tanulmányi vizsgák előtt?
Hallottam és láttam több nemzet ünnepi és jeles napi szokásainál, hogy vizsgák előtt, például érettségi, államvizsga stb. előtt és a sikeres vizsga után el szokás menni egy templomba. Japánban sintó szentélyt látogat ezen alkalomból a többség, de a keresztény templomok és a buddhista templomok sem üresek ezek alkalmakkor, a világ ortodox keresztény, illetve mélyebben katolikus felén elmennek a diákok még egyszer előtte gyónni, illetve Törökországban is szokás mecsetbe vagy ortodox keresztény templomba (vallásnak megfelelően) elmenni imádkozni még egyszer a nagy esemény előtt. Más országokról is hallottam hasonló szokásokat.
Ez szokás itthon is? Mi a lényege, értelme a szokásnak? Máshol ez tényleg egy családi szokás?
Szeptember elején a tanévnyitó szentmisék mondásának pl. nagy hagyománya van Magyarországon.
"Veni Sancte"-misének is szoktuk mondani a kezdőének első sorai miatt (Jöjj Szentlélek).
Továbbá tanév végén a "Te Deum" szintén, amiben hálát adunk a tanévben kapott kegyelmekért. Nem pusztán az 5-ös biziért, hanem hogy ebben az évben is fejlődtünk értelmileg, tanulmányainkban és (remélhetőleg) emberségünkben.
Vizsgák előtt ilyen jellegű szokással én nem találkoztam, de egyénileg el tudom képzelni.
Pogány hagyományok, semmi több!
A Teremtő Atyát abszolút nem érdeklik a világi tanulmányok és tudományok,mint ahogy semmi sem érdekli ami a világ tanítása. Az ellenségtől(Sátán) van minden ami világi!
1Kor 3:18 Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölccsé lehessen.
1Kor 3:19 Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt. Mert meg van írva: Megfogja a bölcseket az ő csalárdságukban.
1Kor 3:20 És ismét: Ismeri az Úr a bölcsek gondolatait, hogy hiábavalók.
Hogy mennyire szokás, azt nem tudom, de egész biztos szép számmal előfordul,
mindenesetre ne (csak) ezért menj templomba.
Ha már elmész oda ezért, akkor menj el máskor is, ne csak akkor, amikor segítségre van szüksége.
Nincs rá szokás külön, ha úgy érzed jónak, akkor elmész.
#2
Te vagy a sátántól, mert Isten Lelke ellen beszélsz, ami jó azt rossznak hazudod, Isten szent Lelkét káromlod.
"Ezeknek az ifjaknak Isten tudományt és jártasságot adott minden könyvben és bölcsességben"
"Mivel ez tetszett leginkább szívednek és nem kértél gazdagságot, vagyont s dicsőséget, sem azoknak az életét, akik gyűlölnek téged, sőt még hosszú életet sem, hanem bölcsességet és tudományt kértél, hogy kormányozni tudd népemet, amelynek királyává tettelek"
"a tudomány és a bölcsesség mégis hasznosabb, mert életet ad a birtokosának"
#2.
Isten egy csodálatos világot adott nekünk és ránk bízta, hogy fedezzük fel.
Egyébként nem jehovisták, meg más szekták tanaira voltam kíváncsi, szintén nem egyéni véleményekre.
Az értelmes válaszokat köszönöm és jöhetnek még, akár családi szokásokról is!
#3.
Nyilván a képmutatást senki nem kedveli. Az a legcélravezetőbb vallástól függetlenül, ha valakinek az életmódjának része a vallás tanítása, azonban keresztényként én azt mondom, hogy a templom mindenki előtt nyitva áll, kivéve azok előtt, akik nem békés szándékkal jöttek. Jézus azokért is meghalt a kereszten, akik csak ünnepekkor, vagy nagyobb életesemények előtt/után mentek el hozzá. Ha valaki már odáig eljut, hogy karácsonykor nem csak az ajándékok körül forog a figyelme, hanem mondjuk elmegy templomba, vagy ha mondjuk kér segítséget és hálát is ad érte bizonyos fordulópontoknál az életében már jó dolog és már egy jó irányra lépett (hogy marad-e rajta az csak tőle függ). Ha valaki ünnepekkor elmegy és megfogja, az valószínűleg vissza is fog térni.
2# a példa a középkori káros gondolkodásra (és még csodálkoznak hogy egyre több az ateista mint én)
Amúgy 2-es tudod akkor most te is a sátántól való dolgot hasznälod azzal hogy ide írsz
#7.
A nevesebb tudósok többsége vallásos volt, pl.: Newton, Wernher von Braun, Heisenberg, Schrödinger stb.
A meghatározó vallási irányzatok, illetve azok legnagyobb felekezetei közül (kereszténységben pl.: ortodoxok, görög/római katolikusok, evangélikusok, reformátusok) nem lehet olyat találni, ami tudományellenes tanításokat foglalna törekvéseibe. Szekták persze vannak, de a számuk elenyésző és igazából a tudománnyal kapcsolatos álláspontjukat félretéve is, a tanításaik első, vagy második pontja is már élesen szembemegy azon vallás szentirataival, amelyhez sorolják magukat, hiszen ezért szekták. A kereszténységben különösen ilyenek bizonyos neoprotestáns irányvonalak.
Szóval összességében hatalmas hiba néhány hangos kisebbségben lévő szavát kivetíteni az egész vallásra.
#7
A #2-es hozzászóló egy resztoránus szekta híve, semmi köze a középkori gondolkodáshoz, amikor éppen az európai egyetemek felvirágzása kezdődött. Nyilván te is tudnád, ha okosabb lennék, de te megelégszel azzal, hogy ateista vagy, s gondolod, ez minden hiányosságot elfed.
"...a tanításaik első, vagy második pontja is már élesen szembemegy azon vallás szentirataival, amelyhez sorolják magukat, hiszenezért szekták. A kereszténységben különösen ilyenek bizonyos neoprotestáns irányvonalak."
A neoprotestansok jellemzoen nem szektak. Eppen hogy fundamentalistak a Bibliat illetoen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!