Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről az életmódr...

Mit gondolsz erről az életmódról? Hitemről? Meglátásomról?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz erről az életmódról? Hitemről? Meglátásomró

Abban az Istenben hiszek aki a Mindenség Ura! Mindenek teremtője alkotója és ő a mi Mennyei Atyánk. Hiszek Isten egyszülött Fiának Jézus Krisztusban hogy ő a Megváltó, szabadító. Az emberiség megváltója. Hiszek Szentlélekben megvagyok keresztelve mint katolikus. S első aldoztam is. Azonban úgy gondolom NEM lehet teljesen a biblia szerint élni. Mert nagyon nagy korlát lenne, és nagyon unalmas életforma lenne. Vannak dolgok amikkel egyet ertek: SZERETET, BÉKESSÉG, JÓSÁG, KEDVESSÉG EGYMÁS IRÂNT, TISZTELET, NEM KELL BÀNTANI EGYMÂST, NEM KELL ÀRTANI EGYMÁSNAK. Ezekkel egyet értek. És azzal is hogy ha megházasodik az ember legyen hűséges egy életen át hiszen esküt fogadott. Ez a helyes a házasság. És azon belül a gyerekek. Isten ajándéka! De viszont azzal nem értek egyet ha valaki fiatal független és nem fekudhet le a párjával ez hülyeség, meg az is hogy nem lehet szórakozni élni! Egy életünk van! Én úgy gondolom amit egymást felé megkell adni a szeretet , tisztelet, békesség, nem bántani egymást!!! De az eletet élje mindenki ahogy akarja joga van hozzá. Én úgy gondolom a Biblia kb 50-60% NEM Istentől van hanem a papok amiket bele írták hogy kordában tartják a népet!!! Én úgy gondolom az jut mennybe aki hisz még aki nem hívő de ha jó ember jó a lelke az a mennybe jut. A papok.csak azerr találtak ki hogy csak a hívők juthatnak mennybe hogy magukhoz láncolják a népet leszedje az egyház az embereket és irányítja! Én is így voltam sok sok évig! De valamire rá jottem: felnőtt ember vagyok, lassan 35 éves leszek, semmi köze a papnak se senkinek az eletemhez. Amit be tartok hogy nem bantok senkit, és jó lelkű vagyok! Tisztelek mindenkit. Szeretettel vagyok mindenki felé! Naponta 1x imádkozom kb, de én hiszek abba ehhez nem kell pap. Se vallási felekezet. Isten és Jezus bennem élnek Szentlélekkel együtt. Néha olvasok zsoltarokat. Ami a halál utáni létét illeti Pontosa elő ember nem tudja erre azt mondták nekem a papok hogy hiteltelen vagyok mert le írja a Biblia stb. Ember írta nem Isten . Úgy gondolom van menny és pokol de a pokolba a rossz gonosz emberek jutnak a jók a mennybe még akkor is ha nem voltak hívők.. a poklot az egyház találta ki hogy féljen az ember persze biztos létezik de A JO EMBEREK nem.jutnak oda ha igen akkor Isten nem jó hanem szadista de tudom hogy az én drága Mennyei Atyám jóságos szereto Isten a jókat megvedi. Tesztelni kell egymást szeretni magan életbe próbálni erkölcsösen élni és kész szerintem jól gondolom ezeket nem vagyok gonosz keze alatt... és Mindneki hitet tiszteletben tartom , úgy gondolom nem tudunk pontosan semmit se pap se pásztor hiába állítja hogy ezt neki Isten súgta hogy igyvan akkor se tudjuk ember nem tudja mivan oda at csak aki meghalt próbálni kell jo embernek lenni hinni mint keresztény ha házas vagy hűségesnek lenni szeretni a gyerekeid feleséged/férjed jó lelkunek lenni naponta legalább 1 ima jósággra törekedni és nem lesz baj emberek vagyunk egyedül a földön Jézus volt a tökéletes és szent mivel Isten fia és a második isteni személy a fiú


2022. jan. 9. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos nem egy vita poszt
2022. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Konfúz.
2022. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megöregedtél. Unalmas.
2022. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy egy köcsög vagy.
2022. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérlek, használj több pontot és vesszőt!


„semmi köze a papnak se senkinek az eletemhez. Amit be tartok hogy nem bantok senkit, és jó lelkű vagyok! Tisztelek mindenkit. Szeretettel vagyok mindenki felé! Naponta 1x imádkozom kb, de én hiszek abba ehhez nem kell pap. Se vallási felekezet.”


Most akkor kíváncsi vagy, hogy mit gondol más, vagy nem? Amit itt leírtál, az ellentmondani látszik azzal a ténnyel, hogy kiírtad ezt a kérdést. Nekem úgy tűnik, hogy a választott utadon eléggé magányos lehet, mert pont ezek a gondolatok akadályozzák meg azt, hogy hozzád hasonló gondolkodású embert találj. A magány teszi az embert kétkedővé, és azért kezd megerősítést várni, hiszen aki nincs egyedül, az folyamatosan infót kap a környezetében arról, hogy amit gondol vagy tesz, vajon helyes-e vagy sem.


Én azt mondom, nyiss egy kicsit jobban más emberek gondolatai felé, akkor is, ha az épp elítélően hat rád. Még ha egy adott tanítás helytelennek gondolja azt, amit te nem, próbáld meg kideríteni, hogy vajon miért gondolja úgy, ahogy. Ez nem jelenti azt, hogy bármit is el kéne fogadnod, egyszerűen csak megértésre kell törekedned. Én is nagyon értek ahhoz, hogy fejbe mindent kitaláljak előre, hogy aztán az első alkalommal dugába dőljön az egész elképzelésem, mert valami nyilvánvaló dologra nem gondoltam tapasztalat híján 😅

2022. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Unalmas, szürke, érdektelen, értéktelen.
2022. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Azt, hogy egy kamu troll vagy, aki most hatszázadjára írja ki, ugyanazt, ugyanazokkal a szavakkal, és aki SOHA nem jön vissza, miután kiírta a kérdést.

Csalsz és röhögsz rajtunk évek óta, és közben ilyenekkel kábítod a közönséget, hogy


"Amit be tartok hogy nem bantok senkit, és jó lelkű vagyok! Tisztelek mindenkit. Szeretettel vagyok mindenki felé!"


Hát nem éppen.

2022. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!