Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent keresem, valaki megtalá...

Istent keresem, valaki megtalálta már?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy “létezik” e, hanem hogy hogy találhatom meg úgy igazán?

Szükségem van rá, mindig is szükségem volt. De most valahogy nem találom. Biztos vagyok benne, hogy Ő kell nekem, de nem tudom hol találom meg.

Valaki tud segíteni?



2021. dec. 27. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Melyiket keresed?
2021. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Demion ***** válasza:
0%
Itt vagyok. Én vagyok Isten. Mit szeretnél?
2021. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 pelgrim ***** válasza:

Valamikor nagyon régen Isten az emberek között lakott, de az emberek folyton zaklatták mindenféle ügyes, bajos jelentéktelen dolgokkal, hogy például milyen számokat jegyezzenek be a lottón, vagy melyik lábbal lépjenek át a küszöbön, stb. Isten nagyon megúnta a dolgot, összehívta tanácsosait hogy találjanak egy nyugotabb helyet. Voltak akik azt javasolták, hogy költözzön a világ legmagasabb hegyére a Mont Everesztre, de Isten aki már látta, hogy Tenzin és Hilary készülődnek, hogy megmásszák a csúcsot, nem látta jónak. Volt más is aki azt javasolta hogy költözzön a Holdra, de Isten azt se találta jónak, mondva Az amerikaiak már oda is készülődnek. De van egy jobb ötletem, belebujok az emberekbe, ott nem fog keresni senki.

Azóta Isten itt lakik bennünk, de senki nem zaklatja. Talán próbálkozhatnál ott ?!

2021. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban Őt keresed megtalálod, ha Tőle kérsz segítséget fogsz is kapni. Imádkozz, hogy segítsen, hogy megismerte Őt igazán.
2021. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából Isten keresése sosem áll le egy keresztény életében, csak akkor, amikor meghal az ember (vagy talán akkor sem?)

De annyiban már "megtaláltam" és megismertem Istent, hogy el tudtam magam kötelezni Őmellette egy életre. Annyira meg tudtam ismerni Isten tervét, hogy alárendeltem magam neki, és a részese lettem. Tehát egy darabig bizonyára tudok segíteni neked is, ha te is beleteszed a saját részedet, és kitartasz az útkeresés során. Abban az egyházban, aminek a tagja vagyok, ezt az útkeresést egy leckesorozattal tudjuk segíteni, amelyből meg tudod ismerni a kereszténység alapvető tanításait, amit kezdetben Jézus és az apostolok is képvisltek, és akkor tudatosan tudsz dönteni amellett, hogy szeretnéd-e ezt az utat követni. Ez egy személyre szabott és az elmélet mellett gyakrolatias képzés. Az első leckének pont az a címe, ami most téged is izgat: ISTEN KERESÉSE. Ha érdekel, írj privátot.

üdv Stefán

2021. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... de ha valaki leckesorozatot ajanl, ami nagyon szemelyre szabott es elmeleti, de gyakorlati is, es megmutatja, mit kepviselt valojaban Krisztus meg az apostolok kezdetben, DE nem mondja meg az egyhaz nevet, hanem privatban kell irni


- akkor en ovatos lennek

2021. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem létezik!
2021. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért keltette fel az érdeklődésem a kérdésed, mert a világ legnagyobb része vallásos és mindegyik úgy gondolja ő találta meg az igaz istent. Én sem értettem,. de hát melyik az igazi..? Még Isten Szava is elismeri, hogy nagyon sok isten van: 1Kor 8:5 "..mint ahogy van sok isten és sok úr, számunkra( mondja itt Pál apostol) valójában egy isten van.."

Te is ezt az egy Istent keresed, akit Pál apostól is megtalált. Ha Isten szeretné magát megismertetni, nyilván ehhez az eszköze a Biblia. Éppen ezért iratta le. Te is úgy gondolod, itt található? A 2Tim.3:16 ezt írja: A teljes Írás Istentől ihletett. A TELJES Biblia az ő szava. Tehát a Bibliát kell jól és pontosan megismerni. Hiszen Ő is azt szeretné, hogy pontos legyen róla az ismeretünk, éppen amiatt mert sokan sokféle istent szolgálnak.Pontos ismeret nélkül nem tudjuk melyik az egyetlen Teremtő Isten, azaz a Biblia Istene.

1Tim 2:4 "Ő azt akarja, hogy mindenfajta ember megmeneküljön, és pontosan megismerje az igazságot." Szeretné, hogy közeledj hozzá és Ő is szeretne hozzád, de az első lépést neked kell megtenned. Jak.4:8. Ahogy a barátját is az ember idővel ismeri meg, így a róla való ismeret megszerzéséhez is időre és a biblia alapos megismerésére van szükség.Viszont Ő ezért óriási jutalmat is ad! Örök életet! János 17:3 "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust" Csatolok egy könyvet ami ebben sokat segíthet neked! És én is tudok további beszélgetések által, kizárólag a biblia válaszait megmutatva, vagy a könyv alaposabb megértésében! Keress nyugodtan, válaszolok!


[link]

2021. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!