Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyónási titkot mennyire...

A gyónási titkot mennyire kell betartani?

Figyelt kérdés
Ha pl. valaki meg akar ölni valakit, és ezt elmondja a papnak gyónáskor, akkor a hap inkább hagy meghalni egy embert, vagy a gyónási titok ellenére megmenti?
2010. szept. 3. 21:04
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

általában csak imákat kérnek a papok.


el tudom képzelni azt is, hogy a papi pedofília ellen azért nem lépnek fel ténylegesen, mert a pedofilok meggyónták a tetteiket, és ezzel elintézettnek gondolják a dolgot.

2010. szept. 10. 23:43
 22/27 anonim ***** válasza:
47%
Ne okoskodj, ha azt se tudod miről van szó. Olyan Egyháztámadók akarják tönkre tenni az Egyházat mint te! Ezt még később megbánod...
2010. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

nem akarom tönkretenni az egyházat. ismerek normális vallásosokat is.

csak az álszenteskedést, meg pl. a papok pedofíliáját nem bírom (azt hogy az egyház kb. támogatja őket.

2010. szept. 11. 10:38
 24/27 A kérdező kommentje:
egyházi suliba jártam, vannak tapasztalataim...
2010. szept. 11. 10:39
 25/27 Salx Narval ***** válasza:
81%
Nézd én nem vagyok vallásos ember és én is hallottam sok ellenszenves dolgot a papokról.Beismerem nem sok pappal találkoztam és még kevesebbel volt alkalmam beszélgetni, de 45-év alatt azért voltak egy páran. Ezek mind kedves normális emberek voltak, vallásuktól függetlenül.Nem hinném, hogy a papok többsége szemétláda lenne, csak tudod elég a világban pár eset és máris tömeges és általános jelenségről beszélnek az emberek.Ebben azért a médiának is nagy szerepe van.Természetesen pedofilból, ördögűzőből egy is sok.A saját tapasztalatodnak higgy, ne a szóbeszédnek.
2010. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A pedofília nem egyszerű bűn, hanem az egyházjogi értelemben vett bűncselekmények között is a legsúlyosabbak egyike. Aki pap létére ilyet követ el, azonnal beálló, a Szentszéknek fenntartott kiközösítésbe esik, ügyében a Hittani Kongregáció hivatott eljárni. Ha a püspöknek feljelentenek valakit, ő sem járhat el az ügyben, hanem haladéktalanul fel kell terjesztenie a Kongregációhoz. Részletek: [link]

Szóval elég előítéletes és rosszindulatú kijelentés a kérdező részéről, hogy a pedofil pap meggyónja, kap egy kis imát és minden el van intézve.

2011. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kérdező: "végülis lehet inkább ölnének. egyszer volt egy pszichológiai kísérlet, ahol áramütéssel bűntettek "felsőbb parancsra", és sokan megadták a halálos áramütést is. szóval kinézem a papokból, hogy inkább gyilkolnának, de a szabályt azt betartják"


Vicces látni, mennyire ferdítesz. Szerinted már a pap az, aki "gyilkol". Ügyes játék a szavakkal, meg kell hagyni. Amúgy az említett kísérletnek semmi köze ehhez, a pap számára ez szent dolog, itt nem a felsőbb parancs a lényeg. Te egész másról beszélsz.


Egyébként meg ez az egész elég átlátszó volt. Téged nem a gyónási titok érvényességi köre érdekelt, hanem az, hogy a kérdés mögé bújva a vallást és az Egyházat támadd. Javaslom, ezt máskor tedd egy erre alkalmas fórumon, mert így nem túl egyenes dolog. Már ha az egyenesség még érték manapság...

2014. nov. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!