Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitol fugg hogy egy muzulman...

Mitol fugg hogy egy muzulman no burkat, hidzsabot, nikabot stb. hord?

Figyelt kérdés
ezt a ferj donti el? vagy mitol fugg? ha egy kereszteny no hozzamegy egy muzulman ferfihez, akkor a nonek kell hordania ilyeneket?
2021. aug. 12. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

#10: Ezért is volt teljesen nevetséges, amikor azt hiszem a franciáknál be akarták tiltani, hogy a lányok elkendőzzék az arcukat.


Most pedig az egész világot maszkhordásra kötelezték. Ez úgy látszik nem probléma. Aljas képmutatók !


Kösz, hogy eszembe jutattad Aurélia :D (Egyébként meg szándékosan hülyeségeket hordasz össze, mint mindig)


Abdullah

2021. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, kérdező, a következő a helyzet:

- mindenhol más az előírás. Vannak konzervatív helyek, és vannak megengedőbbek.

De az előírást mindenhol be kell tartanod, különben bajod lesz. Nem is kicsi.

- az sem mindegy, hogy helyi lakos vagy, illetve a férjed ottani... vagy turista vagy?

Utóbbiak többet megengedhetnek maguknak, amíg nem csinálnak botrányt. Ha viszont igen, akkor nagyon csúnya büntetést kaphatnak ők is.

- nagyon nem mindegy az sem, hogy mióta érvényesek ezek az enyhébb törvények?

Ugyanis előfordulhat olyan, hogy a törvény már nem bünteti, de a helyi szokások nagyon is! Na, ilyenkor jön a gázolás, ami egy hete volt, és benne volt a hírekben. Vagy egy hirtelen gyilkosság, ami után a rendőrség nem fogja magát összetörni, hogy megtalálja a tettest.

És ezt csak azért, ha fedetlen hajjal megjelensz nyilvános helyen.


Szóval óvatosan. Mindenhol tájékozódj előre.

És ne ilyen emberektől, mint ez az "Abdullah".

2021. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem hiszem ha turistaként elmész olyan helyre akkor nem kell burkát hordani. Ha nem is szólnak de akkor is kineznek ha nincs rajtad. Ez olyan mint az ortodox és katolikus templomban a keresztvetés. Ha nem csinálod akkor kineznek. Ennyi.
2021. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sok helyen tényleg így van, de például Dubajban nem.

Ott láttam olyan képet, ahol a tengerparton találkozik két nő. Az egyik helyi: talpig csadorban, csak a szeme látszik ki.

A másik fehér, bikiniben.

Elég döbbenten bámultak egymásra mindketten, de aztán valahogy túlélték, és botrány se lett belőle.

2021. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

A turista vegyen fel burkát...:D


Akkora arcotok van a semmire hogy az félelmetes. Persze elmegyünk Egyiptomba, Tunéziába, Jordániába... és vegyél fel burkát, nem is kendőt hanem burkát. Melyik bolygón éltek ti ?


Nevetségesek vagytok komolyan mondom.


Abdullah

2021. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahol elvárják, ott nem azt mondják, hogy turista - hanem azt, hogy aki odamegy, az felveszi.

Azért tényleg elég kevés ilyen hely van már a világon. Én például olyat hallottam, ahol azt mondták: "vegyen fel egy kendőt. Ezt azért bárki elviselheti".

2021. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Néhány éve Marokkóban jártam, a nők túlnyomó része hosszú, sötét ruhát és kendőt hordott. Ugyanakkor láttam egy kb. 20-22 éves arab lányt, fehér, ujjatlan, hátul hátközépig kivágott, kéttenyérnyivel térd fölé érő ruhában, senki nem törődött vele. És mindezt egy 30-35 ezres városban.
2021. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A kendő nem muszlim specialitás.
2021. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igaz, viszont a haj eltakarását sok helyen elvárják még.
2021. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha egy keresztény nő hozzámegy egy muszlimhoz, nem kell áttérnie muszlimnak, nem kötelező a fejét se befedni, viszont arra számítson, hogy a gyereke kötelezően muszlim vallású lesz. És ha lánya születik, majd magyarázhatja neki, hogy "Nekem ugyan nem kell befednem a fejem, de neked, lányom, muszáj".
2021. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!