Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtetette a...

Isten miért teremtetette a földet? Egyáltalán miért pont ez a bojgót választotta?

Figyelt kérdés
Ugye mindenki tudni, hogy Isten teremtette a földet, de miért pint ezt a bojgót választás? Annyi nagyobb bojgó van a világon, azokon is megtudta vilna oldani, hogy legyen éltet, nem?
2021. júl. 25. 22:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
2021. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

"Ezt tudom, csak mikor teremtette a földel akkor még csak láva volt minden"


Ha Isten teremtette a Földet, akkor bizonyára tudta, hogy hamarosan alkalmas lesz az életre.


A földi életről 3,5 milliárd évvel ezelőttről vannak bizonyítékok, viszont összességében olyan 4 milliárd éves lehet. A Föld maga 4,5 milliárd éves, vagyis Istennek - ha Ő van az egész mögött - tudnia kellett, hogy 500 millió év múlva lesz alkalmas az életre a Föld.


Megjegyzem: elképzelhető, hogy az Európa Hold jégpáncélja alatt is van élet. Ez majd még kiderül, a tudósok le akarnak oda fúrni, így talán felfedezünk majd (primitív) földönkívüli, vízi élőlényeket.


1-es voltam (agnosztikus vagyok)

2021. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

"Ezt tudom, csak mikor teremtette a földel akkor még csak láva volt minden"


Hát neméppen. Víz borította a teljes felszínt. Olvasd el a Genezist!

2021. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%

"A földi életről 3,5 milliárd évvel ezelőttről vannak bizonyítékok, viszont összességében olyan 4 milliárd éves lehet. A Föld maga 4,5 milliárd éves, vagyis Istennek - ha Ő van az egész mögött - tudnia kellett, hogy 500 millió év múlva lesz alkalmas az életre a Föld."


Ez már cáfolva van. A mai természettudományos tény, hogy a világegyetem nem lehet idősebb 10-12.000 évnél. Csak erre vannak nem körkörös bizonyítékok

2021. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

#14


John Gribbin egy egész könyvet írt arról, hogy a tudomány hogyan jutott el addig, hogy a Világegyetem 13,8 milliárd éves:


[link]


A 10-12 000 éves Világegyetemről szóló elképzelés csak a keresztény-fundamentalisták ötlete lehet, akik szó szerint értelmezik a zsidó-keresztény teremtéstörténetet. Ennek azonban semmi köze a fizikához.

2021. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

#13


Ha pedig azt állítod, hogy a természettudományos tény, hogy a Világegyetem 10-12 000 éves, akkor HAZUDSZ vagy FÉLREVEZETETT vagy.


Gribbin, aki - elismert tudományos író - leírta a könyvében azt, amit a természettudomány ma mondd, ez az, ami tananyag is.


A zsidó-keresztény teremtéstörténet NEM TUDOMÁNY, hanem egy vallásos leírás.

2021. júl. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#15-nek (32%-osnak ment az előző két kommentem).
2021. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

"John Gribbin egy egész könyvet írt arról, hogy a tudomány hogyan jutott el addig, hogy a Világegyetem 13,8 milliárd éves"

A turomány már cáfolta ezt a könyvet. Még mindig ezzel jöttök? És nem az számít, hogy ki és mit ír, hanem a tartalom, ami nem védhető.

Remélem nem adtál ki pénzt ezért a kamu könyvért:)


"leírta a könyvében azt, amit a természettudomány ma mondd, ez az, ami tananyag is."

Nem, ő egy materialista világnézetű, elfogult tudós, aki próbálja védeni a védhetetlent, de sajnos megbukott. Bár nem tudom, h így nevezhető-e még tudósnak. A kollégái is röhögnek a könyvén, akkora marhaságokat ír


"A zsidó-keresztény teremtéstörténet NEM TUDOMÁNY"

De, vallástudomány része. Tudtad, hogy a tudomány nem egyenlő a természettudománnyal, hanem a tudomány egy része a természettudomány? Nem tudtad, láthatóan. Persze, h benyalod a milliárd éves a Föld.


"hanem egy vallásos leírás."

Nem vallásos leírás, sima eseményleírás, hogy hogy teremtette ISten a világot


"hogy a Világegyetem 10-12 000 éves, akkor HAZUDSZ vagy FÉLREVEZETETT vagy."

Beláttuk, hogy akkor ez nem így van, hanem igazam van. Hiába kiabálsz:)


"#15-nek (32%-osnak ment az előző két kommentem)."

Milyen 32%? Már egy jó ideje nincsenek %-ok, én meg kicsit magasabb %-on állok. VAgy a vágyvezérelt gondolkodásod szeretted volna bizonyítani? sikerült


A kérdést visszadobom: hazudsz vagy félrevezetett vagy?

2021. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert pint ezt a bojgó volt a legjobb választás erre a célra.
2021. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

32%-os!


Az könyv kb. 2015-ben jelent meg, ami azt jelenti, hogy ha cáfolta volna a tudomány, akkor az elmúlt kb 6 évben már ki kellett volna menni a cáfolatnak. Ez természetesen nem történt, soha nem cáfolta meg senki. Amit te cáfolatnak hiszel, arról én azt gondolom, hogy áltudományos kreacionista elképzelések olyan emberektől, akik feltehetően egy King James vagy Károli fordítású protestáns Biblia felett ülnek. Azt állítod, hogy Gribbin kollégái röhögnek a könyvén. Csak felhívom a figyelmed arra, hogy Gribbinnek köze volt a Nature elismert tudományos folyóirathoz is. Következésképp Gribbin kollégái tehát a szakma fejesei. Ha azt állítod, hogy ezek a fejesek röhögnek rajta, akkor bizonyítsd be, pl. cikkekkel. Idézd a kollégákat, és a cáfolatokat.


Te ugyan nem tudsz róla, de Gribbint az ismeretterjesztő munkásságáért kitüntették - ennyit arról, hogy mennyire röhöghetnek rajta. Ráadásul a könyveiből az sem derül ki pontosan, hogy milyen világnézetű, ő ugyanis nem foglal állást vallási kérdésekben. Műveiben kizárólag azt ismerteti, mit mondd a tudomány. Mert neki, mint tudósnak ez a dolga.


Igen, a zsidó-keresztény teremtéstörténetet a vallástudomány része, (meg a teológia része). De te abból a közegből kiveszed, és természettudományos kérdést csinálsz belőle. Másrészt a hivatalos, modern vallástudomány szerint a teremtéstörténet szó szerint értelemezendő? Aligha az, de cáfold meg ezt, ha tudod. Rózsa Huba könyve szerint (Őstörténet) nem kell szó szerint venni.


Amikor még voltak százalékok, akkrról maradt rád a 32%-os név (előtte 47%-os voltál).


"A kérdést visszadobom: hazudsz vagy félrevezetett vagy?"


Nincs okom hazudni. Egykori adventistaként magam is hasonló elveket vallottam a világról, mint a kreaconizmus, de elvetettem azokat. Félrevezetettnek sem hinném magam. Még tanulok, és nem hiszem, hogy a tanárok és a tankönyvek félrevezetnének.

2021. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!