Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Óriási, súlyos hibákat bűnöket...

Óriási, súlyos hibákat bűnöket követtem el(nem szeretném részletezni) javíthatatlan ,jóvátehetetlen bűnök és hibák. Van remény számomra?

Figyelt kérdés

Van remény ? Ha a bűnőkért , károkért amit okoztam másoknak és magamnak. Megbánom ,vezekelek,”letöltöm büntetést esetleg megpróbálok helyes jó úton járni vagy reménytelen a helyzet. Válaszokat előre is köszönöm

N 26



2021. júl. 3. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Isten megbocsátó. Ha katolikus vagy, akkor gyónjál. Ha nem vagy, akkor is megkérheted Istent, hogy bocsásson meg neked.
2021. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Amennyi rosszat tettél, annyi jót tegyél rászorulókkal. Annál nincsen jobb vezeklés. Nézd meg a keresőben az alapítványokat, és kezdj el önkéntesen segíteni rászorulóknak. Olyanoknak, akikkel képes vagy odaadással foglalkozni. Ha sokáig csinálod, az Úr kifényesíti a lelkedet, és megjavulsz, jó emberré válsz.
2021. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mit csináltál?
2021. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Javíthatatlan, jóvátehetetlen bűnök olyan értelemben azt hiszem, hogy nincsenek, hogy ne lenne rájuk bocsánat, hiszen Krisztus megfizetett ezekért a bűneidért is. Az igaz - ahogy a közhelyszerű példa mondja -, hogy az összetört tükör nem lesz többé ép és ugyanolyan, mint volt, vannak olyan dolgok, amiket nem tudsz visszacsinálni. De az Isten irgalmas szerető Atya, akinek a szeretete nagyobb, mint a te legnagyobb bűneid, ezért, ha hozzámész és Jézus által a bűneid bocsánatát kéred, akkor kétségkívül van bocsánat számodra is.
2021. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Akármit csináltál, ha tényleg megbántad, és életed hátralévő részében mindig segítesz a rászorulóknak, akkor jóváteheted a dolgot. Ez nagy dolog, mert erre kevesen alkalmasak. Kérd a Teremtőt, hogy tegyen téged erre alkalmassá, és csúfból szépre fordul a sorsod.
2021. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező


A Bibliában nem egy eset van arra, hogy még Isten hűségesei is rosszat tettek

PL Dávid király, Manassé, vagy Zákeus.

Dávid nem elég hogy házasságtörést követett el, de még a Nő férjét is megölette, hogy ne derüljön ki az asszony terhessége, ami Tőle fogant.

Manassé, iszonyatos bálványimádást gyakorolt, még a gyermekeit is átvitte a tűzön, vagy is tűzben feláldozta őket, hatalmas gonoszságokat művelt Isten ellen. Mágiát űzött, jósláshoz folyamodott, és előmozdította a spiritiszta szokásokat. Sok ártatlan vért is ontott.


Ézsaiást Isten prófétáját az Ő parancsára fürészelték négy felé.

Zákeus pedig adó szedő volt Jézus idejében, és hatalmas adócsalást követett el, sok embert megfosztott a pénzétől.


Ezek csak néhány példák, de azért említem meg, mert Ők VALÓDI ŐSZINTE szívből megbánták a tetteiket, és soha, de soha többé nem tettek ilyeneket.

Isten megbocsátott nekik, bár a büntetést mindegyik megkapta.

Dávid királynak a saját családjában életveszélyben volt folyamatosan, a születendő gyermek aki paráznaságban fogant, meghalt. Isten még is később azt nyilatkozta Róla, hogy Dávid: SZÍVE SZERINTI FÉRFI

Manassé fogságba került, megalázta magát, Isten meghallgatta kegyéért való esedezését, és visszaadta neki a királyságot Jeruzsálemben


Zákeus pedig négyszeresen fizette vissza azt amit emberektől kicsalt, ellopott.


Ennek fényében láthatod, hogy Isten nem gonosz és nem kegyetlen, vagy irgalmatlan. Ő mindenkinek belelát a gondolataiba, szívébe. Bár a bűnös megkapja a büntetését, hiszen éreznie kell a súlyát a tettének, ellenben úgy gondolhatná valaki, hogy bármikor bármit büntetés nélkül megtehet.

De újra élvezheti Isten kegyelmét, és vezetését, áldásait.

2021. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szeretnék változni jobb ember lenni és igen őszintén tiszta szívemből megbántam minden rossz tettem

Röviden amiket tettem: loptam, csaltam, hazudtam is sok embernek, kihasználtam másokat, drogoztam, ittam, túlságosan el voltam szállva magamtól nagy volt az egóm a semmire. Artottam másoknak akaratlanul is. Így szinte senkim sem maradt és csak most lattam milyen rossz dolgokat is tettem az elmúlt kb 10 évben

2021. júl. 4. 10:04
 8/19 anonim ***** válasza:
Mindennap kérd az Urat, hogy változtasson jó emberré, és Ő megteszi.
2021. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező !


Allah könyörületes és irgalmas. Sohasem szabad fel adnunk, törekednünk kell a jóravaló életre, fohàszkodnunk kell Allah bocsànatàért. Isten ismer Téged a leginkàbb, hiszen Ő teremtett Téged, tudja, hogy nem vagy tökéletes, hiszen ember vagy. Az Iszlàm, az imàk, az istenszolgàlat önmagàban is értelmet adnak az életnek, ha helyesen teszik ezeket.

Allah mindennek tudója és bölcs.


Abdullah

2021. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

abdu ez kit érdekel?


kérdező igen van remény meg kell térned, el kell ismerni a bűnöket, ez látom már megtörtént, meggyónni, a bűnöket lehetőség szerint helyrehozni, nem elkövetni újra, és Isten tanításai szerint éldegélni

2021. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!