Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A menyorszag hol van? Kint az...

A menyorszag hol van? Kint az urben vagy a felhok kozott?

Figyelt kérdés
2021. júl. 2. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
A fejedben.
2021. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
65%

Ott, ahova odaképzeled. Valakinek a felhőkben, valaki egy másik világnak képzelni el stb.

Bár szerintem sehol, én nem vagyok hívő. Talán egy pap értelmesebb választ tudna adni

2021. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
39%
Itt van a földön. Csak nehéz megtalálni hozzá a megfelelő ajtót :)
2021. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Azt nem tudom hol van,csak azt,hogy van.
2021. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Másik világba.
2021. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A fejedben.
2021. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
menny(ei) / mëŋ(gi) / мәң(гі) / мөн(хийн) finnugor, türk, mongol nyelvekben egész egyszerűen azt jelenti örök, örökkévaló, változatlan. Kicsit hamarabb azt jelentette, minthogy az ábrahámi vallás a sztyeppén megjelent volna szavakat meríteni magának. Ezt a jelzőt leggyakrabban a csillagos égbolttal szokták párosítani. Ugyanis míg a Földön minden folyton folyvást változik, az állócsillagok térképe változatlan. (Leszámítva ugye az öt szabadszemes bolygócsillagot.) Az ég, légkör, felhők szintén változnak, úgyhogy azt a Mennyországot inkább a csillagok "magasságában" képzeld el, ha a szó valódi jelentéstartalmát tiszteletben akarod tartani.
2021. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Az űr után van....a fejedben.
2021. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. A mennybe meg a pokolba a lelkek kerülnek tehát egy másik dimenzió. Míg van tested nem látod egyiket sem.
2021. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

A galaxisunkban, a Tejút főgalaxisban több mint 100 mennyei világ "fizikai" valójában létezik, bár magasabb szintű anyagi világok, ezek a mi sűrűségünkben is láthatóak.

Köztük vannak a Buddhista mennyországok, a Tiszta Föld világa, a Tussita mennyország, Jehosua/Jézus mester világa, és sok más mesterek világai.

2021. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!