Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugyanúgy szeretnétek istent...

Ugyanúgy szeretnétek istent ha a családtagjaitokat a pokol táznek tavába bugyraiban sütögetné egyesével mert vétkeztek és elfelejtették megbánni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 12:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ez egy jó válasz, megy a ződ néki.
2021. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül egyik sem jó.

Hogy Isten megbüntet egy család tagot, azt a Bibliában olvashatjuk, megtörtént. De a hűségesek, még ha kellemetlen is, ragaszkodnak Isten törvényéhez, és nem lázadnak az ellen, mert akkor bűn részesek lennének.

Vagy is azért mert családtag, támogatják a bűnét, és a vétkét azzal, hogy nem értenek egyet Isten törvényével, és a lázadó mellett foglalnának állást.

Jézus is ezt hangsúlyozta:

(Máté 10:37) 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.

2021. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nincs pokol tüze. Sátánt sem fogja életben tartani, hogy "sütögesse", vagy kínozza.

Az életre jogosulatlan, tehát attól megfosztja, és nem kap feltámadásra lehetőséget, mint mások. Ez mindenkire érvényes aki az életet nem becsülte, és annak ajándékozóját sem.

Ha a "tűz tava" létező hely volna, akkor vajon hogyan lehetne a halált, ami egy állapot, vagy foglom oda dobni?

2021. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#12 Beteg!
2021. jún. 23. 16:21
 15/26 anonim ***** válasza:

ma 16:20 ha nincs örök kárhozat, akkor Jézus hazudott amikor ezt mondta.


[link]

2021. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#15 Jehovás vagy?
2021. jún. 23. 16:55
 17/26 anonim ***** válasza:
Én mint evangélikus hiszek Istenben megvagyok keresztelve, nem bántok senkit, törekszem a jóra, szeretetre, de élem az életem. Ne agyalj ilyeneken bizz Istenben Jézusban , senki se tudja mivan igazából a halál után csak aki már meghalt. Élők nem tudják
2021. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
ma 16:55 a jehovások nem hisznek az örök kárhozatban, mint én, mert én hiszek a pokolban, mert Jézus említette. Tehát nem vagyok jehovás. Ezt vésd az eszedbe.
2021. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#18 Akkor jehovás vagy ezek szerint
2021. jún. 23. 17:29
 20/26 anonim ***** válasza:

A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével.


jehova istennő nem létezik.

2021. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!