Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet teljesen meggyőződn...

Hogy lehet teljesen meggyőződni Isten létezéséről, hogyha nem láttuk még őt és nem is hallottuk még őt???

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 22:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És akkor most egyetlen Isten létezik?
2021. jún. 16. 23:06
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ezért hívják hitnek.
2021. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Igen egy létezik.
2021. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én már tudom, mert éjjel álmomból felébresztett, és a tudomásomra hozta azt a gondolatot, hogy van egy ilyen és ilyen betegségem. Tünetmentes voltam addig. Elmentem orvoshoz, és igaz volt, ami üzenet jött. Szó szerinti volt az éjjel kapott "diagnózis". Operálni kellett, hogy túléljem. Mégis ki lehetett volna ez őrajta kívül?
2021. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

"Hogy lehet teljesen meggyőződni Isten létezéséről, hogyha nem láttuk még őt és nem is hallottuk még őt???"


Ez nem igaz, mivel láttuk Őt és hallottuk is Őt!


Jézus ui. a földre leszületett Isten! Ha ez nem elég a számodra "bizonyítékként" akkor neked semmiféle bizonyíték sem lesz elég, mivel nem hinni akarsz, hanem nem hinni!

2021. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Jézus ui. a földre leszületett Isten!"

Ezt eleve nem bizonyítja semmi.

2021. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

A Biblia ezt írja a Róma 1:19,20-ban:

"...ami tudható Istenről, z nyilvánvaló közöttük, mert Isten nyiélvánvalóvá tette.

Mert az Ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az Ő örök hatalma és Istensége, úgyhogy nincs mentség számukra"

(mármint ugye azok számára, akik ezek ellenére tagadják Isten ltezését)


Katolikus bibliafordítás szerint ugyanezek a versek :

"Ami ugyanis megtudható az Istenről, az viágos előttük, maga Isten tette számukra nyilvánvalóvá.

Mert ami benne láthatatlan: örök ereje és isteni mivolta, arra a világ teremtése óta a műveiből következtethetünk. Nincs hát mentségük..."


Meg lehet tapasztalni, sőt, te is és mindenki más is tapasztalja, mert ÉLSZ! Ez önmagában már bizonyíték.


Ugyanebben a fejezetben kicsit korábban arról olvashatunk, hogy tagadni a tényt, hogy Isten a Teremtő és Ő alkotott mindent, szóval ezt tagadni gonoszság, és : "Isten haragja eléri az égből az embereknek minden istentelenségét és gonoszságát, akik az igazságot elnyomják igazságtalansággal" A 21. verstől " ...nem dicsőítették Istent, s nem adtak neki hálát, hanem belevesztek okoskodásaikba és érteni nem akaró szívük elhomályosult. Kérkedtek bölcsességükkel és oktalanná váltak..."


Nem tudok ennél bölcsebben érvelni én sem, ez Isten véleménye a magukat olyan okosnak, műveltnek gondoló emberekről, akik evolucióval, meg egyéb "tudományos magyarázatokkal" jönnek.

Nem kell nagy kinyilatkoztatásra várnod Kérdező! Vagy valami transzcendentális megtapasztalásra! Ez is az a kategória, amire a bibliaidézet utal. Nem elég neked az, amit Isten az ÉLET és a Szentírás (az Ő Szava) által megmutat neked Magából? Akkor te is "menthetetlen" vagy, ezt pedig biztos nem szeretnéd!

Isten megismeréséhez elengedhetetlen a megalapozott hit is. Szintén Pál apostol a zsidókhoz írt levele 11. fejezetében beszél erről: 11:6 "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni..."

És nézd csak, mi is a hit:11:1,3 "A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom és a nem látható dolgoról való meggyőződés. Hit áétal fogjuk fel,hogy a világrendszerek Isten szavára szerveződtek rendbe, úgyhogy amik láthatók, azokból lettek, amik nem láthatók"


És igen, a fizika nyelvén ez azt jelenti, hogy a láthatatlan isteni energiából létrejött a látható anyagi világ - Einstein képletbe is foglalta.

Hát...remélem, tudtam segíteni, szóval nézz körül alaposan a teremtett világban, gondolkodj és tanulmányozd a Bibliát nagy figyelemmel!

2021. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Demion ***** válasza:

17

"Meg lehet tapasztalni, sőt, te is és mindenki más is tapasztalja, mert ÉLSZ! Ez önmagában már bizonyíték."


Nem, nem az.


"Ugyanebben a fejezetben kicsit korábban arról olvashatunk, hogy tagadni a tényt, hogy Isten a Teremtő és Ő alkotott mindent, szóval ezt tagadni gonoszság"


Azt érted, hogy ezt nem Isten mondja, hanem egy Pál nevű ember?

2021. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, 18! Értem.

Vajon te is érted, hogy a Pál nevű ember nem a saját gondolatait írta le? Ugyanis a "Teljes Írás Istentől ihletett..." a 2.Timóteusz 3:16 szerint.

Egy Péter nevű ember pedig ezt jegyezte le a 2.levele 1:21-ben arról, hogyan íródtak a bibliai tekercsek ls levelek " ...Isten üzenetét mondták el emberek, ahogyan a szent szellem indotta őket"

Az Ó-szövetségben egy Dániel nevű ember pedig teljesen őszintén azt írta: Én pedig hallottam a szavakat, de nem értettem..." (Dániel 12:8)


Ezek szerint a Teremtő véleménye , amit korábban idéztem, Ő Maga ítéli el mindazt, aki tagadja Isten létezését és Teremtői mivoltát.

2021. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Demion ***** válasza:

"Vajon te is érted, hogy a Pál nevű ember nem a saját gondolatait írta le? Ugyanis a "Teljes Írás Istentől ihletett..." a 2.Timóteusz 3:16 szerint."


Szóval, ha Pál odaírja a levélben, hogy ezek nem az ő gondolatai, hanem Istené, akkor az úgy is van. Mert ő odaírta.

Ha én írok egy emailt, hogy ez és a korábbi emailjeim Istentől ihletettek, akkor gondolom azt is elhiszed. Mert oda van írva!

Logika LEVEL100


Nektek hívőknek annyi eszetek van, mint egy ötévesnek.

2021. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!