Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne az a tüzes pokol?

Mi lenne az a tüzes pokol?

Figyelt kérdés

Örökké tart? Én nem tudom de én senkit nem lennék képes örökké kinozni , persze a hívők ki magyarázzák ezt, de akkor is durva . Jehovák tudom nem hisznek benne mert seolnak a sírhelynek mondják ki forgatják, pedig Jézus mondja: lesz ott sírás rivas fogcsikargatas, meg keresztelo János mondja a pelyvat vagyis a konkolyt meg égeti Jezus olthatatlan tűzzel es azt is mondja A jelenesek konyve , gyötrodnek ejjel nappal örökkön orokke! A kereszténységen belul a Római katolikus , görög katolikus, baptista, evangelikus, reformatus , hit gyülekezete mind vallja ezt a tüzes pokolt azonban a Jehovák azt elforditjak egyik felekezet se olyan mint a tanúk hogy kiforgassak az igeket de azt mondja Jezus jaj azoknak! Szoval sajnos a tüzes pokol letezik. A biblia arrol beszel ittvan : „Kinek szórólapátja kezében van, és megtisztítja szérűjét; és a gabonát az ő csűrébe takarja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.”

‭‭Lukács‬ ‭3:17‬ ‭


Es Lázár is azt mondta : Atyám Ábrahám gyötrődom a lángokban! Ha a POKOL MEGSEMMISÜLÉS helye lenne akkor nem mondana Jezus hogy lesz ott sírás fogcsikargatas hiszen a megsemmisülésben semmi nincs, nincs fogcsikargatas de Jezus nem arrol beszel hogy aki nem ter meg csak megsemmisül ! Aki megter feltámad! Nem nem! Sajnos Nem tudom Isten igazsagos e ebben de a Tüzes Pokol az igaz mert Fogcsikaras, örökkön orokke gyotrodnek ilyeneket ir a biblia nem pedig olyat hogy megsemmisules, ! Tudom a Tanúk a megsemmisülés ilyen igekkel magyarazzak de ez csak a TESTRE VONATKOZIK A LÉLEKRE NEM!! Itt egy ige : „Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett. Mind szeretetök, mind gyűlöletök, mind gerjedezésök immár elveszett; és többé semmi részök nincs semmi dologban, a mely a nap alatt történik.”

‭‭Prédikátor‬ ‭9:7 KEDVES TANÚK EZ CSAK A TESTI HALÁLRA VONATKOZIK !! Hogy nincs részük semmiben semmit nem tudnak ami e foldon van !!! De lélekben oda at vannak vahy a mennyben vagy a POKOLBAN ! Ittvannak az igek a tüzes pokolra ! A predikatatorral ne forgassatok ki mert az az ige amit irtam prédikátor 9;7 a TESTI HALÁLRÓL BESZEL AKI MEGHALT NEM DOLGOZIK NINCS RESZE SEMMIBE NINCS GONDOLATA AZ A TESTI FOLDI HALAL NEM A LELKI !! „És ha megbotránkoztat téged a te kezed, vágd le azt: jobb néked csonkán bemenned az életre, mint két kézzel menned a gyehennára, a megolthatatlan tűzre. A hol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.”

‭‭Márk‬ ‭9:44 ! Tehat a gyehenna sajnos az orok pokol ! Itt van tanuk ! Amire azt mondjatok hogy Isten nem tenne ilyet mert ez kegyetlenség de latod es nem csak ez tobb ige irja : nem aluszik el, olthatatlan tuz , Szoval orokke tart a szendvedes a pokolban a prédikátor meg azert mondja hogy nincs semmiben resze a hallotnak a TESTI FOLDI HALALT JELLEMZI DE A LELEK KIMEGY MIKOR MEGHAL AZ EMBER ! Csak a tanuk elforgatjak minden hol a biblia maga Jezus mondta a fergök ki nem alszik orok tűzről beszelt es fogcsikargatas , olthatatlan tuz ez nem a megsemmisülés helye hanem az orok szendvedes helye ezt a tanukon kivul a baptistak katolikus reformatus evangelikus hitgyuli vallja Es ha faj ha nem ez az igazsag a biblia szerint a tüzes pokol hiaha mondjak a tanuk hogy Isten jo ilyet nem tenne pedig itt a bizonyitek ra ‘!! Utoirat gyorsan irtam bocsanat a helyes irtasert


2021. jún. 2. 20:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell a Jehova Tanúja ócsárolni. Én félig elhiszem ezt a poklot, félig nem.

Szerintem úgy lesz hogy lesz pokol ami 1000 földi évig tart és addi gyitrodik mindenki és mikor elmúlik az az idő akkor megsemmisülnek.

2021. júl. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!