Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mit hallott vagy vél...

Ki mit hallott vagy vél arról, hogy nagyjából mikor lesz Jézus Krisztus második eljövetele?

Figyelt kérdés

Nem ismerem annyira a Bibliát, de egy ideje azért eléggé helyzet van. Vagy nem?


Biztosan vannak, akik ismerik a jeleket?!

Mik azok?



2021. máj. 27. 23:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

@ 10!

Jézus 2000 éve már megadta a nyilvánvaló jeleit a jelenlétének, amit majd az akkori követőinek figyelniük kell. Ezt elolvashatod a Máté 24:1-8, 11-14 versekben , vagy a Márk 13:4-10 versekben és a Lukács 21:10,11 ,26,28-ban is.

Jézus úgy fogalmazott, hogy "Figyeljetek meg a fügefát és az összes többi fát. Amikor rügyeznek, látjátok ezt és tudjátok, hogy már közel a nyár.Hasonlóképpen, amikor látjátok ezeket megtörténni, teljesen biztosak lehettek benne, hogy Isten Királysága közel van" Lukács 21:29-31

Ezen kívül az Antikrisztus is 2000 éve folyamatosan jelen van, ezt János apostol még az I.sz végén megírta: 1 János 2:18 és 1János 2:22

Nézz csak körül, mennyi "Krisztust tagadó" , vagy Krisztus ellenes személy / szervezet létezik ma is!

Valóban a küszöbön áll az óriási változás! 500, vagy 1000 év alatt, amiről te írsz, kipusztulna az emberiség, ahogy ma haladnak a dolgok. Isten ezt nem fogja megvárni.

2021. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11-es! Egy szóval sem mondtam, hogy nem jöhet el, akár holnap. Csak azt, hogy én nem tartom valószínűnek.


"Ezt elolvashatod a Máté 24:1-8," És Jézus itt mit mond? "Fogtok hallani háborúkról, és hallotok háborús híreket. Vigyázzatok, ne rémüljetek meg, mert ennek meg kell lennie, DE EZ MÉG NEM A VÉG. Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, éhínségek és földrengések lesznek mindenfelé. De mindez a vajúdás kínjainak KEZDETE." Máté 24:7-8 A folyamatot a vajúdáshoz hasonlítja. Ott is a fájások először nagyobb időközönként jönnek, kisebbek, végül egyre sűrűbbek és erősebbek, ezért mondtam, hogy a tendencia látszik. De, ez az egész 2000 éve kezdődött és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a legvégén lennénk.


"Ezen kívül az Antikrisztus is 2000 éve folyamatosan jelen van"

János azt írja, hogy a lelke már a világban van. De szerintem ez nem az a konkrét személy vagy hatalom, amire máshol utalnak, hogy majd fel fog tűnni. Pál azt írja: "Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia. Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról, hogy ő isten. Nem emlékeztek rá, hogy még amikor nálatok voltam, megmondtam nektek mindezt? És tudjátok, hogy mi az, ami most még visszatartja, hogy csak a maga idejében jelenjék meg. A törvénytiprás titokban már folyik, csakhogy annak, aki azt most még visszatartja, el kell tűnnie az útból. És akkor jelenik meg nyíltan a törvénytipró, akit az Úr Jézus meg fog ölni szájának leheletével, és meg fog semmisíteni eljövetelének fenségével. Mert ennek a törvénytiprónak az eljövetele a Sátán munkája a hazugság minden hatalmával, jelével és csodájával és a gonoszság mindenféle csalásával azok számára, akik elvesznek, akik nem szerették az igazságot, hogy általa üdvözüljenek. Ezért szolgáltatja ki őket Isten a tévelygés hatalmának, hogy higgyenek a hazugságnak, és ezáltal mindazok elvegyék ítéletüket, akik nem hittek az igazságnak, hanem a hamisságban gyönyörködtek." 2 Tessz 2:3-11

De, hagyjuk az antikrisztust. Tudom, hogy ez vitás téma. Nem csak az alapján gondolom, amit írtam.


"Valóban a küszöbön áll az óriási változás!" Ezt sem tagadom, de ez szerintem sokkal inkább annak tudató be, hogy Dániel könyvében szereplő Vas Birodalom végén vagyunk, vagy esetleg már a Vas és agyag elején. Tehát ez egy átmeneti korszak, amit még követni fog egy még rosszabb. Könnyen lehet, hogy például egy nagy háború küszöbén állunk. Az I. és II. világháborút is megelőzték jelek. De én nem érzem, hogy ez a tetőpontja lenne a dolgoknak. Az elmúlt 2000 évben voltak járványok, háborúk, üldözések, de az még nem jelentette mindennek a végét. Az üldöztetés, a gonoszság, a szeretetlenség sem öltött még olyan méreteteket, amit ne lehetne még fokozni.

"És abban az időben felkél Mihály, a nagy fejedelem, a ki a te néped fiaiért áll, mert nyomorúságos idő lesz, a milyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig." Dániel 12:1 Szerinted ebben vagyunk?

Az 500 és 1000 évvel kapcsolatosan, meg elég csak Dániel könyvére gondolni. "Mikor lesz végök e csudadolgoknak? És hallám a gyolcsba öltözött férfiút, a ki a folyóvíz felett vala, hogy felemelé az ő jobb kezét és bal kezét az ég felé, és megesküvék az örökké élőre, hogy ideig, időkig és fél időig, és mikor elvégezik a szent nép erejének rontását, mindezek elvégeztetnek." Dániel 12:6-7 Na már most, ha én nagyon egyszerűen gondolkodom és azt mondom, hogy 1 idő=1000 év, akkor konkrétan azt mondja, hogy 3500 éven belül fognak ezek megtörténni. Vagyis kb. i.sz. 3000-ig. Így talán már nem is tűnik olyan légbőlkapottnak az az 1000 év, amit még kinézek az emberiségből. Persze nem mondom, hogy feltétlenül így van. Én is voltam nagy világvége váró hangulatban, szóval megértem az érveket, csak azután elkezdtem olvasgatni a Jelenések könyvét, meg Dániel könyvét, meg az Újszövetséget és gondolkodni ezen az egész témán és rájöttem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy annyira közel van. Lehet, de nem biztos. Ráadásul annyira nem is számít. Akik előttünk éltek ők sem élték meg a második visszajövetelt, pedig hihették azt, hogy közel van, mégis a reménységük az örök életre ugyanúgy megvan és ugyanúgy számot fognak adni. Én egy szóval sem mondom, hogy dőljünk hátra, altassuk el magunkat, hogy "Ááá, ugyis messze van", sőt épp ellenkezőlg gondolom. Persze várnunk kell, mert bármikor megtörténhet és mint mondtam bármikor Isten színe elé kerülhetünk, mert mondjuk holnap elcsap egy kocsi.

2021. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

@12! A Dániel könyvében leírt szobor, ami az arany fejtől a részben vas-részben cserép lábfejig felsorolja a világhatalmakat arra enged következtetni, hogy nincs tovább.

Nézd csak meg Dánielnél a leírást: a vas lábszárak után egy vassal elegyített cserép lábfej következik - aztán kész, jön a "kő", ami eltalálja ezt a a szobrot a leggyengébb pontján, a vegyes anyagú lábfejnél. A vas sosem tud "összeforrni", eggyé válni a cseréppel, nem alkotnak szilárd egységet és erős anyagot! Itt lesz a legtörékenyebb.

És ebben az időszakban élünk. A keménykezű diktatúra együtt létezik egy időben a megengedő demokráciáva a világunkban - most nem a politikai megközelítés a lényeg, hanem a jelenség.

Ez nem tartható sokáig. Az "emberi kéz érintése nélkül" az égből aláhulló kő Isten uralma lesz, ami "szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll örökké"Dániel 2:44 /b

Nyilván nem tudjuk mi azt pontosan, hogy mikor mi történik, a Mindenható isten ezt a saját hatáskörébe helyezte. Viszont nem hagy teljesen vakon tapogatózni, egy sereg jelet leíratott, ami segít behatárolni legalább nagyságrendileg.

Teljesen igazad van abban, hogy ez abból a szempontból végülis mindegy, hogy hogyan élünk. Ha hisszük és várjuk, akkor úgy fogunk élni, bármikor is jöjjön el. Ha közben meghalunk, Istennél ez sem lesz akadály Ő meg fog emlékezni rólunk a megfelelő időben. Így éltek az ókori hűségesek is, Mózes, Noé, Dávid, Dániel stb, pedig tudták, hogy a "vég" nem az ő életidejükben jön el.

Aki pedig nem hisz, és nem foglalkozik ezekkel a kérdésekkel, az akkor is ugyanúgy fog élni, ha holnap jön el, mintha 1000 év múlva jönne.

2021. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem már megtörtént. Jézus itt egy szimbólum. Nekem eljött. És neked mikor fog? Mikor ébreszted fel magad?
2021. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14. Ezt nekem írtad? Ha igen, akkor a következő a válaszom: nem tudom. Hogyan lehet felébresztenem magamat? Szívesen elolvasom az elképzelésedet erről, ha megírod. Köszi!
2021. júl. 23. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!