Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mit hallott vagy vél...

Ki mit hallott vagy vél arról, hogy nagyjából mikor lesz Jézus Krisztus második eljövetele?

Figyelt kérdés

Nem ismerem annyira a Bibliát, de egy ideje azért eléggé helyzet van. Vagy nem?


Biztosan vannak, akik ismerik a jeleket?!

Mik azok?



2021. máj. 27. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem lesz. Lehet, hogy majd valamikor születik megint valaki, akit követnek a kortársai, és az utókor egekig magasztal, de még egy Jézus Krisztus nevű ember, aki ugyanazokkal a tulajdonságokkal lesz felruházva, nem lesz.
2021. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Jelképesen szólva, a küszöbön van. Nem csak az utolsó napok jeleiből látható, hanem az emberi kormányzatok tevékenységei is jól mutatják.

Persze lesz olyan, mikor valamiért elakarják majd hitetni az emberekkel, hogy megoldották az emberek problémáját, de ez hatalmas csapda lesz azoknak akik elhiszik. Erre mondja a jövendölés:

"amikor azt mondják béke és biztonság, hirtelen pusztulás vár rájuk."


Egyébként pedig a Dániel által látott nagy szobor lábujjainál tartunk. ezt hamarosan egy kő eltalálja. az utolsó emberi világhatalom van az uralmon. Több nem lesz.

2021. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

"az utolsó emberi világhatalom van az uralmon. Több nem lesz."

4, 8, 12 és 16 évvel ezelőtt is pont ugyanezt olvastam, hogy ez az utolsó, több nem lesz.

2021. máj. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
3# Mert csalafinta a mondat, olvasd újra. Ha kiforgatva nézed, márpedig ők úgy szokták, hogy mindig legyen menekülő útvonal, ha nem jön be a jóslat, akkor igazat ír.
2021. máj. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

4

Nincs semmi csalafintaság. Más emberi hatalmak sem egy évig voltak hatalmon, mire Isten egy másik hatalmat felhasználva, leigázta azt.

Jézusnak is 4000 évet kellett várnia, hogy messiásként megszülessen., majd két ezer évet, hogy Trónját hivatalosan elfoglalja, addig az Atyja jobbján várakozott a meghatározott időre.

2021. máj. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
5# Ez őrtorony tanítás, nem pedig bibliai. De ne aggódj, majd megváltozik ez is, ha jő az új világosság, ahogy az összes többi. 😂😂😂😂
2021. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

6

Ne haragudj, de Én a Bibliából idéztem. Hol olvastad, hogy az emberi hatalmak egy évig voltak hatalmon. Az Izraeliták is 70 évig voltak szolgaságban egyik alkalommal.

Ehhez nem kell semmilyen folyóirat, mert benne van a Bibliában.

De hát aki gonoszkodik....

2021. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 pelgrim ***** válasza:
53%
Jézus nem jön vissza, nagyon rosszul bántunk vele, de közeledik a nap mikor a Krisztus minden emberi tudatot megillet.
2021. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jézus azt mondta, hogy ezt csak az Isten tudja. Azt is mondta, hogy úgy fog eljönni, mint éjjel a tolvaj. Szóval váratlan lesz, nem fogjuk pontosan tudni előre. Felsorol viszont jeleket, dolgokat, amikből lehet rá következtetni.

Én is azt mondom, hogy csak az Isten tudja, nem akarok mást állítani mint amit a Biblia mond, de azért viszonylag sok cikk és videó foglalkozik a témával.

Linkelek ilyet, hogy megnézhesd ha érdekel, de továbbra is állítom, hogy a választ erre csak Isten tudja és mindennel, ami megjelenik a neten, óvatosan kell bánni.

https://www.youtube.com/watch?v=4a9hg_FnXxs

2021. máj. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

2000 éve helyzet van. Ugyanis Jézus halálakor és feltámadásakor kezdődött az utolsó idők. Pontosan nem lehet tudni mikor lesz. Ez a lényeg, hogy mindig készen kell állni, mert nem tudni mikor lesz. De, én őszintén szólva nem hinném, hogy olyan közel, mint ahogy azt egyesek hiszik. Én simán elhiszem, hogy még egy 500 vagy 1000 évig elnyüglődik az emberiség. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehetnek háborúk stb., a dolgok valószínűleg egyre sűrűsödni fognak és nagyobb méretűek lesznek. De, egyszerűen még egy csomó minden nem történt meg. Ez szerintem még közel sem az a nagyon rossz, amiről a Bibliában szó van. A nagy nyomorúság még sehol sincs. A keresztény üldözések bár világ szinten sokasodnak, de itt Európában még ebből semmit nem érezni. Az antikrisztus sem tűnt még fel. Sőt ez még szerintem még csak nem is az utolsó a birodalmak sorában. Nem az agyag és vas elegye Dániel könyvéből. Én Jézus Krisztus második eljövetelének idejét, ennél sokkal keményebbnek gondolnám, mint a mostani idők. Bár a tendencia látszik, látszik hogy haladunk felé.


Szerintem alapvetően nem erre kellene koncentrálni, ugyanis akár megéli valaki a második visszajövetelt akár nem, a saját életével és tetteivel mindenkinek el kell számolnia Isten előtt. Az egyén számára a világ akkor ér véget, amikor meghal. Után a számadás következik. Talán megéljük a második visszajövetelét, talán nem, de alapvetően mindig készen kell állni számot adni Istennek a tetteinkről, életünkről. Mert mi nem tudjuk mikor jön el a mi óránk.

2021. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!