Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki részt vett...

Van itt olyan, aki részt vett már az Aquinói Szent Tamás Ökomenikus Közéleti Akadémia által szervezett 10 hónapos képzésen?

Figyelt kérdés

[link]

Kíváncsi lennék tapasztalatokra, illetve lennének kérdéseim.



2021. máj. 7. 14:10
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Igen, én részt vettem a képzésen. A legtöbben végig szenvedtük az ott töltött időt. A vezetőség és a prefekta alkalmatlanok voltak, közösség is balhés volt és ami még rosszabb, többekben meggyengült a kereszténységbe, sőt volt, akiben a magyarságba (!) vetett hite is. (Nekem anyaország béliként megrázó ilyet hallani egy külhoni társamtól...) Sokat elmond a lemorzsolódási arány is, a csapat harmada pár hónap után kiiratkozásra kényszerült a körülmények miatt. Persze az akadémia a koronavírusra fogja a közösség 'szétverését' és a rádió interjúkban O.Z. atya következetesen elhallgatja a tényeket, ezért tartok tőle, hogy jövőre is sokan a 10 hónapos csapdába kerülnek.


Mindenesetre elvitathatatlan, hogy Piliscsabán élni szuper, a kollégium szuper (ha éppen működik a fűtés, mert az sajnos 2 év után sem garantált), a tanulmányi utak színvonalasok (idén 4 volt), az oktatók felkészültek, kapcsolatokat lehet építeni.


Aki hitéleti elmélyülésre vágyik, annak nem ajánlom, sajnos inkább traumatikus volt ilyen téren az akadémia. A másik gond pedig, hogy azt hirdetik, hogy micsoda válogatott értelmiségi ökumenéban lesz része annak, aki bekerül, közben pedig bárkit felvesznek, aki nem mackónadrágban megy az interjúra.


Elvileg kötelező a megkezdett felsőfokú tanulmány, elvileg van alsó-felső korhatár, elvileg még általános műveltséghez is kötve van a sikeres felvételi. A gyakorlatban volt köztünk, akinek érettségije sem volt, többen lógtak ki alul-felül a korhatárból, és ebből adódóan műveltségben is kezelhetetlenül nagy szórással vették fel az embereket. Egy 19 éves szakmunkás teljesen más oktatást igényel, mint egy mesterképzését, adott esetben doktoriját végző hallgató. A bőszen hangoztatott ’kérlelhetetlen igényesség’ ilyenkor hol marad?


Amiben pedig diverzitási ígértek, az a kereszténység volt, viszont csak katolikusok kerültek be végül, így gyakran teret is kapott a protestánsok fikázása (élnézést a szóhasználatért, nekem szörnyű volt ezeket az órákat végig ülni).


Sajnálom, hogy ennyire negatív lett a beszámolóm, mélységes csalódottságot és szomorúságot érzek a programmal kapcsolatban.

Milyen célból szeretnél részt venné a képzésen? Hátha mondhatok valami bíztatót is. :D

2021. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!