Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad ilyet? Érdemes ilyet?

Szabad ilyet? Érdemes ilyet?

Figyelt kérdés

Lehet olyat csinálni, hogy nemcsak vagy akkor éppen nem azt mondom el Istennek vagy Jézusnak (valaki csak Istenhez imádkozik, valaki inkább Jézust szólítja meg könnyebben, valaki mindkettőhöz, azért írtam így), hogy miért vagyok hálás és milyen hatalmasnak tartom, hanem a saját érzéseimről beszélek? Ha mondjuk valamiért szomorú vagyok, ha valami nyomaszt engem, ha valami nyugtalanít, azt is ugyanúgy elmondhatom?

Én azt hiszem, hogy igen, de szabad ilyet? És egyáltalán van értelme, érdekelné ez Istent vagy Jézust, hiszen nekik hatalmuk van, mindent tudnak, mindenre képesek, én meg olyan egyszerű vagyok.

Nekem elég nehéz lenne anélkül imádkozni, hogy a saját érzéseimről is beszéljek és úgy gondolom, hogy az jó ha kimondom, mert ez fontos. Hogy mit gondolok, mi motiválja a viselkedésem, mi az, ami miatt nem vagyok boldog, vagy éppen mi az, ami boldogabbá tesz, mi az, ami megváltoztatja az életem és így tovább.



2021. ápr. 16. 21:48
 1/9 anonim válasza:
58%
Reformátusként úgy gondolom, hogy fontos a saját szavainkkal imádkozni, úgymond "Istennel beszélgetni." Katolikusoknál talán több kötöttség van, meg náluk ha jól tudom szokás kisebb, személyesebb ügyekben inkább a szentekhez szólni.
2021. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon is helyes. Ami fontos, nem Istenhez (saját nevemben beszélek) hanem Istenemhez szólok. Nagyon nagy különbség!

Imádságokkal is vigyázni kell. Helytelen félrevezetés miatt Istent kérik ne vigyék kisértésbe. Isten jóságos,nem visz kisértésbe! A Sátán akar kisértésbe vinni!

Istven nem szerencsétlen embereket akar látni akik tőle várnak megoldást, hanem ügyes, bölcs gyermekeit szeretné látni, ezért nem a megoldást,ha nem csak segítséget érdemes kérni!

2021. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Prókátor ***** válasza:

Nemcsak hogy szabad, de teljesen jogos is, ha így imádkozol. Azt szokták mondani, hogy beszélgess úgy Istennel vagy Jézussal, mintha ott ülne melletted, és barátként beszélgetsz vele. És érdekli is őt, hogy mi játszódik le benned, hogy szerinted mi motivál, mi késztet bizonyos cselekedetekre, és ha kell, segít is.

Az 1. eléggé református módon tudja a katolikus imagyakorlatot, magyarán: félremagyarázva. Katolikusoknál is ajánlott a saját szavas ima, csak az a különbség, hogy nálunk vannak előre megírt imák is, amik jól jöhetnek azoknak, akiknek nehezen megy a saját szavaikkal Istenhez fordulás, vagy segíti esetleg "ráhangolódni" az imára. A szentekhez pedig kisebb vagy nagyobb, egyéni vagy közösségi ügyekben szokás fordulni... akárcsak Istenhez, Jézushoz.

2021. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

7. És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.

8. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle.

2021. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Görög katolikus vagyok, ezt kifelejtettem. A válaszaitok alapján már minden világos.

A 4. válaszoló eszembe juttatott valami fontosat. Jézust idézte, aki mondta, hogy ne legyünk sok beszédűek.

Ez azt jelenti, hogy röviden kell imádkozni? Mi számít sok beszédűségnek?

Furcsa ez abban a kontextusban, hogy Jézushoz vagy Istenhez úgy kell imádkozni mintha a barátom lenne és mellettem lenne, mert amikor egy baráttal beszélünk, akkor se nézzük közben az időt, hogy maximum 5 percet beszélhetünk többet nem.

2021. ápr. 17. 09:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az intés csak arra utal,hogy színből nem imádkozzunk túl hosszan, tehát közben azt gondolva, hogy akkor szentebbek vagyunk ha litániát mondunk.

De ha nem az öntömjénezés a belső motiváció, akkor annyit beszélsz amennyi jólesik. De Isten nem a sokbeszédűségért hallgat meg. Meghallgatja a szűkszavúakat és a beszédeseket egyaránt.

2021. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így már teljesen világos. Köszönöm a magyarázatot! Ami engem illet, néha röviden, néha elég hosszan imádkozok, mikor hogy. Az öntömjénezés sosem célom, ha hosszabban beszélek, akkor sem. Ez megnyugtató, hogy ezek szerint én nem tartozom ebbe a kategóriába.
2021. ápr. 17. 10:39
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Amikor hosszabb és mélyebbről jövő imát mondasz, sokkal szívesebben fejezed ki gondolataidat és legbelsőbb érzéseidet is. Jézus legalább egy alkalommal az egész éjszakát imádkozással töltötte a Lukács 6:12 szerint. Kétségkívül azt fogod megállapítani, hogy a saját imáid is meghittebbek és jelentőségteljesebbek lesznek, ha nem kapkodod el őket.

Ez nem szószaporítást jelent, amikor kevés a mondanivalód, és azt sem jelenti, hogy az értelmetlen ismételgetéshez kellene folyamodnod. Jézus ezt a figyelmeztetést adta: „mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle” Máté 6:7, 8.

Krisztus főpapi imája, amely a János 17 fejezetében lett lejegyezve, abban kérés, hála és könyörgés is van, és nem is rövid, de annál jelentőségteljesebb, hiszen értünk is könyörög...

2021. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok, a 6-os jól írja. Meg arra is vonatkozik, hogy pl. a katolikus gyónáskor a pap rádsóz 6 miatyánkot meg 6 üdvözlégyet a bűneidhez mérten. Minél több bűnöd volt meg minél régebben gyóntál utoljára, annál többet imádkozzál. Meg nem is akárhogy, menj ki oda az egész templom elejére az oltárhoz és ott térdelve mindenki előtt. Ez is egy nagy baromság aki kitalálta, ráadásul mindkettő ellentmond a Bibliával. Amit a 4. válaszban írtam, ezek az előző versek amik be is bizonyítják:

5. És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat.

6. Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.


mielőtt nekem ugrotok katolikusok, én is az vagyok (papíron) de nem értek egyet ezzel az egyházzal.

2021. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!