Hívők! Benneteket hogyan segít(ene) a hit ebben? Mire irányítsam a figyelmem?
Olyan a szakmám, hogy gyerekekkel foglalkozok. Sok esetben hátrányos helyzetűekkel. Ők nagyon sérülékenyek, és most is összebarátkoztam az egyikkel, nagyon megszerettük egymást. Nem ítélkezem a szülőkön, de ennek a gyereknek nagyon rossz érzelmileg. Évekig naponta találkoztunk, szó szerint megszerettük egymást. Megismertük egymást, napi 8 órát együtt voltunk. Érzem hogy szeret, mondja is. Én is. De hamarosan el kell válnunk. Nem tudom hogyan küzdjek meg ezzel, főleg mert érzem, hogy szüksége lenne rám.
A hit nagyon sok dologban segít engem. De ezzel kapcsolatban nem tudom mire gondoljak. Mire figyeljek ezzel kapcsolatban? Mi segíthetne nekem ebben?
Nehéz lenne tanácsot adni, mert bizonyára kevés ember volt már hasonló helyzetben...
Sztem ezért szoktak, egy pici távolságot tartani a gondozottaktól/ápoltaktól a szakemberek. Feleségem mentálosként dolgozik, és ő is így tesz.
Ahogy eddig is gondoskodott arrol Isten, hogy (a te szemelyedben) legyen egy biztos szeretetforrasa, igy ezutan is fog. Imadkozz ezert, es azert is, hogy konnyebb legyen az elvalas mindkettotoknek. Most majd masoknak fogod tudni megadni azt a figyelmet, amire szukseguk van.
Lehet, hogy kezdo vagy, vagy ez eloszor fordult elo veled? Szerintem idovel megszokod, hogy az elvalas is resze. Aki gyerekekkel foglalkozik, vagy akar felnottekkel is, az gyakran, nagyon ragaszkodik a legelso tanitvanyaihoz, gondozottjaihoz, akar egesz eletere. Ez nem baj, ez mutatja, hogy a szived is benne van.
Köszönöm a válaszokat, főleg a 7es hozzászóló nyugtatott meg nagyon!
Bár ez most nagyon rossz lesz, de megérte, mert eddig annyi jó volt ebben a kapcsolatban. Sokat bántják a társai, már a leendő tanárai előítélettel vannak felé, nem értik a sokszor rossz magatartásának az okát. Úgy érzem, én tudtam kezelni, nálam jó helyen volt.
De igazatok van! Hinnem kell abban, hogy mindig lesz mellette valaki! Magamra pedig majd azzal próbálok vigyázni a továbbiakban, hogy kis távolságot fogok tartani.
Bennem is valami hasonló fogalmazófott meg, mint amit a 7-es válaszló írt.
Talán úgy érdemes tekinteni erre a dologra, hogy volt egy időszak (ez más emberekkel kapcsolatban sokszor akár csak egyetlen találkozás), amikor neked volt szereped az életében, ami a szerep most ennyi volt időben és térben. Valószínűleg nem puszta randomitásnak köszönhetően találkoztatok, s talán átadtál neki valami fontosat, ami akár egész életére, s akár az üdvtörténete szempontjából is meghatározó. Talán ő adott neked ugyanilyen mód... Tehát hogy ha te szívvel, lélekkel, képességeiddel ott voltál ebben a feladatban, talán még a bizonyos értelemben transzcendens felelősséged tudatában is, akkor okod van boldognak lenni és megnyugodni, bármely egyéb körülmény mellett, vagy azok ellenére is. Az elmúlt időszakban te voltál egy kvázi őrangyal számára, most majd máshogy, talán másvalaki személyében és közreműködésével fog működni a kegyelem az életében.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!