Hogyan látod ezt a vallási dolgot?
oszinte leszek: Logikusan gondolkozok. Keresztények szerint menny pokol van, es Mennyei Atya, Jezus az igazi.... Iszlamok szerint paradicsom van, De ott Allah van, Jezust prófétának tartják. Hinduk szerint Reikarnacio van! Velemenyem senki se tudja melyik az igazi. Mert egyetlen embernek se válaszolt még semmilyen Istenség. Amit tehetunk: szeressunk masokat, legyunk jo lelku , kedves emberek , tisztelni egymast, ha van mód rá adakozni masoknak, (magan eletet élje ugy mindenki ahogy akarja de azert legyen ott is tiszta)
De a vallasok kozul a keresztenyseg amiben hiszek igazabol isten Jezus szentlelek
# 9 Nézd, szerintem csak azért mert egyes vallások más vallásokból erednek attól még alkothatnak újabb fákat és nem az öregebb fák mellék ágait.
A kereszténység és az iszlám a judaizmusból alakultak ki, de csak akkor lennének ugyan annak a fának az ágai ha megmaradtak volna a judaizmus egy szektájának ahelyett, hogy világvallásokká növik ki magukat.
Az Ábrahámi vallások nem egyetlen nagy fát alkotnak, a juaizmus nem ugyan azt mint ősi kánaánita vallás, a kereszténység nem ugyan az mint a judaizmus, az iszlám nem ugyan az mint a kereszténység, a baháʼí hit nem ugyan az mint az iszlám.
Talán azzal még kibékülnék, ha a judeo-keresztény tradíciót tekintenénk egyetlen fának, de magát a kereszténységet csupán a judaizmus egy ágának vagy szektájának tekinteni napjainkban elég nagy tévedés.
4
Úgy gondolom hogy van/volt több isten is,de szerintem a legnagyobb hatalmú isten teremtette a világot
7-es. "A közelkeleti vallások így a héber, volt egyiptomi, ógörög mind a mezopotámiai vallásokból ered. Így a kereszténység nem fa hanem mellék ága"
Ez így akkora leegyszerűsítés, hogy az már butaság. A vallástörténet mint tudományág már rég túlhaladt ezen az mánián, hogy a párhuzamok miatt leszármazást keressen mindenben. Az óegyiptomi vallásnak pedig konkrétan nulla köze nincs Mezopotámiához, de a görögöknél is elég necces ez a párhuzam (arról nem is beszélve, hogy Hellász baromira nem a Közel-Keleten van).
Ez az egész abból származik, hogy néhány hasonló történetet (például Vízözön vagy a vízből kiemelt gyermek vándormotívuma) annyira kiemeltek, mintha azonos volna az egész vallással. Holott nem. A zsidók istenképe, rituális világa, történelemszemlélete, teológiája borzasztóan eltér a mezopotámiai vallásétól.
Plusz a párhuzamok sem jelentenek történeti ráhatást. Az inka vagy azték napkultusz és az egyiptomi napkultusz között számos hasonlóság van, ennek dacára akkora tér- és időbeli távolságok állnak fenn közöttük, ami minden ráhatást kizár.
És akkor a szubszaharai Afrika és a polinéz hitvilág párhuzamairól még nem is beszéltünk, holott ez a két embercsoport aztán tényleg a világ két radikálisan más pontján létezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!