Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiderül a Bibliából, mi lett...

Beatrix555 kérdése:

Kiderül a Bibliából, mi lett Júdás halála utáni sorsa?

Figyelt kérdés
Sok kérdés kavarog bennem Júdással kapcsolatban. Júdás esetében beszélhetünk szabad akaratról? Jézus előre tudta, hogy Júdás az, aki majd elárulja Őt. Azaz, Júdás Isten tervének egy részlete volt. Ha igen, akkor mennyire tekinthetjük felróhatónak azt amit tett? Ugyanakkor valószínűleg Júdás nélkül is beteljesedhetett volna Jézus sorsa, hisz akik elítélték és kivégezték bizonyára találtak volna rá más módot is. Így tekintve viszont lehetett szabad akarata Júdásnak, és Ő döntött úgy ahogy. Kivéve, ha valami miatt nagyon fontos volt, hogy ott/akkor/és úgy történjen meg minden. Ugyanakkor Júdás megbánta amit tett. Hisz az ezüstöket visszavitte, és bűnbánata következtében még öngyilkos is lett. Jézus / Isten a bűnbocsánatot tanítja. Ha a haldokló megbánja bűnét, feloldozást nyer, és a Paradicsomba juthat. Jézus azt is mondta, hogy Ő az Út, az Igazság, az Élet. Akinek Ő megbocsát, az a paradicsomba jut. Akkor e tekintetben lehetséges, hogy Júdás is a paradicsomba került? Valaki azt is mondhatja, hogy öngyilkos lett, s mint ilyen nem kerülhet a paradicsomba (ezt nem tudom így van-e) Ha igen,.. pl.. nagyon sokan megbánják az öngyilkosságukat tettük pillanatában.. ha akkor megbánják bűneiket és Istenhez fohászkodnak... akkor is a pokolra kerülnek? ( ez kicsit ellentmondásos lenne nekem azzal, hogy aki megbánja bűnét és felajánlja lelkét Istennek halála pillanatában akár, az bűnbocsánatot nyer, és a mennybe kerül). Köszönöm, ha segítetek ezekben a kérdésekben, mert még nem találtam meg rá a válaszokat. Én úgy hiszem, hogy Júdás mivel megbánta bűnét, és mivel Jézus megbocsátó, így a paradicsomba kerülhetett.Hisz Jézus / Isten azt is tanítja, hogy szeresd felebarátodat, és ellenségedet is.

2021. ápr. 5. 17:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

Értem, tehát példázaton keresztül nem mesélhet Jézus a pokolról, elég korlátolt nézet, de ez is nézet. Ezek szerint minden példabeszédében lévő szereplő valós figura.


#10

Augusztus császárral se találkoztam, szóval biztos nem létezett. Nem is értem történelem órán miért osztották róla az észt. Veled se találkoztam, logikád alapján te se létezel, nem is értem, hogy egy nem létező személy miért osztja nekem itt az észt.

2021. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%
11-es: Júdásról egy meséskönyv szól, kb. ennyi infónk van róla, azért Augustus császár kicsit több történelmi nyomott hagyott maga után. Az én létezésemre pedig garancia, hogy most is válaszoltam, reagálni tudok.
2021. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Az én létezésemre pedig garancia, hogy most is válaszoltam, reagálni tudok."

Lehet egy gyatrán megírt bottal beszélek, hogy kicsit felpörgesse az oldal hozzászólásainak számát.

2021. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem bot vagyok, hanem pálca.
2021. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem peldázat Lázár es a koldus esete de megha az is a pokol valóságosan létező hely ahol vannak elkarhozottak szerintem Pl Jezabaal se hinnem hogy a paradicsomba jutott de sok negativ szereplője van az Ószövetségnek is nem hinnem hogy senki nem jutott oda ezalatt ami Júda az illeti szabad akarata volt elárulni jezust nem hiszek annak a katolikus tradicionak miszerint predesztinalva lett volna a karhozatra az egy eleg furcsa Isten lenne csak ő árulása sokkal durvább volt a Péterénél őt előre figyelmeztette Jezus többször is plusz meg a falat átadásakor meg azon a ponton lett volna lehetősége meggondolni magat de nem tette azt se hiszem hogy az öngyilkosság miatt karhozott el ami olyan bűn ami szinten karhozatot vonhat maga utan de azert ezt Istenre biznám hogy megítélje az ilyen bűn miatt elhunyt embereket mert ő tudja minden szív motívumait
2021. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem peldázat Lázár..."

Rendben, akkor nem példázat, ezek szerint lehet trécselni a pokol és menny között, lehet enyhíteni vízzel az égető forróságot is. Talán a tátongó szakadék fölött még egy hosszú létrát is át lehet majd tenni. Érdekes lehet.


"nem hinnem hogy senki nem jutott oda"

Mindenki azt hisz, amit akar, én maradok a Szentírásnál, te ezek szerint sajátságos hitet alakítottál ki magadban, ami ezek alapján eltér Isten szavától. Ez se probléma igazából számomra.


"nem hiszek annak a katolikus tradicionak miszerint predesztinalva lett volna a karhozatra"

Nincs ilyen katolikus tradíció, nem tudom honnan szedted. Egyáltalán miért kell ilyen kamu dolgokat beírni más felekezetekről?

2021. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!