Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet két utat járni?

Miért nem lehet két utat járni?

Figyelt kérdés

Több kérdésben is olvastam, hogy a hívek szerint nem lehet egyszerre több vallást követni. Valaki kérdezte, hogy keresztény és buddhista lehet-e egyszerre, és a legtöbb válaszoló majdnemhogy letorkollta, hogy hogy lehet ilyet kitalálni.

Miért olyan problémás két vallás követése? Miért ne járhatna két utat is aki szeretne?



#vallás #hit #multihit
2021. ápr. 5. 13:11
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
0%

#3 jah, ezért kaptak pl felmentést a vasárnapi mise alól azok, akik a jó pogány szokás szerint az ősök tüzére vigyáznak.

Igazából mindegy, valláskárosultak közt max szép lehetek. Legyetek el csak a saját kis buborékotokban. Jócaját

2021. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Mert pl. nem lehet egyszerre valaki buddhista és keresztény is. Miért? Mert két különböző hátterű vallás, két különböző, egymásnak ellentétes hitrendszer, más-más a cél, amit el akar érni stb. Ha valaki kombinálja a kettőt, akkor igazából nem két vallásban hisz egyszerre, hanem tulajdonképpen nem hisz egyikben sem. Egy harmadik utat jár, amit ő talált ki. Itt van pl. a húsvét. Hiszed, hogy Jézus meghalt és harmadnapra feltámadt? Ha nem, akkor nem vagy keresztény. Pont. Lényegtelen mekkora tanítónak tartod Jézust, az már nem kereszténység. Ezen a hiten alapszik az egész vallás. Ha viszont elfogadod igaznak, akkor ezt hogyan egyezteted össze az önmegváltás tanával és a reinkarnációval? Akkor be kell ismerni, hogy a buddhizmus több dologban is téved, max. itt-ott van igazság tartalma vagy vice versa. Valahonnan mindenképpen engedned kell, el kell venned és ha ezt megtéve alapvető tanításokat érintő dolgot csorbítasz meg, utána már nem lehet rá azt mondani, hogy az kereszténység vagy buddhizmus marad.
2021. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
Minden vallás alapja egymás szeretete és elfogadása.
2021. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

"#3 jah, ezért kaptak pl felmentést a vasárnapi mise alól azok, akik a jó pogány szokás szerint az ősök tüzére vigyáznak."

Észlény... akkoriban nem volt gyufa vagy öngyújtó, hogy pillanatok alatt tüzet gyújtsanak (sőt tapasztalatom az, hogy ezekkel is nehéz sokszor és hosszadalmas), ezért azt őrizni és táplálni kellett folyamatosan.

2021. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%
#14 te is csak gyertyán láttál tüzet, mi? Menj szépen vissza a belpesti lakásodba és guglizz rá a "parázs" szóra!
2021. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Na de uraim! Disztingváljuk magunkat, ha kérhetem.


#12

"Mert pl. nem lehet egyszerre valaki buddhista és keresztény is. Miért? Mert két különböző hátterű vallás, két különböző, egymásnak ellentétes hitrendszer, más-más a cél, amit el akar érni stb. "

A kereszténységnek az a célja, hogy az emberek békében tudjanak élni egymás mellett. A buddhizmusnak úgyszintén. A különbségeket leginkább csak formaságok adják.

2021. ápr. 5. 23:27
 17/45 A kérdező kommentje:

"Itt van pl. a húsvét. Hiszed, hogy Jézus meghalt és harmadnapra feltámadt? Ha nem, akkor nem vagy keresztény. Pont."

Szerintem az, hogy valaki keresztény-e, az nem attól függ, vagy nem elsősorban attól függ, hogy hisz-e a feltámadásban vagy sem. Vagy megfordítva, a feltámadásban való hit hiánya nem zárja ki azt, hogy valaki jó keresztény életet éljen.

De ez mellékes is, mert attól, hogy valaki hisz a feltámadásban, még hihet Buddha tanításainak egyetemleges igazában is, és követheti azokat is. Miért ne tehetné?

2021. ápr. 5. 23:30
 18/45 A kérdező kommentje:

"Akkor be kell ismerni, hogy a buddhizmus több dologban is téved, max. itt-ott van igazság tartalma vagy vice versa. Valahonnan mindenképpen engedned kell, el kell venned és ha ezt megtéve alapvető tanításokat érintő dolgot csorbítasz meg, utána már nem lehet rá azt mondani, hogy az kereszténység vagy buddhizmus marad."

Szerintem ez leginkább akkor attól függ, hogy ki mit tekint alapvető tanításoknak. De erre reagáltam egy korábbi válaszolónak, hogy mindig azt az utat választod, amelyiket az adott helyzetben jobban tudod alkalmazni. Ezt te is pontosan ugyanígy csinálod, de mivel keresztény vagy, így nyilván csak a keresztény tanításokat fogod alkalmazni, mert csak azokat ismered. Ha megismered a buddhizmus tanításait is, akkor annak repertoárjából is tudsz már válogatni, és nem leszel csak a kereszténység eszközeire korlátozva. Nyilván, nagyobb eszköztárból alkalmasabb eszközöket lehet kiválasztani, mint kisebből.

2021. ápr. 5. 23:38
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az, hogy valaki keresztény-e, az nem attól függ, vagy nem elsősorban attól függ, hogy hisz-e a feltámadásban vagy sem."

De, ez attól függ, a Bibliában olvashatod, hogy hitünk e nélkül semmit se érne. Aki nem hisz Krisztus feltámadásában, az nem keresztény. Lényegében csak Krisztust akarod mellőzni, megtartva pár kevésbé lényeges tanítását. De valószínűleg ugyanezt a "kibelezést" teszed a többi vallás esetén is. Hiszen a hindu és buddhista vallás is alapjaiban eltér egymástól.

2021. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Kérdező nem tudja megkülönböztetni almát a körtétől. És még magyarázza is a bizonyítványt.
2021. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!