Hogyan érthetném meg a vallást ateistaként?
Nem kifejezetten a keresztény vallásra gondolok, hanem úgy ámblokk. Ateista vagyok, de nyitott a vallásokra, és szeretnék többet megtudni róluk, informálódni. Viszont nekem pl. a Biblia érthetetlen. Úgyhogy kérlek ne is másoljatok onnan szövegeket mert nekem ez a régies nyelv és az értetetlen rizsa nekem kínai....
Sok problémám van pl. a keresztény vallással, de az is lehet hogy nem igaz, és csak rossz helyen tájékozódtam és hülyeséget hallottam...
Nem szeretném minden problémámat leírni, mert van egy pár és nem is fog eszembe jutni mind, inkább csak tényleg tájékozódni szeretnék!
Talán annyit hozzá tudnék még tenni hogy liberális vagyok, nem tudom ez jelent-e valamit.
Negatív kommentek nem érdekelnek, miért akarnék olyan vallásról tájékozódni ami rosszindulatot mutat felém....
Nem a logika irányából kell közelíteni. A vallásos leírások sokszor inkább szimbolikusak.
Gondolj arra, hogy a tudomány nem talál mindenre magyarázatot. Történnek néha "csodák", lehetnek olyan dolgok a világon, amikre nincs érzékszervünk, nincsenek műszereink, amikkel ki tudnánk mutatni a létezését, de attól még létezhet.
Sok vallásos ember érzékeli valami módon, hogy létezik valami, ami több, mint az anyagi világ, ami felette áll. Ezt az érzést élik meg egy vallási közösséghez tartozva. Minden vallás egy út, ami elvezet istenhez. Ne úgy képzeld el istent, mint egy embert, aki ül a trónján a felhők közt. Inkább egy energiamező lehet, ami mindenhol jelen van, valahol erősebben, máshol kevésbé. A különböző vallásokban másként képzelik el istent. Mindenki a neki testhezálló módon. Minden olyan vallás jó és elfogadható, amiben nem ártanak másoknak, amit nem akarnak másokra erőltetni.
Ez érvényes az ateizmusra is, nem szabad másokra erőltetni. Becsülöm, hogy te nem ilyen vagy, és ateistaként is nyitott vagy a vallásokra. A nyitottság és a tolerancia nagyon fontos ezen a területen, és ez sajnos sokszor hiányzik akár hívőkből, akár a nem hívőkből.
Ha ateistaként te 𝐓𝐔𝐃𝐍𝐈 akarsz valamit a vallásról, akkor érdemes vallástörténetet és valláselméletet is olvasni.
Utóbbi azt nézi, hogy hogyan működnek a vallások, mi kell egy jól működő valláshoz, stb.
Pont azt, amire te is kíváncsi vagy.
Ajánlom, szerintem első nekifutásnak nagyon jó könyv:
Helmuth Von Glasenapp, Az öt világvallás
Ha mégiscsak hajlandó vagy Bibliát olvasni, akkor ajánlom, hogy az Újszövetséggel próbálkozz és a Békés-Dalos fordítást vedd alapul:
Ez a fordítás a legérthetőbb, mert abban az időszakban született, mikor próbálták inkább értelem szerint és nem a szavakhoz ragaszkodva fordítani a Bibliát. Nem kell sorrendben olvasni, kezdheted pár páli levéllel is, azok nem is hosszúak annyira.
Ez még egy nagyon jó, emészthető előadássorozat arról, hogy milyen Istenben hisznek a keresztények (vagy legalábbis az egyház milyen istenképet akar eléjük állítani), de az egyházról is szó van benne: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4nG0g2UA1eLbMOYUFAHV..
Létezik úgynevezett alpha-kurzus a templomokban (már ahol szerveznek), ami egy több hetes előadássorozat, pont azoknak, akik nem tartoznak az egyházhoz, de kíváncsiak rá. De sajnos most a járvány miatt ezek általában szünetelnek.
Ezek arra jók, ha az érdekel, miben hisznek a keresztények (vagy legalábbis hogy mi a krisztusi tanítás, aztán persze ahány ember, valójában annyi változatban hisznek, és az egyházvezetők által képviselt életmód se föltétlen van összhangban sajnos a krisztusival). Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért hisznek ezekben, akkor egy pszichológiakurzusra kéne menned. Ehhez sajnos nem ismerek jó segédanyagokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!