Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell haladni a Bibliában?

Hogyan kell haladni a Bibliában?

Figyelt kérdés
Az egyértelmű, hogy az egyes ünnepnapokon melyik részt érdemes olvasni, de az év többi napján hogy haladjak?

2021. márc. 17. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
A kuka felé...aztàn már csak egy határozott mozdulat
2021. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Igen óvatosan.
2021. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Először is el kell az egészet olvasni, hogy legyen egy fogalmad az egész történetről és amúgy is követni tudd az utalásokat. Közbe jegyzetelj és írd fel magadnak a tisztázni valókat és a kérdezni valókat. A többi kialakul a helyzeted függvényében.
2021. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Együtt olyanokkal, akik értik is, amit olvasnak. Ajánlhatom magamat?

üdv Stefán

2021. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen, egy jó magyarázó sokat segíthet :-)
2021. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

# 2 :-D

szerintem is!

2021. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

6+


Milyen felekezetu vagy, kerdezo?

Nincs a vallasodnak a honlapjan valami magyarazo sorozat, minden napra egy ahitat, ilyesmi? Vagy ha megkerdezed a papot / lelkeszt?


Ha meg az elejen vagy, kezdd az evangeliumokkal, pl. Lukacs (ne Janost), es a Zsoltarokkal. De lehetoleg magyarazatokkal olvasd.

2021. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

"Együtt olyanokkal, akik értik is, amit olvasnak. Ajánlhatom magamat?"

Ez a hét vicce, jót röhögtem rajta XD

2021. márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Én meg ajánlom magomat
2021. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

"Hogyan kell haladni a Bibliában?"


Elolvasod az egészet, de figyelsz arra, hogy ne legyél törvénykező, mert nem ószövetség van. A fejezetek tökéletesen követik egymást, az evangéliumok és az Apostolok cselekedetei után jönnek Pál levelei, ezek magyarázzák, teologizálják a Bibliát. A Római levél a keresztény 1x1, és jó alapozó levél még a Galata és az 1 Korintus. Óvatosan a többi apostol leveleivel, mert azok a zsidóknak szólnak, és a kezdőknek elég félreérthető. 1 János pl. lehúzza a hívők nagy részét, pedig az egy motiváló, erősítő levél. Még alapozónak jó egy kis tudás elsajátítása után a Jakab levél.

Jelenések is fontos, de ne ragadjunk bele. Ezért jó az alapokban megerősödni

2021. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!