A mai (vallásos) zsidók hogyan viszonyulnak a nem zsidókhoz?
A Mózesi törvény csak a zsidókra vonatkozik, ebben egyet értés a vallásos zsidók között. Szerintük a nem-zsidókra Noé 7 törvénye vonatkozik.
Mielőtt egy anti-szemita ide írja, hogy a Talmud szerint a gójok nem emberek, megemlíteném, hogy a Talmudban az eredeti héber szövegben nem a gój szó szerepel hanem “az aki a csillagokat imádja” ami a kontextusban konkrétan a politeistát jelenti nem a gójt.
Jehova azt a parancsot adta, hogy a más nemzetekből valókra is ugyan az a törvény vonatkozik, ami az Izraelitákra. Olyan életet kell élniük, mint aki Izraelita, mert Isten nem személyválogató.
Sajnos ezt már nagyon kevesen tekintik, vagy alkalmazzák annak, aminek Isten szánta. Sőt, a saját társaik némelyikével is rosszul bánnak, akkor aki nem Izraelita, vajon minek tekintik?
Én ismerek ilyen Izraelita származásúakat. van akik tisztességesek, van akik irgalmatlanok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!