Amikor valaki meghal valószínűleg ez történik?
8-10
Hat en nem kerdojelezem meg a hiteteket, de azert ahhoz nem kell tudosnak lenni, hogy lasd nem fernenk el a Foldon 500milliardan mondjuk. Nem, akkor se ha a sivatagok is lakottak lennenek.😀
"Hát kedves #10, univerzumot teremteni könnyebb, mint egy négyzetméterbe tízet beletenni."
Azért örülök, hogy a materialista illogika mindig megmutatkozik:) Kedves 12-es, egy szóval milliószor nagyobb Földet teremt, sőt, finomhangolja hozzá a Naprendszert, de az egész univerzumot, ha akarja. Nem csoda, hogy benyaljátok az evolúciót, tényleg nem tudtok gondolkodni :(
És nem mellékesen nem úgy néz ki, mintha gondot okozna a túlnépesedés, pedig az özönvíztől a szárazföld 70-80%-a víz alá került. (Gondolkodunk majd mi helyettetek)
"Hat en nem kerdojelezem meg a hiteteket, de azert ahhoz nem kell tudosnak lenni, hogy lasd nem fernenk el a Foldon 500milliardan mondjuk. Nem, akkor se ha a sivatagok is lakottak lennenek"
Mondjuk még mindig csak 7 milliárdan vagyunk. Isten tudta, h bűneset lesz, feleslegesnek tartotta, hogy nagyobb Földet teremtsen. És láss csodát, ez is bejött...
És azt se feledjük, hogy az özönvíz előtt a Föld 80-90%-a száraz volt, egy db. tenger volt. És nem volt se sivatag, se sarkvidék, nagyjából kiegyenlített klíma lehetett. És csak hogy tudjátok, a globális felmelegedés is ezt bizonyítja. Az özönvíz miatt alakult ki a jégkorszak (endoterm folyamatok miatt), és most a globális visszamelegedést látjuk. ÉS még egy titok: nem fogja a földet elárasztani a víz a jéghegyektől, előbb visszajön Jézus, ugyanis Isten mondta, hogy nem lesz még egy özönvíz.
Sakk-matt. Sok sikert a materializmushoz:)
Sziasztok!!
13 Mondjuk erdekes, hogy te irod, hoy nem tudunk gondolkodni, erre az 500milliardos peldamra azt irod, de csak 7 milliardan vagyunk😂
Nemhogy ervelni, de ertelmezni se tudsz
Ez a 32%-os szokás szerint hülye, de az első gondolatai most igazak.
Isten azt csinál, amit akar.
Akár 10g-ben is élhetnek majd az emberek egy óriásbolygón, mert nem nyomja szét majd őket a gravitáció, az isten megoldja.
Úgyhogy ilyesmin tényleg kár fennakadni.
Mint ahogy azon sem, hogy 5 milliárd év múlva tűztenger fogja elborítani a Földet, akármi is lesz rajta akkor.
Megoldja majd azt is. Az lesz az utolsó ítélet.
#14# Kérdező: "De engem a reinkarnáció érdekel hogy az lehet-e? Vagy aki meghal az mind megy megpihenni".
Kedves kérdező!
Ezzel kapcsolatban már sok kérdés tevődött fel itt, valamint a neten is van sok információ a lélekvándorlásról és a reinkarnációról!!!
Amit tudnod kell! Az ember lelke nem szűnik meg létezni a testi halála alkalmával! Az ember tudati állapota és léte tovább létezik, nem szűnik meg.
A reinkarnáció és a más testben való újra leszületés egy csomó logikátlan és ésszerűtlen nyitott kérdéseket szül, melyekre nincs kielégítő válasz és magyarázat!
Mit mond Isten? Minden ember egy új teremtés. Populáció, népesség növekedés! Ádám és Éva által bejött a világba a múlandóság és a halál, de az ember lelke, tudati állapota örök, hiszen az Isten az Embert örökre teremtette, az "Élet Leheletét" lehelte Ádámba, amit utódaik örököltek!
Az engedetlenség miatt, a bűnbeesés miatt, az emberpár kitiltatott a paradicsomból. Ezért az emberiség számára le lett zárva! Ám Jézus, kereszthalálával és feltámadásával megnyitotta a Menny kapuját, a Paradicsom kapuját az igazhitűek számára.
A bűnbeeséstől kezdve, Jézus feltámadásáig a meghalt emberek lelkei egy bizonyos várakozó helyre kerültek mint pl. Seol. Amikor Jézus meghalt lélekben megjárta a holtak birodalmát és a halottaknak is prédikálta az Isten Evangéliumát, majd az igazhitűeket felvitte a Mennybe, a Paradicsomba.
Ma is akik Jézus Krisztusban halnak meg, azok testi haláluk után mind a Paradicsomba mennek az Isten országába. Akik nem és hitetlenül vagy gonoszul haltak meg azok mind a maguk várakozó helyére kerülnek mint pl. Seol vagy pokol stb.
Az ősök várták a megváltást a szabadulást! (Megvolt Jézus feltámadásakor) Ma az emberiség, főleg az igazak, várják az ígéret beteljesedését, Jézus eljövetelét és a tökéletességben való feltámadást!
Nincs reinkarnáció és lélekvándorlás és egy másik testben való újra leszületés!!!
Várakozás van vágyakozásban és aztán az első feltámadás az igazak számára Jézus eljövetelekor, aztán az utolsó ítélet, a második feltámadás a hitetlenek számára az utolsó ítéletkor, Jézus ezeréves királyságát követően, amikor a mennyből alászálló tűz megemészt mindent és halál többé nem lesz.
Nincs reinkarnáció, egy másik testben való újra leszületés!!!
A lélek vándorlása – a Bibliában?
A létforatag (szamszára) mint a lélek testről testre vándorlása (transzmigráció) vagy ismétlődő testet öltése (reinkarnáció) egy ok-okozati alapon működő erkölcsi világtörvény (karma) alapján a posztvédikus indiai vallásosság szerves része. Kialakulása mögött a bráhmanák és upanisadok sajátos világ-, isten- és emberképe áll, csaknem háromezer éves fejlődése pedig igen eltérő hindu, buddhista és dzsáin változatokhoz vezetett. Nyugaton is valószínűleg indiai hatásra jelent meg egyfajta lélekvándorláshit. Először a görög Püthagorasz és Empedoklész tanította, illetve az orphikus misztérium-vallás, amely Platónra is hatott. A középkorban a zsidó kabbalisták adaptálták (gilgul), korunkban pedig a boszorkányok egy része, spiritiszták és ún. ezoterikus keresztények (antropozó-fusok, rózsakeresztesek stb.) tanítják. Így ma itt a nyugaton sokan vélik úgy, hogy
a lélekvándorlás és a karma törvénye eredetileg a bibliai tanítás része volt, csak a későbbi századok egyháza utasította el
a lélekvándorlás eredetileg a Biblia – különösen az Újszövetség – szövegében is benne volt, de későbbi zsinatokon úgy határoztak, kivágják őket
kontár munkát végeztek, ezért a lélekvándorlás ma is kiolvasható, főleg az Újszövetségből.
Válaszként elmondhatjuk, hogy a Szentírás szövegének célzatos meghamisítására semmiféle tárgyi bizonyíték nincs, sem ebben a témában, sem másban. A korai egyház tanítóinak kijelentései a lélekvándorlásról kivétel nélkül mind elutasítók – erről egy másik tanulmányunkban lehet olvasni („A lélek vándorlása – az óegyházban?”). Az alábbiakban pedig a gyakran bizonyítékként emlegetett bibliai mondatokat elemezzük – különös tekintettel az eredeti szövegekre, a szövegkörnyezetre és a kulturális háttérre.
1Móz 9:6 „Aki ember vérét ontja, annak vérét ember ontja.”
Állítás
Mózes a karmikus adósság törvényét fogalmazza meg: aki gyilkol, maga is gyilkosság áldozata lesz jelenlegi vagy következő életében.
Szövegkörnyezet
1Mózes 9:1 Isten megáldotta Nóét és fiait, és ezt mondta nekik: Szaporodjatok, sokasod-jatok, és töltsétek be a földet! 2 Féljen és rettegjen tőletek minden földi állat és minden égi madár, kezetekbe adom őket minden földi csúszómászóval és a tenger minden halá-val együtt. 3 Minden, ami mozog, ami csak él, legyen a ti eledeletek. Nektek adom mindezt éppúgy, mint a zöld növényt. 4 De húst az éltető vérrel együtt ne egyetek! 5 A benneteket éltető vért pedig számon kérem. Minden élőlénytől számon kérem azt, az embertől is. Számon kérem az ember életét: egyik embertől a másikét. 6 Aki ember vérét ontja, annak vérét ember ontja. Mert Isten a maga képmására alkotta az embert. 7 Ti azért szaporodjatok, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, sokasodjatok rajta!
Cáfolat
Először is, Isten a vízözönt túlélő egyetlen emberi családhoz beszél, egészen kivé-teles helyzetben. Másodszor, mivel a vízözön éppen az erőszakossággal megtelő emberi kultúra büntetése volt (1Móz 6:11), érthető, hogy az új világban a szaporodás parancsán és az ehető dolgok felsorolásán túl az élet, és különösen az emberi élet tisztelete a legfőbb parancs (4-5. vers). Harmadszor, nem egy világ-törvény, hanem személyesen Isten az, aki számon kéri az egyik embertől a másik életét – az esetleges emberi megtorlástól függetlenül. Negyedszer, az idézet a Káin utáni, barbárrá váló világ számára előre jelzi, hogy aki embert öl, annak az isteni számonkérésen túl emberi bosszúval is számolnia kell.
Összefoglalva: a mondat üzenete szerint a gyilkosság számon lesz kérve; nem egy másik életben, hanem ebben a mostaniban, Isten és ember által egyaránt.
Jel 13:10 „Ha valakire fogság vár, fogságra jut; ha valakinek kard által kell meghalnia, kard által hal meg”
Állítás
János a karma törvényszerűségéről beszél, miszerint az előző életből hozott adósság elkerülhetetlen.
Szövegkörnyezet
Jelenések 13:1 És láttam, hogy a tengerből feljön egy fenevad, tíz szarva és hét feje volt, szarvain tíz korona, és a fejein istenkáromló nevek. … 5 És adatott neki nagyokat mondó és istenkáromló száj, adatott neki hatalom a cselekvésre negyvenkét hónapon át; 6 és megnyitotta száját káromlásra Isten ellen, hogy káromolja az ő nevét és sátorát, azokat, akik a mennyben laknak. 7 Megadatott neki, hogy hadat indítson a szentek ellen, és legyőzze őket, megadatott neki a hatalom minden törzs és nép, minden nyelv és nemzet felett: 8 hogy imádja őt mindenki, aki a földön lakik, akinek neve nincs beírva a megöletett Bárány életkönyvébe a világ kezdete óta. 9 Ha valakinek van füle, hallja! 10 Ha valakire fogság vár, fogságra jut; ha valakinek kard által kell meghalnia, kard által hal meg. Itt van a helye a szentek állhatatosságának és hitének.
Cáfolat
Először is, az egész 13. fejezet témája az Antikrisztus megjelenése: mindenkinek őt kell imádnia, és hadat indít a keresztények ellen, akik arra nem hajlandók. Másodszor, akiknek a neve be van írva a Bárány életkönyvébe, azok ellent tudnak állni, és a hívők előre tudatják, hogy ez az engedetlenség mibe fog kerülni: egyeseknek fogságba, másoknak a földi életébe. Harmadszor, a vers vége így hangzik: „Itt van a helye a szentek állhatatosságának és hitének!” Üzenete tehát nem minden emberre vonatkozik, hanem a hívők egy bizonyos időszakban élő csoportjának szól, akik Krisztusért vállalják a sorsukat.
Összefoglalva: nem elkerülhetetlen „karmikus adósságról” van szó, hanem az antikrisztusi rendszerben elkerülhetetlen szenvedésről, amin Isten a hűségest átsegíti.
Mt 7:2, Mk 4:24, Lk 6:38 „Amilyen mértékkel ti mértek, olyannal mérnek nektek.”
Állítás
Jézus szerint az ember azt, ahogyan másokkal bánik, a karma törvényének meg-felelően visszakapja a jelenlegi vagy a következő életében.
Szövegkörnyezet
Jézus mondata Máté és Lukács, illetve Márk evangéliumában két eltérő helyzet-ben hangzik el:
Máté 7:1 Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! 2 Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. 3 Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? 4 Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! – mikor a magad szemében ott a gerenda. 5 Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát.
Lukács 6:35 Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt. 36 Legyetek irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas. 37 Ne ítéljetek, és nem ítéltettek. Ne kárhoztassatok, és nem lesz kárhoztatásotok. Bocsássatok meg, és nektek is megbocsáttatik. 38 Adjatok, és adatik nektek: jó, megnyomott, megrázott, megtetézett mértékkel adnak öletekbe. Mert amilyen mértékkel ti mértek, olyan mértékkel mérnek viszonzásul nektek.
Máténál és Lukácsnál Jézus a „Hegyi beszéd” részeként, az ellenségszeretet és a megbocsátás összefüggésében beszél a tökéletlen emberek egymás fölötti ítélkezése ellen.
Márk 4:20 Akiknél a jó földbe hullott a mag: ezek hallgatják az igét, befogadják, és az egyik harmincszoros, a másik hatvanszoros és némelyik százszoros termést hoz. 21 Ezután így szólt hozzájuk: Vajon azért veszik-e elő a lámpást, hogy a véka alá tegyék, vagy az ágy alá? Nem azért, hogy a lámpatartóba tegyék? 22 Mert nincs semmi rejtett dolog, ami ki ne derülne, és semmi titok, ami napfényre ne jutna. 23 Ha valakinek van füle a hallásra, hallja! 24 Ezt is mondta nekik: „Vigyázzatok, hogy mit hallotok! Amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek nektek, sőt ráadást is adnak. 25 Mert akinek van, annak adatik, és akinek nincs, attól az is elvétetik, amije van.
Márknál Jézus a magvető példázata után arra figyelmezteti hallgatóságát, hogy nem mindegy hogyan hallgatják őt. Egyrészt, a tanítását nem lehet titokban követni. Másrészt, minél több igazságot hajlandók a magukévá tenni, annál többet tudnak majd elfogadni, de ez fordítva is igaz.
Cáfolat
Először is, az ítélet nem egy személytelen „világtörvény”, hanem Jézus kezében van (János 5:21-22). Másodszor, Jézus nem is e törvény működéséről beszél, hanem emberek magatartásáról: ne ítélkezzenek egymás fölött, mert mindegyikükben található kifogásolni való. Végül, Jézus ráadást, megtetézett mértéket emleget, ami szintén ellentmond a „karmikus adósságkiegyenlítés” elvének.
Gal 6:7 „Amit vet az ember, azt fogja aratni is”
Állítás
Pál azt tanítja, hogy az ember tettei karmikusan visszahatnak rá: jó vagy rossz tetteit a karma a jelenlegi vagy egy következő életben megjutalmazza vagy megtorolja.
Szövegkörnyezet
Galata 6:1 Testvéreim, ha valakit tetten is érnek valamilyen bűnben, ti, akik lelki emberek vagytok, igazítsátok helyre az ilyet szelíd lélekkel. De azért vigyázz magadra, hogy kísértésbe ne essél. 2 Egymás terhét hordozzátok: és így töltsétek be a Krisztus törvényét. 3 Mert ha valaki azt gondolja, hogy ő valami, jóllehet semmi, megcsalja önmagát. 4 Mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor csakis a maga tetteivel dicsekedhet, és nem a máséval. 5 Mert mindenki a maga terhét hordozza. 6 Akit pedig az igére tanítanak, az minden javából részesítse tanítóját. 7 Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is: 8 mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet. 9 A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk. 10 Ezért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben.
Cáfolat
Először is, Pál – a karma-tannal szemben – nem a hívő múltját tartja a meghatározónak, hanem a jelenét. Mivel benne él a Szentlélek (Galata 3:1-5, 5:16-25, 6:8), itt és most állandó döntési szabadsága, folyamatos választási lehetősége van. Másodszor, döntési szabadsággal éppen a múltja, régi bűnei és hajlamai ellenére rendelkezik: nincs új múltja, de a múltjától függetlenül dönthet a jövője felől. Ez a jövő kétirányú, ezért látnia kell, hogy még ebben az életében mi lesz a következménye annak, ha „a testének” vet (régi bűnös hajlamainak a „talajára”), vagy a Szentléleknek (az ő akaratának a „talajára”). Harmadszor, Pál nemcsak a hívő tetteinek az illetőre való visszahatásáról beszél, hanem arról is, hogy a tettek hogyan hathatnak másokra (lelki segítség, gyakorlati jótettek), és milyen következményekkel járnak Isten előtt. Negyedszer, a jövő csak mint örök élet vagy örök pusztulás kerül szóba, nincs utalás életek és halálok végtelen váltakozására. inthus 15:54
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!