Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Melyiknek van...

Keresztények! Melyiknek van igaza? Ismerkedjek több lánnyal is egyszerre, vagy csak azzal akivel össze akarok jönni?

Figyelt kérdés

Olvastan régebben egy honlapon, hogy csak azzal a lánnyal érdemes randizni akivel össze akarunk jönni.


De egy könyvben, amit egy kersztény ember írt, az volt, hogy több lánnyal is menjek el ide-oda. Úgy értve, hogy egyik nap az egyikkel, másik nap a másikkal. Nem egy kávézóban ülve 2-3 vagy több lánnyal. Azt írta, hogy töltsek mindegyikkel 1-2 napot, hogy megtudjam, hogy melyikkel illünk össze leginkább.


Nincs barátnőm már nagyon régóta és már kezd kicsit elegem lenni ebből. Sok velem egykorúnak már gyereke is van.

Van aki azt tanácsolta, ismerőseim közül, hogy ha tetszik valaki, akkor hajtsak rá. Ez nyilván megvolt, de senki nem akart velem járni.

Másfelől, főleg itt az oldalon azt írták jópáran, hogy ismerkedjek minél több lánnyal és akkor több esélyem lesz.

Ez amúgy igaz, csak nem tudom. Én mindig csak és kizárólag azzal akarok összejönni akibe épp szerelmes vagyok.

De lehet itt rontom el és tényleg csak egy olyan lány kellene akinek én bejövök és nem olyan akit én akarok felszedni.


Mi a véleményetek?

Több lánnyal is kellene ismerkednem, vagy próbáljak meg mindig csak azzal öszejönni akibe szerelmes vagyok?


2021. febr. 14. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha Isten szerint gondolkodsz, akkor nyilván az ismerkedés az elsődleges, hiszen a komoly kapcsolathoz ismerned kell kivel szeretnéd a jövődet leélni.

Ha alapból a hitben sem egyeztek, már eleve rossz.

Legelső sorban elkellene mondanod imában a Teremtődnek, hogy szeretnél megismerni egy társat, aki az életben a partnered lesz.

Nyilván ahhoz hogy jól válasz, sok közös legyen bennetek, de ne várj tökéletességet, mert olyan nincs. Mind a ketten fogtok hibákat elkövetni. Kérdezd meg magadtól, hogy vele tudnád elképzelni az életedet, és képes leszel megbocsátani, ha hibát követ el? Szereted-e, szeretni fogod-e annyira, hogy ezt megtedd. Ahhoz hogy Ő is így gondolkodik-e, megkell ismerned, és ez a kommunikáció egyik elengedhetetlen része. Figyeld meg kivel, hogy viselkedik. Szüleivel, vásárláskor, hogy áll a munkájához.

ahhoz hogy alaposan megismerjétek egymást nem lehet egy alkalmat együtt tölteni. Ami pedig a legfontosabb, hogy őszintének kell lennetek egymáshoz. Egy hazugságra ne épüljön kapcsolat. Mindig magadat add, soha ne mutasd másnak magad, mint ami vagy. És ezt Tőle is várd el.

2021. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Az hogy lányokkal ismerkedsz és barátkozol, nem azt jelenti, hogy kipróbálod őket és megcsalod őket. Hanem azt jelenti, hogy a lelkükbe nézel, és nem csak egy testet látsz meg. A keresztény ember a társát keresi, feleségét, akivel szívesen együtt élné az életét, ehhez viszont ismerni kell. Ilyen egyszerű válasz.
2021. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem vagy kapcsolatban valakivel, addig annyi lánnyal mehetsz el ismerkedni meg beszélgetni amennyivel akarsz, ez nem számít megcsalásnak. Nyilván ha komolyra fordul valakivel a dolog akkor már normális ember nem csinál ilyet. Szerelem az kialakulhat később is, nem mindenkinél jelentkezik szerelem első látásra. Nálam régen akkor jelentkezett az érdeklődés ha beszélgettem valakivel és megtudtam róla milyen a természete, mit szeret, tehát csevegtünk egy kicsit. Ha van olyan lány akinek te tetszel ne hajtsd el mert te nem így érzel, beszélgess vele és majd akkor kiderül.
2021. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nőként számomra az a tisztességes, hogy akinek tetszem, az csak nekem udvarol és csak engem hív el randevúzni. Miért kéne, hogy verseny legyen abból, hogy ki mond hamarabb igent a pasinak? Azt játszák csak a világiak.

Amúgy pedig, ha Isten fejével gondolkodsz: ő csak egyetlen nőt szánt neked, így elég lesz azt az egyet megismerni, nem kell hozzá több tucat, azzal nem leszel előrébb.

2021. febr. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
És ha valakinek egy lány sem felel meg a mai világban, mert mind erkölcstelen?
2021. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1.

"az ismerkedés az elsődleges"

Ezt úgy érted, hogy minél több lánnyal ismerkedjek vagy csak azzal az eggyel akivel össze akarok jönni?

Mert elvileg ez volt a kérdés, és szerintem pont erre nem válaszoltál.

Vagy nekem nem volt egyértelmű.


Nem 1x imádkoztam ezzel kapcsolatban. Nem is 100x vagy 200x. Sokkal többször!

Csak sajnos még mindig egyedülálló vagyok. :(


Tudom, hogy nincs tökéletes ember, és, hogy igaznak, őszintének kell lennem és a másiknak is, de volt már egy csomó lány akit el tudtam volna fogadni úgy ahogy van, és el is fogadtam, csak nem lett belőle sajnos semmi.


2.

Köszi a válaszod.

Az lenne a kérdésem, hogy akkor mit tegyek ha tetszik egy lány?

Akkor is ismerkedjek, beszélgessek más lányokkal, hátha valakivel jobban összeillek, vagy akkor csak az az egy lány legyen a cél?


3.

Ha kapcsolatban vagyok valakivel, akkor nem is beszélgethetek más lányokkal?

Akkor megcsalásnak számít?

Tudom, hogy nem. És nem is erre céloztál, de kicsit így jött ki abból amit írtál.


4.

Köszönöm a válaszod!

2021. febr. 16. 18:19
 7/9 anonim válasza:

Persze!


A lényeg az, hogy próbálj nyitott maradni. Ismerkedj több lánnyal is, hogy megtudd, kivel passzolsz igazán. De közben figyelj az érzéseidre is, és legyél őszinte. A legfontosabb, hogy olyan kapcsolatot találj, amiben jól érzed magad. Ha csak egy lány iránt érzel valamit, koncentrálj rá, de ne zárd ki a lehetőségeket sem!

aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó kicsit eltévedtél.

3 évvel ezelőtti a kérdés...

aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem látom be miért ne írhatnék régebbi kérdésekhez. Lehet, hogy még mindig aktuális, vagy másnak pont most aktuális.
aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!