Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örökké égés a pokolban?

Örökké égés a pokolban?

Figyelt kérdés
A biblia szerint itt élünk a foldon 60-70 évet kinek mennyi van meg irva, es aki nem hivo vagy nem Istennek szolgált az a pokolba ég majd örökkön orokke ez nagyon durva. Ha isten ilyen.
2021. febr. 1. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
És honnan veszed hogy nem a pokolban vagyunk már most? A gazemberek jól élnek, a becsületeseket a sárba tapossák, kihasználják.
2021. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

"kinek mennyi van meg irva,"


Senkinek nincs megírva mennyi ideig élhet. Az élete mindenkinek a körülményektől, és az előre nem látható eseményektől függ.

A Biblia általánosságban ír arról, hogy az ember él 70-80 évet. Vannak akik tovább, de sajnos vannak akik valamiért korábban halnak meg.

Isten senkinek a halálában nem gyönyörködik. Nem is hozott létre olyan helyet, ami által egy személy a halála után más formában szenvedésre ítéltetik.

Isten a halált nevezte meg büntetésnek. Ezt két féle módon szemlélteti.

Van az első, és a második halál. Az első halálból, lehetőség van újra életet kapni. A második halált tűzzel szemlélteti, aminek jelentése, hogy nem kaphat új lehetőséget, hogy éljen.

2021. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves 8as,

De azért csodák vannak, így mennyek országa is lesz az ember mindig optimista lehet.. :)

Itt sok orvostudós és egy Nobel díjas is elismerte/elismeri:

[link]

[link]

2021. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11#


Azért ez nem igaz. Sokan vannak, vagyunk akik becsülettel vittük valamire.

Egy gyengeség pont annyira hiba, mint az a szándék ami kihasználja.

2021. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Istent te utasítod el, nem akarsz vele lenni, az ördög meg örül, hogy átvert, ő befogad az országába, persze az más kérdés hogy ennek nem örülsz.

Sacrem abahagyhatnád, olvasd inkább a Bibliát, S változz meg❤️

2021. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*secram
2021. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Köszönöm ❤️ Áldás Reád ❤️ végre látom a fényt ❤️❤️❤️

s érzem az Isteni jelenlétet ❤️❤️

2021. febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

Igen, a pokol és az örök kárhozat lehetősége valóság.

Azonban ne felejtsük el, hogy "véletlenül" nem lehet elkárhozni. Már párszor leírtuk, hogy a pokol az ember szabadon meghozott döntése, mikor az élete végén is elutasítja Isten kegyelmét. Olyan nincs, hogy valaki - aki bár nem hitt Istenben - élete végén az üdvösséget választaná, de Isten "pokolra küldi".

2021. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!