Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lesznek agresszívak a...

Miért lesznek agresszívak a békét hirdető vallások?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék példákat kiemelni, ugyanis mind a nyugati, mind a keleti egyházak között számtalan olyan vallás van, aminek az alapja a béke: segíts másokon, adakozz, ne bánts másokat, ne legyél kapzsi, oszd meg amit van, stb. Ilyen vallások Japántól kezdve Indián, a Közel-Keleten, Afrikán és Európán keresztül egészen Amerikáig léteznek.

Ez ellenére számtalan vallásnál ezeket a dogmákat, szabályokat, iránymutatásokat teljesen figyelmen kívül hagyják és egy agresszív, terjeszkedő, "az én istenem erősebb/isteneim erősebbek" kaliberű vallásba mennek át.

Mi ennek az oka? Miért válnak agresszívvé a békét hirdető vallások?


2021. jan. 22. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Az Ábrahámita vallások mindig agresszívek voltak. A hatalom az alapjuk.
2021. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A vallások nagy tömegeket mozgathatnak meg, a nagy tömegeket pedig kihasználhatják emberek. Teljesen mindegy mit hirdet a vallás, vagy hogy egyáltalán vallás e, mert lehet ideológiai is. Ha valami nagy tömegeket mozgat meg, annak esélyes, hogy rossz célra használják. Nos van, hogy ez sikerül, van hogy nem. Az, hogy ez néha sikerül, nem jelenti azt, hogy el lehet ásni azt az ideológiát, vallást. Például a keresztény egyházban ezért voltak változások. Ugyanez a demokrácia fogalmára is igaz. Amerika a demokrácia nevében hódít meg országokat, de ettől függetlenül nem mondhatjuk, hogy a demokrácia eszméje nem jó dolog.
2021. jan. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy vallás kozzá zartozik egy ideológia.

Egymillióból 500ezer jól adaptálja, 400ezer hibásan, de ártalmatlanul, és a maradék csupán 10% is kitesz 100ezer embert.


Szerintem a vallások nem radikalizálódnak, csak a 10% mindig nás, és más arányban töltenek be bizonyos pozíciókat a valláson belül.


Lesarkítva erről van szó.

Nyílván, ha egy agresszor kerül vvezetői pozícióba az agresszorok száma átmenetileg nő a valláson belül, és nyílván nem minden vallásban 10%az agresszor, mert félreérthetőbb a tanítás, vagy valódi felbújtást is tartalmaz a tanítás, de röviden ennyi.

2021. jan. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%

Melyik Japánban jellegzetes vallás vált agresszívvá? A sintó? Az Amida buddhizmus? Csak mert egyikre sem jellemző az agresszió direkt. Jó mondjuk az Ikko elég militáns tudott lenni annak idején, de azért nem egy dzsihád kategória. Arra felé a leg agresszívabb őshonos "vallás" féle a konfucianizmus különféle ágazatai, de az inkább társadalom filozófia, és inkább rigolyás/erősen modernizációra szorul, mint agresszív.


Bár 1. Jól le lett pontozva, attól még igaza van.

2021. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
4. A sintóban harcos istenek is vannak. Természetes, hogy ez lehetőséget szolgáltat. Ott vannak a külömböző európai vallások, mint az északi pogányság, ahol úgy kerültél a mennybe, hogy harcban haltál meg. A magyarok ősi vallásáról keveset tudunk, de Lehel kürtjéből tudni, hogy szerintük az általad megölt ellenségek a túlvilágon a szolgáid lesznek. Catvrix, a kelták harc istene. És akkor még nem is beszéltünk a rómaiak Marsjáról. Rengeteg vallás van, ami alapból tartalmaz harcos ideológiákat, az ábrahámi vallások pont nem erre épülnek.
2021. jan. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nana, a római vallást erősen félreértelmezed kedves 5-ös.

Nem tartalmaz harcos filozófiát a vallás,a vaklás a római politeizmusban az emberi tulajdonságok tükörképei.


Mars istene nem egy isten aki harcra hív, hanem az ember harcos oldala.

Ugyanúgy megvan a béke és bölcsesség istene is.



Egészen más a viking mitolóhia, ott valóban van egy harckötpontú vallás, de egy olyan vallásban, ahol maga a menyország is egy végetnem érő harc, ahol mindennap megvívnak egymással az emberek, feltámadnak, lakomáznak, majd újra kinyírják egymást egészen mást jelent meghalni, és egészen más súlya van a halálnak.

2021. jan. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem tartalmaz harcos filozófiát a vallás,a vaklás a római politeizmusban az emberi tulajdonságok tükörképei."


Az emberi tulajdonságok között van harci ideológia. Akkor tartalmaz a római vallás harci ideológiát, vagy sem? Csak van egy harcistene.

2021. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert kén külön dolog, hogy mit diktálnak a vallások és azt miként valósítják meg.


#4

Melyik nem vált agresszívvá? Például amikor megjelentek a keresztény misszionáriusok, akik egyébként teljesen békésen térítettek, őket kegyetlen módszerekkel kivégezték, ahogy a a megtért keresztényeket is. Indiában is hatalmas keresztényüldözések voltak, a "békés" buddhisták és hinduk országában. Sőt India sok részében egy keresztény ma is legfeljebb másodrendű állampolgár.

Tehát az elsőnek nincs igaza, a keleti vallások semmivel se békésebbek, mint a kereszténység vagy más ábrahámi vallás.

2021. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert az emberek nem tökéletesek és a vezetésre általában nem a jó lelkű emberek vágynak, így idővel szinte elkerülhetetlen hogy hatalmi pozícióba kerüljön egy "nem jó" ember.
2021. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért lesznek agresszívak a békét hirdető vallások"


Valószínűleg azért, mert nem csak a békét hirdetik és a tagok sem csak a béke miatt lettek tagok...

Vannak emberek, akik azt állítják, hogy a bűneiket szeretetből követték el. Lehet tényleg volt bennünk szeret...de ebből is látszik, hogy a mit érzek vagy mit hiszek, az kevés és nem mentség...

2021. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!