Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feladatunk lesz a...

Milyen feladatunk lesz a Mennyben? Mit fogunk ott csinálni? Mit csinálunk a Mennyben?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 10:43
1 2
 11/15 airlady válasza:
53%

Kedves Péter!


Legyél már nyitottab, a jó ég áldjon meg! Miért erőlteted a saját meggyőződésedet? Nem mindegy, hogy ki miben hisz? Legyél boldog a Bibliáddal és dobj be egy kávét! Köszi!

2021. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 airlady válasza:
53%
Nyitottabb*
2021. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

[link]


én inkább ennek hiszek, ez jól kimagyarázza a biblai igeverseket, hogy mi mit jelent. Mit gondolsz Air? :)

2021. jan. 19. 22:19
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Nekem teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, amúgy nem kávézom... :-)

Nyilván el lehet fogadni egy dallasi messiásban hívő zsidó prédikátor tanításait is, de itt Magyarországon azért érdemes a konzervatív teológia neves professzorainak a véleményét is figyelembe venni...

Szerintem is jó dolog a nyitottság!


Üdv. Péter

2021. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 airlady válasza:

Kérdezőnek: elolvastam, amit belinkeltél, de ez megint a beszűkült látásmód ékes példája. Mindent kizár, ami nem Biblia. Hogyan lehet kulturáltan beszélni erről? Én másban hiszek, te ebben. Akkor engedjük el egymást. A halhatatlansággal viszont egyet értek.


Péter: szeretek kávézni, legalábbis én. Bocs, ha erős voltam.

Nem a professzorokkal van bajom, hanem azzal, hogy rengeteg mindent kizárnak. Értem, hogy nekik ezt a valóságot kell megtapasztalniuk, s agyas emberek. Tisztelek mindenkit, akinek rengeteg gógyija van, illetve más véleményét is tisztelem. Figyelembe vettem sok nézőpontot és meg van a saját hitvilágom, amit nem a vallásokban találtam meg.


Összegezve a mondandómat. Azt gondolom, hogy Jézus nem ezt szerette volna, amikor a hozott tudásával megszületett és idővel tanított, szeretetre többek között. Annyira elkanyarodott azóta az egész, ha más irányba mutató hite van valakinek, akkor az már nem fér bele sok mindenbe, teszem azt a vallásokba. Nem fér bele, mert dogmatikája van és kerete, s minden mást kiszorít onnan. Ha a "Szeresd felebarátodat" is megdől azáltal, hogy vallási nézeteltérések vannak, akkor hol marad a szeretet embertársaink iránt?

2021. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!