Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feladatunk lesz a...

Milyen feladatunk lesz a Mennyben? Mit fogunk ott csinálni? Mit csinálunk a Mennyben?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Dicsőíted az Istent.
2021. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Menjünk a mennybe! A menyem már ott van.
2021. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

- Számot vetünk életünkről és karmáinkról;

- Megtervezzük következő életünket;

- Pihenünk;

- Regenerálódunk;

- Esetleg hosszabb idő alatt átmeneti módon segítő angyalokká válhatunk egy szerettünk mellett.

2021. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia,


A Biblia szerint az egész földi történelem kiértékelése a többi megváltottakkal együtt (az ún. millennium, az ezeréves időszak folyamán):

"És láttam királyiszékeket, és leültek azokra, és adatott nekik ítélettétel; és láttam azoknak lelkeit, akiknek fejüket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és akik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig." (Jel 20,4).


Ajánlom szíves figyelmedbe Jelenések könyve 20-22 fejezeteit, ami részletesen leírja ezeket a dolgokat.


Üdv. Péter

2021. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi. Legalábbis a Bibliában is az szerepel, hogy az üdvözültek Istent dicsőítik.
2021. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ma 11:30 Szuper Péter. :) ám ha te az alvásban hiszel, akkor miért nem azt hiszed azt amit a JT-k is? Új Földön leszünk, és nem a mennybe megyünk, mert az ember nem a mennyből való, hanem a innentről stb... Érted?
2021. jan. 18. 11:36
 7/15 airlady válasza:
38%

4-esnek.

Nem olvasnak sokan olyan könyvet, amit 100 milliószor megszerkesztettek és az egyház saját szája ízére formált. Ha neked ez kell, olvasd.

2021. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Az örökkévalóságig dicsőíteni Istent meg pihenni, tervezgetni, malmozni milyen izgalmas, biztos nem unnánk halálra megunkat 2 hét alatt, de még meghalni sem tudunk mert halottak vagyunk. Ezt én inkább soha véget nem érő szenvedésnek fogom fel, de ti tudjátok, ha nektek ez az üdvözülés sok sikert hozzá.
2021. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ott nincs idő. De remélem Istent megkérhetem majd, hogy csináljon nekem egy jó rajzfilm dimenziót :D tetszik a rajzfilmbeli élet és grafika. Úgy, hogy remélem lehetek macska, nem csak ember. :)
2021. jan. 18. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező,

Már Luther Márton is abban hitt, hogy a feltámadásig öntudatlanul leszünk:

„Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (János evangéliuma 11. fejezete)... Én azonban egyedül az Íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak.” (Luther Márton: Jónás könyvéhez írt magyarázatok, 1526. Összes művek, Erl. kiadás, 41. és 373. o.)

Egyébként az apostoli hitvallásból is logikusan következik, hogy a "testünk feltámadása" előtt nem leszünk a mennyben.

„A lélek halhatatlanságába vetett hit sok más idegen hatással együtt átkerült a kereszténységbe, és elfoglalta a biblikus reménység helyét, megüresítve a feltámadás értelmét. A halál – mint a »bűn zsoldja« – a teljes embert éri.” (Dr. Nagy Gyula evangélikus teológia professzor: Dogmatika, teológiai akadémiai jegyzet, 1964/65, 262–263. o.)

„Aki azt vallja, hogy az elmúlás után a puszta lélek tovább él Istennél, nem veszi elég komolyan sem a halált, sem a halálon aratott isteni győzelmet... A feltámadás bibliai fogalma össze nem hasonlítható a halhatatlanság görög eszméjével, amely szerint az ember lelke természeténél fogva romolhatatlan, és amikor a halál megszabadítja testi bilincseitől, belép az isteni halhatatlanságba. A Biblia szerint az emberi személy – jelenlegi, bukott állapotában – teljességgel a halál hatalmába kerül.” (Nyíri Tamás - katolikus teológus: Remény vagy halál? Vigília, 1978. november, 723. és 725–726. o.)

Kiüresítheted a feltámadást mindenféle hamis tanítással, de a Szentírás egyértelmű ebben a tekintetben.

Kértem, hogy olvasd el Jelenések könyve 20-22 fejezeteket. Ha megtetted volna akkor tudnád, hogy a menny után újra itt fogunk élni az újjáteremtett Földön...


Üdv. Péter


Üdv. Péter

2021. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!