Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez milyen féle hit?

Ez milyen féle hit?

Figyelt kérdés
Mostoha anyám. Es apukam gyakran imadkoznak Istenhez , azonban nem nevezik se mennyei Atyának csak Úrnak és Istennek egyeduli Istennek! Jézussal nem foglalkoznak pedig csak ő az Út az Atyahoz!! Meg a bibliaval se foglalkoznak nem jarnak felekezetbe azt mondjak ha valaki hisz Istenbe nem kell ahhoz se meg terni , önmagad életét kell élni csak szeretni kell az Istent, hinni hogy van nem kell a másvilaggal se foglalkozni csak hidd es Szeresd az Istent!!,,,,,, NA EZ MILYEN HIT?
2021. jan. 14. 13:30
 1/5 Mansour ***** válasza:
60%
Naiv hit. De ha tényleg komolyan veszik, akkor sokkal jobb, mint egy gyakorló de képmutató keresztény.
2021. jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Kérdezd meg, hogy Jézus mire alapozta a hitét, és az első tanítványai mi alapján éltek?

Mert ha igy gondolkodtak volna, akkor nem hirdették volna Jézussal együtt a jó hírt Isten országáról, hanem otthon ültek volna, és jól viselkedtek volna, de ezzel mások nem tudtak volna erről semmit, nem hallottak volna arról mit vár el Isten az emberektől.Nem alakultak volna gyülekezetek, ahol összejöttek a tanítványok és azok akik tanultak, majd megkeresztelkedtek.

A Biblia Pedig Isten szava:(2Timóteusz 3:16) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, . . .

Kérdezd meg Tőlük, Mit gondolnak minek íratta le Isten?

A válasz:(2Timóteusz 3:15, 16) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos.

A bibliában leírtak által lehet Isten által kért életet élni, és meg tudjuk mit szeretne, válaszokat kapunk az élet nagy kérdéseire.

Isten felszólítja az Övéit:

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Ha valaki nem jár el gyülekezetbe, az nem ismeri a Testvéreit, nem tudnak egymásnak segítséget adni, nem tanulnak Isten szavából, hogy kitartsanak abban, amire Isten kér bennünket.

2021. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Isten szava szerint halott a hitük nem élő.

(Jakab 2:17) 17 Ugyanígy a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott.

(Jakab 2:19, 20) 19 Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és rettegnek. 20 De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hitnek tettek nélkül semmi haszna?

A Tettek pedig a bibliában vannak leírva, mi az amit Isten kér.

2021. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy igazán egyéni és igen csak korrekt vallási nézzetük van.
2021. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én sem járok semmilyen felekezetbe, mégis hiszem, hogy van egy felsőbbrendű teremtő erő.. nevezheted Istennek, Univerzumnak vagy karmának. Szerintem a lényeg, hogy a létezéseddel jobbá tedd a világot. Ez milyen hit?
2021. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!