Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg van angyala minden...

Tényleg van angyala minden országnak?

Figyelt kérdés
A Bibliában van rész arról, hogy perzsia hercege ellenállt egy angyalnak hosszú ideig meg Görögország fejedelme is. De hogyan tudtak ezek ellenállni? Isten hatalmának nagyobbnak kellene lennie? És minden országban van egy ilyen gonosz fejedelem?

2020. okt. 3. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ha alakul egy ország, akkor Isten rendel mellé rögtön egy angyalt. Az se biztos, hogy ezeket a részeket így kell értelmezni, ez csak egy lehetséges értelmezés, biztos van sok másik.
2020. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak az afrikai országoknak.
2020. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

szerintem egyik országnak sincs.


Amit Dániel könyve 10. fejezetében olvastál, az a világtörténelemnek a metahistorikus értelmezése. Ami vagy igaz, vagy nem (feltehetően nem).

2020. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Minden ország maga a gonosz fejedelem. Nézz körbe, semmi szeretet, bizalom sincs az országok közt.

Lehetnek entitások, akik az ország szintjén dolgoznak.

Ők munkások, lehet ellenük dolgozni, ez nem azt jelenti, hogy nem sorsszerű minden.

2020. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, szerintem ezzel nem kellene foglalkoznod, mivel egyáltalán nem látunk rá ezekre a dolgokra. Én a másik kérdés kapcsán leírtam, hogy szerintem szellemi lényekről van szó, Dánielnél. De, mélyebb találgatásokba úgy vélem nem érdemes belemenni. Ráadásul, ha régen ez igaz is volt, ma már nem, mivel közben történt egy megváltás és ezek a hatalmak lelettek fegyverezve, korlátozódott a befolyásuk. Már nem az a felállás, mint Dániel idejében, még akkor sem, ha így értelmezzük a szöveget.


De, másképpen is lehet értelmezni. Pl. Olvastam már olyat is, hogy a király szívéről van szó, tehát, hogy Gabriel próbálta a jó irányba terelni a király gondolkodását, de a király ellenált neki és nem akart a jóra hajolni. Ilyen értelemben tartóztatta fel őt a király. Vagy éppen az aktuális történelmi eseményekről van szó stb...


Erről lehet mindenkinek egy elképzelése, de úgy vélem semmiképpen nem lehet ennél leragadni, mert a Biblia lényege nem ez. Akár miről is van szó, az a te szempontodból lényegtelen. Neked a saját pályádat kell megfutnod, a saját életedre koncentrálnod, arra ami az üdvösséged szempontjából lényeges.

2020. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!