Felerősödött a materializmus, az anyagi javak hajszolásaaz ateizmus, az Isten ellenesség és Isten tagadás és a meleg lobbi a szekularizáció és a "bármitmegtehetsz" önmegvalósítás gondolata miatt?
Aki hisz és hisz Istenben, vagy a Feljebb valóban és valami egyetemes értékrendet próbál követni annak most nehéz?
Ezt tapasztalom mostanában. Érdekene a véleményetek.
Ajj de minek mindig ez az általánosítás? Miért van az, hogy az emberek ilyen fekete-fehéren látják a dolgokat a modern világban?
Nem minden ateista életeleme az anyagi javak hajhaszasa, főleg nem gondolja úgy, hogy bármit meg tehet. De sok ateista kifejezetten homofób, míg sok keresztény kiáll az ügyükért a keresztények a melegekért jó példa. Ráadásul van bőven keresztény akiket jobban hajtanak a világi javak mint itt bármelyikőnket.
De magyarázhatom, hiába van igazam nem tudom lerombolni az elképzelésedet, úgyis majd ragaszkodsz a kis törvenyeidhez.
A kérdés címét talán lényegretörőbben is meg lehetett volna fogalmazni. Kevébé terjengősen.
1. Egyébként a materializmusra már vagy húsz éve nem jellemző az erősödés.
2.Szerintem a nehézsége egyénfüggő lehet. Egyébként a római kersztényüldözések idején is milyen nehéz lehetett kereszténynek lenni, és mégis milyen sokan lettek azok. Amúgy az egyetemes értékrend egy kísértet.
Az a nehéz ma, hogy az emberek nyakig vannak a mindennapi lét és anyagi hajszoltságban.
Az ilyen emberek már nem fogadják be azt, amiről úgy gondolják nem tartozik a mindennapos létéhez. Pedig mindenkinek van egy vasárnapja, amikor saját maga dönti el Isten a legfontosabb, vagy az ego.
"Az a nehéz ma, hogy az emberek nyakig vannak a mindennapi lét és anyagi hajszoltságban."
Es ez szaz eve nem igy volt szerinted? Sot, meg inkabb igy volt, a napi kotelezo teendok sokkal tobb idot vettek el mint ma. Tehat arra hivatkozni hogy most nincs ra ido vagy kapacitas, az nonszensz es irrelevans a kerdes tekinteteben.
Én előrelépést sem nagyon látok, meg visszalépést sem úgy globálisan, inkább átrendeződést. Kb. úgy ahogy valaki leszokik a cigiről, de aztán elhízik. A kíméletlen rendőrfőnökből szentimentális nagymama válik. Az erőszakos és autokratikus/diktatórikus vezetésű országok száma csökken, a szabados vezetésű országok száma nő. Ez pedig az emberek szívében-lelkében levő vágyakat is mutatja. Természetesen a diktatúrák keserű és sovány levesénél jobban ízlik mindenkinek a szentimentális nagymama cukorkája. Csak az a baj a szentimentalizmussal, hogy az sem igazi szeretet, mert felületes: a diktatúra kendőzetlen önzése helyett cukormázzal bevont önzés. Amikor szopogatod, nagyon jó ízű, de amikor a gyomrodban leolvad a cukormáz, akkor megkeseredsz tőle. Így akiket a "szentimentális nagymama" elkényeztetett, azok, amikor jönnek az élet nehézségei, csalódásai, bukásai, akkor nem lesznek felkészítve rá, és feladják.
Igazi szeretetet nem nagyon lehet találni, és ez a baj lényege. Hogy most a prüdéria a nagyobb baj vagy a magamutogatás? Két rossz közül választhatsz. Jobbra vagy balra? Isten ezt mondja: se jobbra se balra el ne térj! Az irány az egyenes.
üdv Stefán
Vicces a kérdező.
Az első időkben a keresztényeket bármikor kivégezhették a hitükért.
De ez nem volt veszélyes.
Az a veszélyes, hogy most egy kicsit csökken a kereszténység hatalma (persze nem Magyarországon).
Ja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!