Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes hibát véthetett, amikor...

Mózes hibát véthetett, amikor a Teremtés könyvét írta? Vagy csak nem figyelt a részletekre?

Figyelt kérdés

3Isten szólt: „Legyen világosság”, és lett világosság. 4Isten látta, hogy a világosság jó. Isten elválasztotta a világosságot a sötétségtől. 5A világosságot nappalnak nevezte Isten, a sötétséget pedig éjszakának. Azután este lett és reggel: az első nap.



Akkor megint szólt Isten: „Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától. 15 ...18s válasszák el a világosságot meg a sötétséget. Este lett és reggel: a negyedik nap.


Ha már az első napon volt sötétség és világosság, a negyedik napon miért kellett újra megteremteni?


2020. szept. 23. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Többféle sötétség és világosság van.

A mennyben örökké világos van, nincs éjszaka vagy sötét. Nem azért, mert ott egy naphoz hasonló csillag. Akkor miért van világos ott mindig? A választ a Jelenések könyvében megtalálod.

2020. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem Mózes írta a könyvet, hanem ismételten szerzők.


Mai formájában az i.e. 5. századból való, négy forrásból szerkesztették össze.

2020. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*ismeretlen szerzők
2020. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babiloni fogság idején kezdte el egy ismeretlen szerző írni a Teremtés könyvét, aki ismerte a babiloni teremtés-mitológiákat, és ezekre reflektálva mutatta be, hogy JHWH miért más Isten és hogy miért Ő az Igaz Isten, ellentétben a számos babiloni istenséggel. Nagy különbségek vannak: itt egy Isten teremt, aki nem azonos a teremtményeivel, nem ő a nap, nem ő a hold, mint a többi közel-keleti vallásban levő istenségek. Hanem a teremtett világtól független. És szóval teremt. És saját képére teremti az embert.

Ennyit a történet mélyebb tartalmáról.

Itt egyrészt nem feltétlen a fizikai világosságról és sötétségről van szó.

Másfelől a világítótestek az ókori keleti gondolkodásban összefüggtek az idő mérésével. Tehát a két "világítótest" (a nap és a hold) révén képesek az emberek az idő mérésére. A csillagok és az égitestek szerepe az ókorban óriási. Ez alapján tájékozódtak, ez alapján tudták, hogy mikor kell vetni, mikor jön a tél, mikor jön az esős évszak. stb.

2020. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mansour ***** válasza:

Itt szerintem sem elsősorban a fényről mint fizikai jelenségről van szó, de egyébként fotonok előbb voltak, mint csillagok, szóval ez pont nem az a rész, ahol bele lehet kötni a teremtéstörténetbe.

Amúgy pedig meggyőződésem szerint a bibliai teremtéstörténet nem a világ teremtésének fizikai leírása, tehát értelme sincs a fizikai világgal párhuzamokat keresni benne.

2020. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

"Ha már az első napon volt sötétség és világosság, a negyedik napon miért kellett újra megteremteni?"

Első nap megteremtette a világosságot, a negyedik napon azt az égitestekhez rendelte. Addig Isten közvetlenül "szolgáltatta" a világosságot. Krisztus 2. visszajövetele és az újjáteremtés után is így lesz:

Jelenések 22,5 És ott éjszaka nem lesz; és nem lesz szükségök szövétnekre és napvilágra; mert az Úr Isten világosítja meg őket, és országolnak örökkön örökké.


"Mózes hibát véthetett, amikor a Teremtés könyvét írta?"

Érdemes Isten szavához úgy hozzáállni, hogy abban nincs hiba, hanem te nem értesz valamit, és így könnyebben eljutsz a megoldáshoz.


"A mennyben örökké világos van, nincs éjszaka vagy sötét. Nem azért, mert ott egy naphoz hasonló csillag. Akkor miért van világos ott mindig? A választ a Jelenések könyvében megtalálod."

Az az új Földre vonatkozik. NEm véletlenül kezdi a Jelenések így ezt a részt:

21,1 Ezután láték új eget [Ésa. 65,17.66,22. 2 Pét. 3,13.] és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.

Tehát a Jelenésen 21. fejezetétől az új Földet írja le a Biblia

2020. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korábban már jókat írtak többnyire. Még annyit tennék hozzá, hogy ha ismered a Kivonulás történetét és a csapásokat, akkor az egyik csapás az egyiptomiakra a három nap sötétség.

Ekkor azonban a zsidóknak még mindig világos volt.


Szóval Isten tud fényt/sötétséget adni olyan módokon is, amit mi esetleg nem ismerünk.

2020. szept. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!