Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus halálakor csodák törtènt...

Jèzus halálakor csodák törtèntek,az egyik az,hogy a templom kárpitja kettèhasadt fentről az aljáig,mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Tudjuk,hogy a Salamoni templom úgy volt felèpitve,hogy volt a szentèly ès a szentek Szentèlye között egy függönyezerü kárpit.A szentèlyből a szentek Szentèlyébe a főpap egyszer mehetett be a kárpiton kereszt ül,minden èvbe,hogy áldozatot mutasson be.Más senki nem mehetett át rajta a(kárpiton).

Gyakorlatilag mit jelentett Jèzus halálakor a kárpit, Jèzusra testère vonatkozóan?



2020. szept. 18. 07:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#9

Akkor az evangelisták miért írták, hogy feltámadt testestül? Az angyal miért mondta a sírhoz igyekvő asszonyoknak, hogy feltámadt, nincs itt?

Tehát Pál apostol nem arra gondolt, amit a jehovások ki akarnak belőle hozni.

2020. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A test és vér nem mehet be a mennyek országába, de szerintem at1Kor-ban nem Krisztusról beszél.


Arról beszél a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.


Nyilvánvaló számomra, hogy mivel Krisztus legyőzte a halált, test és vér szerint támadt fel, romolhatalanul.


(és minden misén a testét-ostya és vérét-bor fogyasztjuk, de ezt hagyjuk mert túl sokan félreértik.)

2020. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12."A test ès vèr nem mehet be a mennyek országába,de szerintem az 1Korintusban nem Krisztusrol beszèl"

Szerinted!

De Pál szerint?

Pál itt írt ilyet,hogy Jèzus kivètelèvel?Termèszetesen nem.

Akkor most filozofálhatunk?

Nem.


Jèzus mièrt mondja a János 17:5"Most tehát,Atyam,dicsőits meg,hadd legyek melletted,ès hadd kapjam meg azt a dicsősèget,melyben akkor volt rèszem,amikor melletted voltam,mielőtt a világ lett"


Mielőtt a világ lett,Jèzus szellemi minősègben volt az Atya mellett.Most ti azt mondjátok,hogy testben feltámadott ès testben ment fel az Atyához!Ez a János 17:5-el szerinted mennyire compatibilis?

2020. szept. 19. 20:37
 14/24 anonim ***** válasza:

#13

Mi köze a kettőnek egymáshoz?


Egyébként is:

"És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már."


Ha Pál azt tanította volna, amit te akarsz belemagyarázni, akkor Pál is csak egy antikrisztus lett volna.

2020. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14."Ès valamely lèlek nem valja Jèzust testben megjelent Krisztusnak"

Nem hiszem valaki mondana,hogy nem testben megjelent Krisztus volt a földönlètekor.



Külőmben is azt mondod,hogy Jèzus Isten.Mègis feltámadt testben ès felment az Atyához testben.Azèrt mar az ilyenekkel nem okoskodnèk.Van Isten szellemben ès van testben.Nagy a zűrzavar,ès ezt nem az őrtorony ből másoltam mint egyebet sem.

Ès ha èn idèzek írom a könyvèt,számozom rèszt,ès verset

2020. szept. 19. 21:05
 16/24 anonim ***** válasza:

A zűrzavar inkább a fejedben van az írásod alapján. Nem írtam pontos számot, feltételezem, hogy a másik ismeri kellően a Szentírást. Lehet nem ismeri a másik.


A Biblia egyébként sehol se mondja, hogy Jézus valami időleges testet öltött magára feltámadása után, sehol se írja, hogy azt hol levette, hol fel. Vagy idézz ilyet, mert eddig nem találtam. Tehát ez az általad képviselt tanítás valami légből kapott butaság. Helyette az írja, hogy Tamás apostol kezével tapinthatta Krisztus szent sebhelyeit. Azt írja, hogy mennybemenetelekor látható, testi alakban ment fel a mennybe. Hiszen az apostolok mind láthatták ahogy égbe emelkedik.

2020. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16."Az apostolok mind láthattak"

Az apostolokon kívűl sok ember látott testet felvett angyalokat.Ábrahám is megvendègelte őket,Jákob harcolt vele,Sidrák,Misák,Abednegót mikor a kemencèbe dobták,hármikon kívűl mèg egy angyal is volt aki megvèdte őket.

Így Jèzusnak sem volt nehèz,hogy emberi testet öltsön amikor szüksège volt ès,hogy bebizonyítsa,hogy Ö az.

Márk.9:5,6.itt is át változtak,mèg sátrat is akartak Mozesnek ès Illèsnek èpiteni.

2020. szept. 19. 22:09
 18/24 A kérdező kommentje:
16."zűrzavar inkább a fejedben van"Kikèrem magamnak.Továbbá a szemèlyeskedès nem visz sehova,a biblia legjobb vèdelem,nem a szemèlyeskedès,ami az intelligencia hánya.
2020. szept. 19. 22:14
 19/24 anonim ***** válasza:

Rendben, tényleg ne személyeskedjünk. Viszont, kérlek magyarázd el miért írták le Krisztustól, hogy fetámadása után a tanítványokkal való találkozásakor éhes volt halat kért.


Vagy magyarázd meg hova lett a sírból a teste és a vére. Azt nem engedte be Isten a mennyek országaba, akkor hol van? Látták felemelkedni a felhők közé és visszapottyant a teste, mert Pál mondott valamit, nem mehet be Krisztus, miféle tan sugallja ezt neked?


(Erre mondja a kolléga, hogy zavaros.)

2020. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19.Nem vitatkozok,hivatkozok most is a 17 bejegyzèsemre.

Ábrahám pld.nem kínálta meg ètelel a hozzáment angyalokat,ha mar Jèzus halat kèrt enni?


Jobb ha elengedjük ezt a vitát,èn igyekeztem a bibliat használni ès nem kívánok erőszakos vitába bocsátkozni.


Tiszteletem: Istvan.

2020. szept. 20. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!