Keresztények akik nem Tanúk! Valaki megtudna nyugtatni engemet a tudomány miatt?
"Semmi, ismétlem semmi nem mutat egy értelmes tervező irányába."
Bizonyítható-e a kereszténység igazsága?
„Ha az igazságról, különösen a vallás igazságáról esik szó, gyakran megkérdezik: „Be tudod bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz?” Általában azonban így fogalmazzák meg a kérdést: „Állíthatod-e száz százalékos biztonsággal, hogy a kereszténység tanítása igaz?”
Az első kérdésre ez a válasz: „Igen, be lehet bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz.” Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadja a bizonyítékot, akármilyen szilárd bizonyíték is az. A második kérdésre azonban az a válasz, hogy „nem, száz százalékos biztonsággal nem”.
Egyesek úgy érzik, hogy ez a „nem” őket igazolja. A baj csak az, hogy félreértik a bizonyíték természetét. Nem a tökéletes vagy abszolút bizonyosság jelenti a megoldást, ahogyan egyesek hiszik, hanem az a bizonyíték, amely az emberek közös véleménye szerint bizonyosságot ad, vagy ésszerű kétely nélkül elfogadható.
A történelem folyamán ezt tekintették a bizonyítás mércéjének a bíróságokon. Ha a bíró döntésre szólítja fel az esküdteket, akkor nem a bizonyosság, hanem a valószínűség alapján kell dönteniük, ami a feltárt bizonyítékokra épül, nem pedig a bűntény végignézésének bizonyosságára. Ha az esküdtek csak száz százalékos bizonyosság esetén döntenének, akkor sohasem hoznának ítéletet.”
(Josh McDowell: Válaszok a keresztyén hitet vizsgáló nehéz kérdésekre)
"Az első kérdésre ez a válasz: „Igen, be lehet bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz.” Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadja a bizonyítékot, akármilyen szilárd bizonyíték is az. A második kérdésre azonban az a válasz, hogy „nem, száz százalékos biztonsággal nem”.
Ezzel az a probléma, hogy tudományos szempontból a bizonyíték és a bizonyítás nagyon különböző dolgok.
Ha valamire van bizonyíték (persze ez a szó értelmezésétől is függ), az még nem jelenti azt, hogy az adott dolog igaz. Például az ősrobbanásra is sok a bizonyíték, 100%ig viszont nem lehetünk benne biztosak még mindig.
A bizonyítás viszont magában hordozza azt, hogy a dolog bizonyított. Ez már 100%os.
#24 vagyok.
Na jó, mondjuk most magamhoz nem méltó módon csűröm csavarom én is a szavak jelentését, szóval inkább kiszállok ebből a kérdésből, sok értelme amúgy sincs itt rontanom a levegőt xD
"valószínűség", ez egy nagyon fontos kulcsszó
Főként ha sok kis tény együtt áll! mint Jézus személyében a beteljesült próféciák, szimbólumok. ha csak egy-kettő lenne, még lehetne belemagyarázásnak venni. De nem ennyiről van szó. S ezek csak a próféciák, melyek kétségkívül Jézus születése előtt íródtak.
Ott vannak még a rendkívüli csodák, feltámadás, zseniálisan eredeti szellemiség, makulátlan élet. Ezek elegendő bizonyítékok -számomra- hogy Jézus állítása, mely szerint az Atyától jött, helytálló.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!