Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mit mondjak...

Keresztények! Mit mondjak annak aki szerint Isten nincs, és ha van, akkor gonosz? Az én tudásom szerint Isten jó mindig!

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Azt is mondjuk, hogy ha van isten közömbös (deizmus).


Jó felkészülés kívánok a velünk való vitára!


Üdv,


egy ateista

2020. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Itt a gyakorin ez divatos, hogy 'nincsistendegonosz', "felhőnülőmesealak", de a való életben ritkán találkozom ilyen idiótával. Nem is nagyon kell vitatkozni -ritkán gyümölcsöző az ilyen, (nekem van ateista ismerősöm, akit szeretek, akivel érdemes beszélgetni, mert hasznos) elég ha meghallgatod, és a saját átélésed szerint élsz.

A titkok kulcsa a szeretett tanítvány, Szent János evangélista írásaiban van. Elég azokat elmélyülten olvasni, és megtalálod az utad, hited.

Kell hozzá elvont gondolkodás.

Isten a szeretet - ahol nincs szeretet, ott NINCS Isten. Mert az ember szabad. Ezt is meg tudja oldani. Nietzsche írja, Isten halott- mert megöltétek magatokban emberek. A kérdés voltaképpen az, hogy milyen utat akarok járni, melyiket találom jónak, melyiket érzem úgy, hogy az Abszolútum felé vezet.

1Jn4,8

mert az Isten szeretet ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν

2020. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

+2 hozzátenném hogy az ἀγάπη szó a szeretetre az ÚSZ -ben szerepel először a görög írásokban. Ez az a "szeretet": ami nem egészül ki gyűlölettel, nem tekint szeretete tárgyára - ahogy a Nap sugárzik mindenre válogatás nélkül. Ez nehéz, keveseknek sikerül.

Tehát más, mint a "gyűlölők és szeretek" vívódásai. Szeretetre más szavak vannak a korabeli írásokban. Van a sztorgé, ami ragaszkodás, a filia a barátság ,az erosz a testi-lelki szerelem vágya (!).

De az agapé az más, az ez:

Jn13,34 "Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást" καὶ ὑμεῖς ἀγαπᾶτε ἀλλήλους

2020. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom azokat akik nem tudnak olvasni.
2020. aug. 29. 10:54
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
A Nietzsche-re való hivatkozásod meg baromság. Javaslom, hogy olvasd el tőle "Az antikrisztus" vagy az "Ecce Homo" műveket, így kicsit másképp fogod látni Nietzsche filozófiáját.
2020. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Isten nem halott, MERT Ő BIZTOSAN ÉL!
2020. aug. 29. 10:55
 7/21 A kérdező kommentje:
Jelentettem a válaszodat. És díszlájoltam.
2020. aug. 29. 11:25
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
Így jelentgéttetek az ateistákat is a középkorban az inkvizícióinak.
2020. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hál Istennek.
2020. aug. 29. 11:37
 10/21 A kérdező kommentje:
Na feljelentettem az ostobarom ateista kommenteket. És le is törlöm a kérdésemet, nyugodtan írjatok ide, nem fogom megkapni, és diszlike mindenkinek.
2020. aug. 29. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!