Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szoktatok menni...

Keresztények! Szoktatok menni gyülekezetre? Vagy inkább otthon maradtok és egy keresztény oldalt olvassol? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Kezdő keresztény vagyok, és a világ összetettsége+az élet értelme miatt lettem keresztény. Ha incs Isten, akkor az egész világ egy nagy semmi! Minden elpusztul sajnos.

2020. aug. 27. 10:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

:) régen néztem family guyt, de már nem, mert unalmas. De van egy jó poén ami néha eszembe jut, és viccesnek tartom.

- Krisztus teste, Krisztus teste, Krisztus s**ge. Erről mit gondolsz? Hagyjam ezt a poént? Sőt, ateista poénokat se olvassak, mert kicsúfolja a vallást?

2020. aug. 27. 22:51
 12/18 anonim ***** válasza:
Mivel ezek itt poénok ezért ez nem csúfolja ki a vallást. A vicc tud bántó lenni de a lényege, hogy nem kell komolyan venni, mert csak azért mondják, hogy nevess egyet rajta.
2020. aug. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#11 ebben mi a poén? Keresztény ember nem beszél így, viccből sem. A felnőtt rajzfilmekben a kereszténységet gúnyolják amúgy is.

Még nem vagy keresztény, csak kereső.

2020. aug. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

9, 10,


(Héberek 10:23–25) . . .. 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot. . .

(2Timóteusz 3:15–17) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. 17 Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz.


Vajon mit jelentenek Istennek ezen szavai? Talán tétlenséget? Egy keresztény miből táplálkozik?

Isten szava hasznos, hogy felkészitse Isten választottjait.

Vajon a Testvérek, hogyan bátoritják egymás, ha még csak azt sem tudják, kik a Testvéreik?

2020. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13


Lehet valakinek vicces volt valakinek nem. Én nagyon elítélem hitlert (mint szerintem minden normális ember) de én is nevettem már vele és a zsidókkal kapcsolatos poénon. Úgyhogy kinek mi. Ha nézel egy vígjáték filmet ami 1,5 / 2 óra hosszú akkor te sem nevetsz másfél órán keresztül.

2020. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15 persze mindenki azt talál viccesnek amit akar, csak ne mondja hogy keresztény. Mert az nem találja viccesnek ha a Megváltóján gúnyolódnak, obszcén szavakat használva rá. A kettő kizárja egymást.
2020. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Értem. Szerencsére már unalmas a Family Guy, úgy hogy nem nézem. Mostanában a Rejtélyt és Dr. House-t nézem. Nem csak egyedül.
2020. aug. 28. 11:19
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia,

Én szentmisére szoktam járni a belvárosban vasárnap a Szent Mihályi templomba latin nyelvű régí rítusú misére, az valamiért mindig mélyen megérint. Te is kipróbálhatnád, semmi veszteni valód nincsen vele...

Üdv és vidám áldott hétvégét!

2020. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!