Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szoktatok menni...

Keresztények! Szoktatok menni gyülekezetre? Vagy inkább otthon maradtok és egy keresztény oldalt olvassol? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Kezdő keresztény vagyok, és a világ összetettsége+az élet értelme miatt lettem keresztény. Ha incs Isten, akkor az egész világ egy nagy semmi! Minden elpusztul sajnos.

2020. aug. 27. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%

A hangzatos szavakat, amit a kétlelkűséged mondat veled kerüld. Mert útálja ISten és mivel ő a szíveket vízsgálja-ezért saját magadnak okozod a problémát.


A Covid miatt jelenleg csak online vannak Istentiszteletek, bár folyamatosan vizsgálva vannak a helyzetek, viszont ezt az emelkedést is ami ma is tapasztalható kizárt, hogy 1-2 héten belül újra lehetne menni-sajnos, mert már nagyon hiányzik. De a testvéri kapcsolatok, és minden maradt ugyan úgy, ahogy volt. Csak a hely változott és a módja a dolgoknak..

2020. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Örülök, hogy keresztény lettél. A világ összetettsége valóban egy értelmes Tervező irányába mutat, és valóban, nem sok értelme van az életnek, ha halandók vagyunk. Ez utóbbit részletesen kifejti az Ószövetségben, a Prédikátor könyve.

Kezdő keresztényként azt ajánlom, olvasd az Újszövetséget, Majd ismerkedj meg az Ószövetség alapvető történeteivel is. Az Újszövetség olvasásán túl, imádkozz Istenhez, hogy erősödjél, tanuljál. Más keresztény testvérek megismerése segíthet, mert egymást taníthatjátok, segíthetitek.

2020. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
1+ A Szent Szellem ugyan úgy végzi a munkáját ahogy eddig-és a hívők mellett van, akiket megkeresztelt magának.
2020. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
*a hívők mellett és bennük van
2020. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Írok már több napja egy rövid regényt. Ádám és Éva melyik napon ettek a fából? Még egy kérdés. Ha a halál után aki jó hívő ember és a Mennybe kerül, akkor hogyan fogunk feltámadni? Jehovák szerint aludni fogunk a feltámadásig.
2020. aug. 27. 10:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gyülekezetbe járok, hívő katolikus vagyok, templomba szoktam járni misére, de ott is vannak közösségek. Én is gratulálni szeretnék, hogy hívő lettél!:))
2020. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) voltam kb 2x templomba és unalmas volt számomra. És azt kellett csinálni amit a főnök mondott (asszem Pap volt) :) priviben folytatni 6-os? :)
2020. aug. 27. 12:26
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Igen, rendszeresen járok gyülekezetbe. Bár a virus miatt most zoom programon keresztül tartjuk meg az összejöveteleket.
2020. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem gondolom hogy az a feltétele a hitnek kereszténységnek, hogy valaki jár templomba vagy sem. Az embernek lehet egy önálló hite is, ami nem a hierarchikus, korrupt, középkori egyháztól függ. Az én hitem abból áll, hogy isten mindenkit szeret, azt a bibliai mondat, ami szembemegy ezzel, azt nem veszem komolyan, illetve megkérdőjelezek azért pár dolgot a bibliából, de nem hinném, hogy emiatt én akkora bűnös lennék, nem gondolom hogy a kritikus gondolkodás bűn lenne. A vallásokkal semmi problémám, de azért az egyházakat nem tartom a legkiválóbb intézményeknek.
2020. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "gyulekezetre menni"?


En szemely szerint szoktam templomba jarni, de nem minden vasarnap.

Hetkozben esti ahitatra is, ha van idom.


Nem muszaj a keresztenyeknek templomba jarni, de ha kezdo vagy, akkor menj el szerintem, ismerkedj meg a vallasoddal, mas emberekkel. Ott a Bibliat is megmagyarazzak kis darabokban - szerintem onalloan olvasni meg az Ujszovetseget is nehez, nehez megerteni.


Hat igen, a templomokban altalaban azt kell csinalni, amit a pap mond, de hat ez hogyan lenne maskepp? :-) Az iskolaban is azt kell csinalni, amit a tanar mond, valami rendszernek kell lenni.

2020. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!