Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az hogy Aki másnak...

Mit jelent az hogy Aki másnak vermet ás, maga esik bele?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 13:21
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Hogy olvasod a Bibliát?
2020. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:
Kik?
2020. aug. 16. 16:30
 53/56 A kérdező kommentje:
károli bibliát olvastam ki elejétől már nagyjából végéig jelenleg azthiszem korinthusnál tartok bár nem vettem már elő egy ideje mert ha csak a bibliát olvasom akkor cselekedetekre nem marad idő
2020. aug. 16. 16:31
 54/56 KZitus ***** válasza:

Szia

A kérdésed magyarázatára van egy jellemző példa leírva a Bibliában, Eszter könyvében. Mint írtad, már olvastad ezt a könyvet, csak bizonyára elsiklott a figyelmed felette.

Szóval arról van szó, hogy Hámán, Márdokeus ellensége egy bitófát állíttat a háza elé, amelyre Márdokeust akarja fölakasztatni. Elmegy Ahasvérushoz, mert szeretné Márdokeust olyan váddal illetni, ami miatt a király halálra ítélné. De a dolog fordítva történt. Hámánt akasztották arra a bitófára, amelyet Márdokeusnak készítettet.

Érdekes történet, érdemes elolvasni. Egy rövid részletet ide másolok belőle:

Eszter, 7. fejezet

A király meg Hámán tehát elment Eszter királyné lakomájára. A király ismét így szólt Eszterhez a lakoma második napján, miközben felszolgálták a bort: „Mi a kérésed, Eszter királyné? Megkapod! Mi a kívánságod? Még ha a királyságom felét kéred is, megkapod!” Eszter királyné így felelt: „Ha elnyertem a jóindulatodat, ó, király, és ha jónak látja a király, kérlek, óvd meg az életemet, és könyörgök, kíméld meg a népemet. Mert eladtak bennünket, engem és a népemet, hogy megsemmisítsenek, megöljenek és elpusztítsanak. Ha csak rabszolgáknak adtak volna el minket, akkor hallgatnék. De nem szabad, hogy ez a pusztítás megtörténjen, mert az a királynak is kárt okozna.”

5 Ahasvérus király ekkor ezt kérdezte Eszter királynétól: „Ki az? Hol az az ember, aki ilyet merészel tenni?” Eszter így felelt: „Az ellenfél és az ellenség nem más, mint ez a gonosz Hámán!”

Hámán ekkor megrettent a királytól és a királynétól. A király dühében otthagyta a lakomát, és a palota kertjébe ment. Hámán pedig felállt, hogy az életéért könyörögjön Eszter királynénál, mert felismerte, hogy a király már elhatározta, hogy megbünteti őt. A király visszatért a palota kertjéből a házba, ahol a lakomát tartották, Hámánt pedig épp arra a fekhelyre borulva találta, amelyen Eszter volt. A király ezért így kiáltott fel: „Hát még a királynét is megerőszakolja a saját házamban?” Amint ezek a szavak elhagyták a király száját, betakarták Hámán arcát. Hárbona, a király egyik udvari tisztviselője ezt mondta: „Hámán egy oszlopot is készített Márdokeusnak, akinek a szavai megmentették a királyt. Az oszlop ott áll Hámán házánál, 50 könyök magas.” Erre a király így szólt: „Akasszátok fel rá!” Így hát felakasztották Hámánt arra az oszlopra, amelyet Márdokeusnak készített, és a király haragja lecsillapodott.

2020. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Csak én nem értem mi folyik itt?


Először is, nem értem mért lenne lehetetlen, hogy a kérdező nem akarna senkinek vermet ásni.


Kérdező, nem teljesen értjük, hogy mire gondolsz, mi a kérdésed.

2020. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
53 Érted is, vagy csak monoton olvasod is. Vagy érdekel a valós tartalma is?
2020. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!