Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kicsoda Énok és mit érdemes...

Kicsoda Énok és mit érdemes róla tudni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 10. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Énok egy Ószövetségi személy volt, aki az Özönvíz előtt élt, mépedig a hetedik nemzedékben Ádám után. Ezt olvassuk róla: "Jered százhatvankét éves volt, amikor Énókot nemzette. Énók születése után Jered nyolcszáz évig élt, és még nemzett fiakat és leányokat; Jered teljes életkora tehát kilencszázhatvankét év volt, amikor meghalt. Énók hatvanöt éves volt, amikor Metúselahot nemzette. Énók az Istennel járt, Metúselah születése után háromszáz évig élt, és még nemzett fiakat és leányokat; Énók teljes életkora tehát háromszázhatvanöt év volt. Énók az Istennel járt, és egyszer csak eltűnt, mert Isten magához vette őt." (I.Móz. 5:18-24)

Énók Istennel járása nem valami révület vagy látomás volt, hanem ő naponkénti élete minden feladatában Istennel járt. Nem lett belőle remete, aki teljesen elzárkózik a világtól, mert volt egy feladata, amit el kellett a világban végeznie Istenért. A családban és emberi kapcsolataiban, mint férj és apa, mint barát és polgár, az Isten állhatatos, rendíthetetlen szolgája volt. Szíve együtt dobbant Isten akaratával, mert "járnak-é ketten együtt, ha nem egyeztek meg egymással?" (Ámos 3:3). Ez a szent életpálya háromszáz évig tartott. A keresztények többsége sokkal buzgóbb és szentebb életet élne, ha tudná, hogy nem sokáig él már, vagy hogy Krisztus már a küszöbön van...

Énók az igazság prédikátora volt. Elmondta az embereknek, amit Isten kinyilatkoztatott neki. Azok, akik félték Istent, felkeresték ezt a szent embert, hogy tanítsa őket és imádkozzon velük. Nyilvánosan is dolgozott, Isten üzenetét hirdette mindenkinek, aki meghallgatta intő szavait. Munkája nem korlátozódott a séthitákra (akiket a Biblia Isten fiainak mondott). Azon a földön, ahova Kain próbált Isten színe elől elmenekülni, Énok, mint az Isten prófétája feltárta azokat a csodálatos jeleneteket, amelyek elvonultak szeme előtt. "Ímé" - mondta - "eljött az Úr az ő sok ezer szentjével, hogy ítéletet tartson mindenek felett, és feddőzzék mindazok ellen, akik közöttük istentelenek, istentelenségöknek minden cselekedetéért, amelyekkel istentelenkedtek" (Júd 14-15).

Három évszázadon át Istennel járt. Nap mint nap arra vágyott, hogy még nagyobb egységben lehessen vele. Egyre szorosabb lett a kapcsolat, mígnem Isten magához vette, elsőként az emberek közül. Elvesztését megérezték a földön. Hiányzott az a hang, amely nap mint nap intett és tanított. Egyesek - mind igazak, mind gonoszok - látták távozását. Azok, akik szerették, azt remélve, hogy megint magányba vonult, szorgalmasan keresték, mint később Illést a próféta ifjak, de hasztalan. Jelentették, hogy nincs, mert Isten elvitte. Énók mennybemenetelével az Úr fontos leckét akart adni. Attól lehetett tartani, hogy sokan Ádám bűnének félelmetes következményei miatt elcsüggednek, és így kiáltanak: "Mi haszna van, hogy féljük az Urat, és megtartjuk rendeléseit? Hiszen olyan súlyos átok nehezedik az emberiségre, és mindnyájan meghalunk!" De azok a tanítások, amelyeket Isten Ádámnak adott, és amit Sét elismételt, Énok pedig a maga példájával szemléltetett, elsöpörte a homályt és a sötétséget, és reményt adott az embernek, hogy miként Ádámon keresztül jött a halál, a megígért Megváltón keresztül jön az élet és a halhatatlanság. Sátán elhitette az emberekkel, hogy az igazak nem kapnak jutalmat, sem a gonoszok büntetést, és hogy az ember képtelen engedelmeskedni Isten törvényeinek. De Énók esetében Isten kijelenti, "hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik" (Zsid 11:6). Megmutatja, mit fog tenni azokért, akik megtartják parancsolatait. Az emberek megtanulták, hogy lehetséges engedelmeskedni Isten törvényének, hogy még ha bűnös és romlott környezetben élnek is, Isten kegyelme által képesek ellenállni a kísértésnek, megtisztulni és szentté válni. Énók példájában látták az ilyen élet áldott voltát. Mennybemenetele tanúsította, hogy igazat prófétált az eljövendő világról - az engedelmeseknek adott jutalomról, a dicsűségről, a halhatatlan életről, valamint a törvényszegők elkárhozásáról, szenvedéséről és haláláról.

"Hit által vitetett fel Énók, hogy ne lásson halált, mert felvitetése előtt bizonyságot nyert afelől, hogy kedves volt Istennek" (Zsid 11:5). A gonoszság miatt pusztulásra ítélt világ közepette Énók olyan szoros közösségben élt Istennel, hogy Isten kivonta őt a halál hatalma alól. Ennek az istenfélő prófétának a jelleme ábrázolja azt a szentséget, amit mindazoknak el kell érniük, akik Krisztus második eljövetelekor "áron vétet"-nek "meg a földről" (Jel 14:3).


Üdv. Péter

2020. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
húh ez tudás...
2020. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 munyamunya ***** válasza:
60%

Péter jó szokásához híven "elfelejti" jelezni, honnan a szépen megszerkesztett szöveg, csak másol, másol, rendületlenül Mrs. White bölcsességeiből:

[link]


Szivesen.

2020. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

Énók körülbelül 65 éves korában családapa lett, tehát volt felesége, akinek a nevét nem említi a Biblia, valamint voltak fiai és lányai.

Felnőttkorában Énók választás előtt állt. Legyen olyan, mint mindenki más? Vagy keresse az igaz Istent?

Énók Matuselah apja, aki a leghosszabb ideig élt a földön. Mint egy 960 évig, 30 évvel tovább mint Ádám.

Énók az első, akit a Szentírás úgy jellemez, hogy Istennel járt.

(1Mózes 5:23, 24) . . .. 24 Énók szüntelenül az igaz Istennel járt. Aztán senki sem látta többé, mert Isten elvitte őt.

Nyilvánvaló, hogy Isten átvitte őt az élők földjéről a halálalvásba, mielőtt az ellenségei kezébe került volna, mert bizony brutális ellenségei kegyetlenül megölték volna.

Ezeken a rövid verseken kívül kevés utalást találunk a Bibliában Énókra. Abból viszont, amit tudunk róla, és egyéb utalások alapján jó okkal jelenthetjük ki, hogy Énók napjai vészterhes idők voltak.

Énók azt tartotta a legfontosabbnak az életében, hogy megörvendeztesse Istent.

Isten elvárta tőle, hogy prédikáljon, Az embereket figyelmeztetnie kellett arra, hogy istentelen tetteik nem maradnak észrevétlenek. ezért is volt, hogy sok ellensége akadt azokban a napokban.

2020. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Énóknak tényleg születtek gyermekei a Biblia leírása szerint:

1Mózes 5:21–24

"Énók 65 éves volt, amikor megszületett a fia, Metusélah. Metusélah születése után Énók még 300 éven át az igaz Istennel járt. Időközben születtek még fiai és lányai. Énók összesen 365 évet élt. Énók szüntelenül az igaz Istennel járt. Aztán senki sem látta többé, mert Isten elvitte őt."

Énók, ahogyab írták, Járed 162 éves korában született fia; Ádám leszármazási vonalán a hetedik férfi. Énóknak Metusélahon kívül több fia és lánya is volt; amikor Metusélah született, Énók 65 éves volt. Énók a ’tanúk nagy fellegéhez’ tartozik, akik a hit kiemelkedő példái voltak a régmúltban. „Énók szüntelen az igaz Istennel járt” ("A hite miatt vitte el Isten Énókot, hogy ne lásson halált, és nem találták meg sehol, mivel Isten elvitte. Ezt megelőzően Isten biztosította Énókot arról, hogy kedvét leli benne. Héb 11:5). Jehova prófétájaként megjövendölte, hogy Isten eljön majd szentjeinek sokaságával, hogy végrehajtsa ítéletét az istenteleneken ("Igen, Énók, Ádámtól fogva a hetedik, szintén prófétált róluk, amikor ezt mondta: „Jehova eljött az ő szentjeinek sokaságával, hogy ítéletet hajtson végre mindenkin, és minden istentelenre rábizonyítson minden gonosztettet, amelyet őt semmibe véve elkövetett, és minden botrányos dolgot, amelyet az istentelen bűnösök szóltak ellene.” Júd 14, 15).

Prófétálása miatt valószínűleg üldözést szítottak ellene. Isten azonban nem engedte meg, hogy ellenségei megöljék Énókot. Ezért Jehova „elvitte őt”, vagyis véget vetett az életének 365 éves korában, ami jóval kevesebb volt, mint legtöbb kortársának az életideje. Énók ’átvitetett, hogy ne lásson halált’. Ez talán azt jelentette, hogy Isten prófétai révületet bocsátott rá, majd ebben az állapotban véget vetett az életének, hogy ne kelljen tapasztalnia a halál kínjait ("A hite miatt vitte el Isten Énókot, hogy ne lásson halált, és nem találták meg sehol, mivel Isten elvitte. Ezt megelőzően Isten biztosította Énókot arról, hogy kedvét leli benne." Héb 11:5, 13). De nem vitetett az égbe, tekintettel arra az egyértelmű kijelentésre, melyet Jézus tett a János 3:13-ban "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia..". Úgy tűnik, hogy csakúgy, mint Mózes testét, Jehova Énók testét is eltüntette, mivel „nem találták meg sehol” a 5Mózes 34:5, 6; és a Júdás 9 szerint.

2020. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!