Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezfjem el olvasni a...

Hogyan kezfjem el olvasni a bibliát?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve vagy van valamilyen más "taktika"?

2020. júl. 19. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Jézusom, ne már, miért kell ilyen agresszívan téríteni és a tiédtől eltérő felekezetekről hazugságokat állítani? 😣😣


Kérdezőnek:

A Bibliát nem úgy kell olvasni, mint egy regényt, hogy az elején kezded és végigolvasod. Először inkább az Újszövetséggel, valamelyik evangéliummal kezd. De pl. vannak telefonra letölthető alkalmazások, amik segítenek. A leghíresebb ilyen a YouVersion féle Biblia app, itt a teljes Szentírás fenn van, különféle nyelveken, magyarul is, többféle fordításban. Különféle olvasási terveket is találsz rajta, amik segítenek, hogyan haladj.


Az említett Károli fordítás habár nagyon szép, archaikus, régies nyelvezete miatt mindennapi használatra nem javaslom. Inkább a Szent István Társulat bibliafordítását (ez katolikus) vagy a Magyar Bibliatársulat Újfordítású Bibliáját (ez pedig protestáns) ajánlom.

2020. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kezdd az elején, és próbáld értelmező módon olvasni, alkoss saját véleményt, ne mások véleményét magold be! Az olvassa, akinek van szeme a látásra!
2020. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

A Biblia tartalmát, mondani valóját, módszeresen is meglehet ismerni.

Voltak, akik egy Témában kutattak, vagy kérdések által kerestek válaszokat.

Van egy könyv, ami témákra osztva segit a tanulmányozásban.

PL: [link]

Arról szól, hogy miként kezdjük el a Biblia olvasását.

[link]

2020. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

11 Jezabel, Jezabel lejárt az időd:D a homokóra utolsó szemei peregnek neked.


Ésaiás próféta könyve 47. rész


1.

Szállj le és ülj a porba, Babilon szűz leánya, ülj a földre királyi szék nélkül, te a Káldeusok leánya, mert nem hívnak többé téged gyöngének és elkényeztetettnek!

2.

Vedd a malmot és őrölj lisztet, född fel fátyolodat, emeld föl a hosszú ruhát, född fel czombodat és menj át a folyókon.

3.

Födöztessék föl meztelenséged és láttassék meg szemérmed; bosszút állok és embert nem kímélek!

4.

Így szól a mi Megváltónk, seregeknek Ura az Ő neve, Izráel Szentje!

5.

Ülj némán és menj a sötétre, te a Káldeusok leánya, mert nem hívnak többé téged országok úrnőjének!

6.

Fölgerjedtem volt népem ellen; megfertőztettem örökségemet és kezedbe adtam azt: te nem cselekedtél velök irgalmasságot, az öregre nehéz igát vetettél!

7.

És ezt mondád: Örökre úrnő leszek! úgy hogy ezekre nem is gondolál, és nem emlékeztél meg annak végéről.

8.

És most halld meg ezt, bujálkodó, a ki bátorságban ülsz, a ki ezt mondja szívében: Én vagyok és nincs senki több, nem ülök özvegységben, és a gyermektelenséget nem ismerem!

9.

És mind e kettő eljő reád nagy hamar egy napon: gyermektelenség és özvegység, teljességökben jőnek el reád, noha gazdag vagy a varázslásban, és sok nagyon igéző szózatod.

10.

Gonoszságodban bíztál, és ezt mondád: Nem lát senki engem! Bölcseséged és tudományod csalt meg téged, és ezt mondád szívedben: Én vagyok és nincs senki több.

11.

Azért jő te reád a gonosz, a melynek keletkezését nem tudod, és romlás sújt le rád, a melyet meg nem engesztelhetsz, és hirtelen jő pusztulás reád, nem is tudod!

12.

No állj elő hát igéző szózatiddal és varázslásodnak sokaságával, a melyekkel ifjúságodtól fogva vesződtél, talán segíthetsz valamit, talán visszariaszthatod a veszedelmet.

13.

Tanácsaid sokaságában megfáradtál; no álljanak elő és tartsanak meg az égnek vizsgálói, a kik a csillagokat nézik, a kik megjelentik az újholdak napján, hogy mi jövend reád.

14.

Ímé, olyanok lettek, mint a polyva, tűz emészté meg őket, nem mentik meg életöket a lángból, még szén sem marad belőlök melegülésre, sem körülülhető parázs!

15.

Így járnak azok, a kikkel vesződtél; és a kik kereskedő társaid voltak ifjúságodtól fogva, futnak, kiki a maga útján; senki nem segít néked!

2020. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14+ Hány éve is szóltam neked?:D Eljött az idő.
2020. júl. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%
Na kaptam is privátban az agymosott térítő dumákat,szánalmas...
2020. júl. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha az egészről nem tudsz semmit, akkor mindenképpen olvass magyarázatokat hozzá. Több félét is. (Más-más megközelítés segíthet mélyebben megérteni a szöveget) Szerintem az Újszövetséget nyugodtan elolvashatod abban a sorrendben, ahogy vannak. 4 evangélium+Apostolok cselekedetei+Levelek. Jelenések könyvét kihagynám és kezdeném olvasni az Ószövetséget. Utoljára a Jelenések könyvét, csak azért mert valószínűleg semmit nem fogsz érteni belőle. Minden egyes sort alaposan meg kell nézni és értelmezni. Én rájöttem, hogy jegyzetelnem is kell hozzá és a közben felmerülő gondolataimat vissza szoktam olvasni. Ha valamit nem értek, azt is leszoktam írni és utána visszatérek, ahhoz a részhez. Van amikor egy összefüggést az ember elsőre nem ért meg, vagy elsőre ellentmondásosnak tűnik, amit olvas. Fontos mindig egészben nézni a szöveget és úgy értelmezni, hogy miről is van szó.

Ezt mindenkinek leírom, nem reklám, csak szerintem kezdőknek tényleg hasznos lehet ez a videó sorozat (és még nagy félremagyarázásokat nem találtam benne, max. kicsit felszíneseket...) de alapvetően ad legalább egy vázat, ami mentén el lehet kezdeni gondolkodni.

https://www.youtube.com/c/TheBibleProject/playlists

https://www.youtube.com/c/ABibliaProjekt/playlists


Valamint, érdemes több fordítást is elolvasni, ha egy szövegrész nem világos. [link]

2020. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 tgt ***** válasza:
0%
A bibliai könyvek összefüggnek, nem értem, miért kéne össze-vissza olvasni. Én azt javaslom kezdd el az első oldaltól, és haladj úgy, ahogy bármilyen könyvvel szokás. Így fognak kibontakozni az összefüggések.
2020. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18-as válaszoló. Én úgy vélem akkor érdemes az elejéről olvasni, ha valaki már tudja miről van szó, vagy van hozzá magyarázata. Többféleképpen lehet Bibliát olvasni. Van aki párhuzamosan olvassa az Újszövetséget, Ószövetséget, meg a Zsoltárokat. (Ez is egy módszer. Elolvasol egy zsoltárt, azután az Ószövetségből egy fejezetet, majd az Újszövetségből. Szóval párhuzamoson olvasod az Ó- és Újszövetséget.) Meg össze-vissza, ahogy én is szoktam, ha kifejezetten egy témában keresem az összefüggéseket. De, képzeld el, hogy most először akarod elolvasni és zéró háttér ismereted van. Én úgy vélem ebben az esetben érdemesebb először az Újszövetséggel megismerkedni. A keresztények számára az alapvető dolgok itt vannak, valamint az Újszövetség fényében talán az Ószövetség is érthetőbb lesz. Érdemes olvasni a kereszthivatkozásokat (a Károliban pl. vannak). A biblia esetében, nem egy darab könyvről van szó, hanem sok különböző időben és stílusban íródott könyvekről, levelekről, próféciákról, amiket összefűztek egy könyvbe. A Biblia olyan, mint egy mini könyvtár. Nem feltétlenül kell benne abban a sorrendben haladni ahogy egymás után következnek a könyvek.
2020. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!