Isten hogyan teremtette a tudomány szempontjából a világot? Tehát legyen világosság = nagy bumm
Semmit.
A leírás a Földdel kezdődik. Nézd csak meg.
Ironikus, hogy a tudomány nem számol Istennel, de Isten számol a tudománnyal.
Vallás és tudomány. Eddig valóban látszólag ellentétes úton haladtak. Azonban ma már nem tud a tudomány a jelen szintről minőségileg továbblépni, ha továbbra is elutasítja egy eredeti okozó létezését. Hasonlóképpen a vallás fejlődése is megfeneklik, ha nem igyekszik tudományos igényű és alaposságú válaszokat adni a modern embernek.
A Nagy Bumm okozója ugyanis nem valami tudományos szükségszerűség, hanem Isten. Bár ezt a kérdésedből ítélve talán te is így gondolod.
Isten pedig az általa létrehozott (fizikai, matematikai, kémiai) törvények alapján vitte végig a Teremtés folyamatát.
Persze a legérdekesebb nyilván a kezdet. A tudósok mind közelebb jutnak a Nagy Bumm 0-másodpercéhez az események visszavezetésében. De az indítékot tisztán tudományos módszerekkel nem fogják tudni levezetni.
Itt jut a vallás szerephez. A szeretet ereje által indult minden. A szeretet energiát szabadít fel. Isten belső indítéka a szeretet, külső az energia. (Az ember hasonló a teremtőhöz, tehát nekünk is van belső és külső énünk, lélek és test.)
Hogy indulhatott a Teremtés? A "legyen világosság" persze érthető úgy, hogy a Nagy Bumm vakítóan fényes volt. De a Teremtés előtt vajon milyen szem láthatta azt egyáltalán?
Szerintem sokkal jobban megáll az, hogy az igazság szinonimája a világosság a Bibliában. Tehát törvények, szabályok kellettek ahhoz, hogy Isten keretet tudjon adni a végtelen szeretetének. Tudjuk, hogy a szeretet korlátok, keretek nélkül szabadossághoz, anarchiához vezet. Így Isten lefektette a törvényeit még azelőtt, hogy az bármilyen szentírásban megjelenhetett.
Ezt az analógiát használva meg lehet érteni azt is, hogy a teremtés 6 napja miért kezdődött este és ért véget reggel. A teremtés folyamatának 6 szakaszáról van szó. A szakaszok este kezdődtek, amikor Isten munkálkodni kezdett, majd a reggel értek véget, mert a világosság az igazság testet öltését jelentette fokozatos formákban. "Este lett és reggel, az első nap..."
(Egyébként hiba lenne szó szerint 6x24 órát érteni a 6 nap alatt. Ugyanis kezdetben még napok sem voltak, csak a Föld létrejötte és a forgási sebességének beállta után beszélhetünk 24 órákról.)
"Istennek egy nap annyi, mint ezer év és ezer év annyi, mint egy nap." Ez pedig világosan mutatja, hogy valóban szakaszokról beszélhetünk.
Köszi, hogy végigolvastad!
ma 16:03 Végre egy értelmes válasz! Köszi! :) Szóval igen. Úgy értem, hogy
Legyen világosság=Nagy Bumm és látta a Mindenható, hogy ez jó. Vmi ilyesmire gondoltam. Hogy Isten a valóságban hogyan gondolta. Mert azt mondják, hogy 13 milliárd éves az univerzum. De akkor hogy van a 6 nappal? Hívőként erre is kíváncsi vok.
A tudomány nem tudja megmagyarázni a világ teremtését. A nagy bumm elmélet pedig teljesen ellentétes a Szentírással! Istennek nincsen szüksége bummokra, hogy létrehozzon valamit. Nem is beszélve arról, hogy egy bummot sokkal inkább a pusztitással semmint az alkotással lehetne kapcsolatba hozni! A teremtés idején Isten dicsősége ragyogta be a földet ez volt az a világosság amire Isten azt mondta hogy legyen és lett! A fény Tőle származott! Számos bibliai Igehely utal arra, hogy Isten a világosság és ez nem csak lelki értelemben igaz! Isten dicsősége az Ő jóságával áll kapcsolatban ez mutatkozott meg a Teremtés idején!
Üdv: Gábor
Kedves Laci!
Szeretnék reagálni a kommentedre a vallás és tudomány témakörben.
"Ironikus, hogy a tudomány nem számol Istennel,"
Abszolút nem ironikus. Régen a vallások uralták a világot, még Newton korában is, amikor a természettudomány gyerkcipőben járt. A vallás akkor kezdett gyanússá válni, amikor egyre több dologról derült ki, hogy természetes folyamatok eredménye, nem az istenek műve. A világra óriási hatással volt Charles Darwin 1859-ben megjelent "A fajok eredete" című könyve, mert az evolúcióból az következett, hogy az élővilág jelenlegi formájában magától alakult ki. A vallás tekintélye folyamatosan gyengült, majd eltűnt a természettudományból.
"Azonban ma már nem tud a tudomány a jelen szintről minőségileg továbblépni, ha továbbra is elutasítja egy eredeti okozó létezését."
Egy szóval sem mondta senki, hogy nem tud tovább lépni. Mint emelítettem, Stephen Hawking azon a véleményen volt az utolsó, 2018-ban megjelent könyvében, hogy 50 éven belül kiderül az Ősrobbanás oka is. Neki tudósként nagyobb rálátása volt arra, hogyan folynak a kutatások. Az ember arra is rájött, hogy nem a Tejút az egyetlen Galaxis a Világegyetemben, pedig eleinte az sem lehetett egyszerű.
A természettudomány nem vallás, ezért nem fog elfogadni valamit, amire nincs bizonyíték, csak azért, mert tetszetős. Hanem kimondja, hogy nincs válasz, és kutatja a témát.
"A Nagy Bumm okozója ugyanis nem valami tudományos szükségszerűség, hanem Isten"
Ez egy vallásos válasz. A Vatikántól tökre érthető, de a természettudomány nem fog ókori hiedelmeket elfogadni, és beépíteni egy jól működő, tudományos modellbe.
"Itt jut a vallás szerephez"
Maximum a vallásos emberek gondolokodásában. Egyébként ugyanazt csináljátok, mint az ókoriak. Amire nincs válasz, arra előhúzzátok Istent. Ezt az érvet az ateizmusban a "rések istenének" nevezzük.
Lehet hinni Istenben, és érthető, ha egy értelmesebb hívő megpróbálja magában összeegyeztetni a hitét a tudományos tényekkel. De ettől remélem nem várod el, hogy a modern természettudomány, amelynek segítségével az emberiség megszabadult a vallás uralmától, most megint behozza a képbe az isteneket.
Kedves Kérdező!
"Lehet. De akkor a gravitációs, és a törvényeket mi hozta létre? És miért volt oka a bummnak? És hogyan került oda?"
Ilyen kérdésekre nincs válasz, így mindenki azt mond, amit akar. A hívők azt mondják Isten műve, a tudomány viszont racionális magyarázatot igyszik keresni.
A tudomány jelenleg csak annyit tud mondank, hogy a Világegyetem egy Nagy Bummal indult. Hogy ezt ki/mi okozta, hogy lett, arra nincs egzakt válasz. Szóval lehet a tudományfilozófiai és a vallásfilozófiai érveket is egyeztetni.
Istent létezését a tudomány sem nem cáfolta, sem nem bizonyította. Szóval egyeni vélemény, hogy ki mit gondol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!