Létezik Isten? Hogyan higgyünk benne?
Magadban találd meg Istent?, Vagy a környezetedben? Ez csak egy érzés, vagy bizonyosság? Van bármi jel ami segíthet?
A világ valóságos. Ez a valóság.
De nem lehet minden ilyen. Az egész világ törvényszerű mint a matematika. Még a szerelem is.. A hormonok irányítják, nem a sors, vagy a végzet.. Honnan tudjam hogy mit tegyek? Ki fogja megmondani? Van aki segít? Létezik e Isten? Létezhet e egy realista világban, ahol jobban szaporodnak az ateisták mint a 'katolikus nyulak'? A vallás csak a léleknek kell e? Létezik lélek egyáltalán? És ha igen, hogyan egyeztethető össze a józan ésszel?
Minnél többet tudunk a világról, a természet szilárd törvényeiről, annál hihetetlenebbé vállnak a csodák. A természet feletti dolgok. Tudsz e hinni, ha elég sokat okot tudsz, hogy az egész miért lehet baromság?
"Az okos ember azért hisz Istenben, mert ha igaza van sokat nyer, de ha téved nem veszít semmit."
A tudomány emberének hívva önmagunkat, vajon képesek vagyunk e őszintén imádkozni? Vagy csak felnézni az égre és azt mondani, segíts Uram.
Miközben pontosan tudjuk, hogy mi van fenn. Gázok; nitrogén, oxigén, szén-dioxid, felhők; vízgőz.. Utánna pedig a végtelen egyre táguló űr, benne égő gázgömbökkel, bolygókkal, mind kézzel fogható anyag, tény. Valós. Valóság.
Ha ennyi minden van körülöttem amit látok, érzek és tapasztalok, hogy higgyek valami olyasmiben, amit se nem látok, se nem érzek.? Ami nem törvényszerű, mint az élet, vagy a matematika.. Ami mindenhol ott van, mégsincs ott sehol. Amit nem lehet számolásokkal, vagy szilárd tényekkel, törvényekkel alátámasztani.
Hogyan?
#10
Kedves 10-es válaszadó !
Az ,,Ezt nem vitatja senki.." kezdetű mondatomnál , lehet , hogy elkerülte a figyelmedet a mondat második ( ugyanolyan fontos ) része : ,,amíg emberekről van szó". Vagyis a legtöbben elismerik az EMBEREK által alkotott dolgok esetében , hogy a bonyolultabb dolgok megtervezéséhez, megalkotásához nagyobb jártasság , szakértelem kell , mint az egyszerűbbekhez. Így valószínű még neked is igaz ez az állítás. Viszont , sokan - akik nem látják Isten munkáját a természetben- , vele kapcsolatban már nem alkalmazzák ezt a tapasztalati következtetést. Ekkor kerülnek előtérbe a darwinizmus állítólagos mechanizmusai.
Errők ez a mondás jut eszembe.
"Aki belekóstól a tudás kelyhébe ateista lesz, aki több kortyot iszik, kételkedő lesz, aki kiissza, megleli istent."
Szóval ha látod a dolgok közti összefüggést, látod hogy minden ugyanazt a rendszert követi, minden a tökéletességet célozza meg. Van egy nagy egység, amiben minden más létezik. Ez isten.
Kedves Kérdező !
Megértettem és jó érzéssel olvastam az indokaid , amiért leírtad a kérdéseidet és a gondolataidat. Nem az indítékaidat akartam kétségbe vonni , de nem mindenki azért tesz fel ehhez hasonló kérdéseket , mert őszintén választ keres rájuk.
A hit sokak számára nem egy érzés ( valami , ami érzelmi alapon működik , mondjuk egy élmény hatására ) , hanem , hogy a szavaddal éljek : bizonyosság. ,,A nem látható dolgokról való meggyőződés". Az igazi hitnek igenis vannak bizonyítékai , méghozzá 2 forrásból. Az egyik a Biblia , a másik a körülöttünk levő világ : Isten alkotása.
Írtál az ember egyre bővülő ismereteiről: ( ,, minél többet tudunk a világról , a természet szilárd törvényeiről , annál hihetetlenebbé válnak a csodák"). Ez az egyre több ismeret másokat éppen az ellenkező irányba mozdít el. Pl. fizikai és matematikai fogalmakkal , adatokkal ma már levezethető , hogy milyen alapvető erők működtetik az anyagi világot , az atomoktól a galaxisokig. Vannak , akik látva , hogy milyen precízen vannak ezek egymáshoz viszonyítva behangolva , EZT tulajdonítják Valakinek , aki a hangolást végezte. Ez csak egy példa arra , hogy az értelem ,, ujjlenyomatait" megláthatjuk a körülöttünk levő világban. Bár tudom , hogy a materialista értelmezés szerint ehhez Istennek nem volt semmi köze. Ugyanazokat az adatokat lehet 2 , teljesen ellentétes módon is értelmezni.
A Machu Picchu jutott eszembe , ami az 1900-as évek elejéig egy elhagyatott (rom)város volt a perui hegyekben. Akik felfedezték és a nyilvánosság előtt is ismertté tették , biztosan nem gondolták azt , hogy csak úgy létrejött az erdőben , a hegyek között különféle természeti folyamatoknak köszönhetően. Jogosan következtettek arra , hogy értelmes emberek alkotásával van dolguk , bár az a civilizáció már néhány 100 évvel korábban letűnt. Persze ebben az esetben könnyen következtettek emberi alkotókra , mivel a kövek nem szokták maguktól olyan épületek , tárgyak formáját felvenni , mint amit ott , a hegyek között találtak. Istennel kapcsolatban már nyilván más a helyzet. A természetben számtalan összetett és bonyolult élőlény , folyamat és törvényszerűség van. Mégsem tulajdonítja ezeket mindenki Istennek. Nem tulajdonítja ezeket mindenki az élettelen természetnek sem. Mindkét oldal ellentétes irányú következtetései pedig nem lehetnek egyszerre helytállóak.
Még röviden írnék a bizonyítékok 2. csoportjáról . Ezek a Bibliában találhatók. Ehhez persze bele kell mélyedni , időt kell szánni arra , hogy megismerje az ember a tartalmát , a mondanivalóját. A mellette , ellene szóló érveket mérlegre kell tenni , hogy megbizonyosodjon az egyén arról , hogy több-e a Biblia , mint egy könyv a sok közül.
Tisztelettel: uyscuti
Krisztustól is jelet kértek az írástudók, hogy bízonyosságot kapjanak ő az Isten Fia? Ő kiábrándította, hogy Jónás sötétségét kapják, nem hogy jelet.
Mégha jelet is kapnál és csak arra kezdenél hinni, csak akkor lenne tartós a hited, ha gyermeki szívvel fogadod és nem kombinatív ésszel.
Azt ajánlom ha tényleg Istenkereső vagy olvasd el a Bibliát, vagy legalább az Újszövetséget.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!