Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek Istenben és a...

Ha hiszek Istenben és a túlvilágban, de a bibliában egyáltalán nem, akkor én mi vagyok? Talán pokolra juthatok a vallás és a hitem miatt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 15:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Miért írod, hogy #1 miközben nem vagyok #1? És nem érdekel a ma 16:51. :)
2020. jún. 4. 17:02
 12/19 anonim ***** válasza:
Azért írom, hogy #1, mert én vagyok az első válaszoló, aki váladzolt vagy 4szer.
2020. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jaaa. Értem, köszi.
2020. jún. 4. 17:08
 14/19 anonim ***** válasza:

Jézusban nehezen hiszel? Szerintem ne dobd olyan könnyen félre a Bibliát csak azért, mert vannak benne nehezen érthető, vagy első ránézésre ellentmondásos részek. Érhet még meglepetés. Én javasolnám, hogy olvasd az evangéliumokat.


Egyébként nem a kereszténység az egyetlen egyistenhívő vallás, ott van a judaizmus, iszlám. Más kérdés persze, hogy ha a kereszténységet nem találod magadhoz illőnek, ezek mennyire lennének neked relevánsak. Aztán a Krisna-hívők is hisznek Istenben, csak kicsit másképp.


"pokolra juthatok a vallás és a hitem miatt?"

Ez ősrégi, jogos, és több szempontból provokatív kérdés a hit felé. Egy hagyományos prédikátor lehet, hogy igennel felelne erre, bár én személy szerint nem szeretem az ilyen vállvonogatósan, burkoltan elítélő hozzáállást ("hát fiam, a te döntésed, ha nem úgy hiszel, mint mi, akkor mész a levesbe"). Egy témába vágó, a kérdést árnyaltabban megközelítő cikket ajánlok:


[link]


A többit megválaszolták mások.

2020. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"És ha a bibliáról nézek filmeket, videókat az is elég? Mert a biblia nagyobb könyv, mint a galaxis útikalauz."


https://www.youtube.com/watch?v=hSdsZu_yEI0


https://www.youtube.com/watch?v=Yhpo8QYUBrA


[link]


[link]


stb.

2020. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha hiszel Istenben, akkor próbáld megismerni hogy Ő milyen és hogy lehetsz kedves számára. Jézus ezekről tanított.


"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."

2020. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt írod a pokolról: "Hanem egy állapot :) egy másik dimenzió."

A pokol nem magyar szó. Ha lefordítod, azt a helyet jelenti, ahova a megholt embert teszik. Akkor hogyan lehet a sírgödör "másik dimenzió"? Bizonyára voltál már temetésen, tehát a saját szemeddel láthattad.

De lehet másik elképzelésed van a pokolról?

2020. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Voltam egy temetésen életemben. Más elképzelésem van a pokolról. De ilyen bibliai szemszögből nem. Pokolba azok emberek kerülnek oda, rövid ideig, akik gyilkosok, öngyilkosok, rosszat tettek másoknak.
2020. jún. 5. 12:21
 19/19 anonim ***** válasza:
A pokolról még keresztény prédikátoroktól is eltérő fogsz hallani (keress rá a youtube-on, van pár előadás). Egyébként Rába Géza: Isten tudja c. interjúkötete több szempontból (több vallás szemszögéből) foglalkozik a pokol kérdésével.
2020. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!