Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtette Isten a Sátánt?

Miért teremtette Isten a Sátánt?

Figyelt kérdés

Legyetek szívesek elolvasni ezt a kifejtésemet is,mielőtt válaszolnátok!


Szóval,ha Isten tudta előre,hogy ez az angyal később mit fog művelni,miért hozta létre? Számtalanszor hallottam már a szabad akaratot,mint magyarázatot,de szabad akaratról is csak azután beszélhetünk,hogy létrejött az a lény,aki birtokolja. De én arra lennék kíváncsi,hogy mikor a Sátán még csak egy kósza gondolat volt Isten fejében,miért nem hessegette el,miért valósította meg? Miért csinált belőle létezőt?


Egyszer már kiírtam a kérdést,de sajnos sokan nem értették meg.



2020. máj. 20. 11:20
 1/9 anonim válasza:
15%
Mert gondolta, majd megváltozik.
2020. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
"Sosem gyűlöltem fajtád, tudod azt, minden lelke közül tagadásnak a ravaszt. Mert könnyen lankad el az ember munka láttán, tétlen nyugalmat gyorsan megszeret, ezért mellé olyan társat rendelek, ki buzdít, hajt s forgódik, mint a Sátán."
2020. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

A Sátán "nevet" azután kapta, minekutána fellázadt. Hogy eredetileg mi volt ennek a Kérubnak a neve, azt homály fedi, és jól is van ez igy. Sátán kapott még egy "nevet":ördög.

Igazából mind a kettő egy jelző, ahogy a Nimród sem egy név, hanem egy Jelző, bár használják névként. Nimród:vadász.


A kérdésedre van válasz, csak nem fogadják el, Mivel sajátos értelmezést adnak Isten mindenhatóságának. Ezzel lehet hogy akaratlanul is, "bűnrészessé" teszik.

Azt figyelembe kell venni a "mindentudásnál, vagy eleve elrendelésnél, hogy Isten csak a céljait tekintve határoz, vagy rendel el dolgokat.

Isten azt a kiváltságot és felelősséget adta az értelmes teremtményeinek, hogy mindenben szabadon, maguk hozhatnak döntéseket, ezzel az is együtt jár, hogy Isten számadásra vonhatja őket a tetteikért.

Az emberekről nem lehetne elmondani, hogy „Isten képmására” lettek megteremtve, ha nem rendelkeznének szabad akarattal.

Ennélfogva logikus, hogy Isten előretudása (és az előreelrendelése) nem lehet ellentmondásban az intelligens teremtményei szabad akaratával.

A predesztináció elmélete azt tanítja, hogy Isten előretudása korlátlan, és hogy előre elrendelte minden egyes személy életét és sorsát.

Az elmélet támogatói úgy érvelnek, hogy Isten felsőbbrendűsége és tökéletessége megköveteli, hogy Isten mindentudó legyen, azaz ne csupán a múltat és a jelent ismerje, hanem a jövőt is. E szerint az elmélet szerint, ha Isten nem ismerne előre mindent a legapróbb részletekig, akkor nem lenne tökéletes.

Bibliai írásszövegeket hoznak fel annak alátámasztására, hogy Isten már a születésük előtt elrendeli a teremtményei sorsát.

Ám ahhoz, hogy ez az elképzelés igaz legyen, összhangban kell lennie tényezőkkel, például azzal, amit feltár a Szentírás Isten tulajdonságairól, irányadó mértékeiről és a szándékáról, valamint azzal, hogy mindig igazságosan bánik a teremtményeivel.

Az az érvelés, hogy Isten tökéletlen lenne, ha nem tudna előre mindent a legapróbb részletekig, valójában a tökéletesség egy tetszés szerinti értelmezésén alapul.

A tökéletesség azt jelenti, hogy valami teljesen megfelel a kiválóság azon irányadó mértékeinek, melyeket egy olyan személy szabott meg, aki alkalmas meghatározni azokat.

Isten akarata és jótetszése alapján ítéltetik valami tökéletesnek, és nem emberi vélemény vagy elképzelés alapján.

2020. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon érdekes, hogy a dialektika benne van minden vallásban, még a monoteistában is, tükrözve, hogy a dolgoknak van legalább 2 ellentétes oldala.
2020. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy mindenható,mindentudó lény nem gondolja,hogy megváltozik,hanem tudja,hogy nem.


3. válaszoló,először is: tudom,hogy nem Sátánnak hívták az elején,ezt felesleges minden áldott kérdésemnél és válaszomnál elmagyarázni,én így hívom,mivel ahogy írtad,nem tudhatjuk,mi volt a neve.


Azt meg persze,hogy nem fogadjuk el válasznak,hogy Isten épp akkor nem volt képben,mert ez csak egy kétségbeesett utólagos magyarázkodásnak tűnik,de semmi értelme.

2020. máj. 20. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Úgy látom csak az első sorok maradtak meg nálad. A továbbiakban írtam, hogy miért nem lehetséges, hogy előre elrendelte, vagy tudta a személyek szabad választását. Összeegyeztethetetlen Isten személyével, szándékával is.

Sajnos így maradnak meg rosszul a válaszok, ha kikapkodunk részleteket.

2020. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A.) Mert nem látja jövőt csak a létezőt.

B.) Direkt termtette, hogy megölhesse a fiát x ezer év múlva. Meg mellé még néhány embert, akik bántanak másokat (ja bocsi ez nem számít).

2020. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 világvége1 ***** válasza:
Sátán nem létezik. De ennyi erővel lehetne kérdezni, miért teremt Isten olyanokat, akik gonosszá lesznek. Mert teremtő Isten, és nem tehet róla, ő jónak teremt mindenkit. Így viszont akad a teremtményei között elképesztően ritkán olyan is, aki jó marad.
2020. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Sátán nem létezik."


Értelemszerűen a kérdés azokhoz szól,akik szerint létezik. Ezért nem értettem soha az ilyen válaszokat,én tőlük várok magyarázatot.

2020. jún. 8. 13:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!