Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önbizalom külön választható...

Az önbizalom külön választható az Istenbe vetett hittől, vagy pedig "kéz a kézben" kell, hogy járjon a kettő?

Figyelt kérdés

Van olyan bibliai igeszakasz, ami az önbizalomról szól?

Van olyan, ami pedig inkább ellene irányulna?



2020. máj. 10. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes kérdés! :)

Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Szerintem lehet az embernek úgy önbizalma, hogy semmi kapcsolata Istennel, és szerintem lehet egy istenhívőnek nulla önbizalma is meg akár maximális is. De ez csak az én személyes véleményem.


Amúgy az önbizalom nem egy általános fogalom, azaz vannak emberek, akiknek mondjuk a munkájukban maximális önbizalmuk van, míg párkapcsolati téren meg mondjuk nulla önbizalmuk - és akkor itt Isten még csak nem is jött a képbe...


Amúgy szerintem egy nagyon mélyen hívő ember Istenben boldogabbá is válik attól, hogy hisz abban, hogy Isten szereti őt, márpedig az embernek attól van önbizalma, ha szeretve érzi magát, úgyhogy ilyen értelemben kéz a kézben jár a kettő...


Biblia példákra én is kíváncsi vagyok. :) Ha én találok, majd én is ideírom... :)

2020. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sincs semmi köze egymáshoz.
2020. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Erre jó példák a Bibliában szereplő személyek némelyike.

Pl Mózes, aki önbizalom hiánnyal küzdött, és mikor megbizást kapott Istentől, elmondta, hogy Ő erre képtelen.

Nem volt elég önbizalma. DE Jeremiás is ide sorolható.

Vannak akiknek van önbizalma, ezért nem utasitanak el megbizásokat, vagy feladatokat. S ezt akár "vallásos" valaki akár nem, rendelkezhet vele. De ezt magának kell kifejlesztenie.

Sajnos sokan a körülményei, vagy a gyermek korban történt megrázkodtatás miatt nem fejlődik ki az önbecsülésük, s ezzel az önbizalmuk sem.

Az önbizalmat a környezetünk által is fejleszthetjük, vagy elveszthetjük. Ha folyamatosan azt haljuk, hogy "semmire sem vagy jó, már megint mindent elrontottál", akkor bizony az embernek kialakul, az önbecsülés hiánya, igy bizonytalan lesz azt illetően, hogy Ő bármire is képes volna.

Isten abban különbözik némely embertől, hogy Ő soha nem használ túlzó, ledegradáló szavakat senkivel szemben, még ha egy egy dolog nem is sikerül.

Őt érdekli az, hogy mi hogyan érzünk.

2020. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez egy nagyon jó kérdés!

Az önbizalom külön választható az Istenbe vetett hittől - simán! Ugyanis sokaknak van önbizalma Istenbe vetett hit nélkül is.

Amikor "kéz a kézben" jár együtt a kettő, akkor viszont az "ön"-ről más az elképzelés.

Ha valaki Isten nélkül gondol magára, kimarad az a tényező, hogy kicsoda Isten. Márpedig hogyan lehetnél a Teremtő szeme fénye, az ő királya vagy királynője - ha Ő maga nincs is a képben.

A két önbizalom közötti különbség pozíció kérdése - és más a következménye is.

A Biblia amikor önbizalomról beszél, akkor az ember Isten nélküliségéről beszél. Ha a téma behatóan érdekel, szótanulmányt csinálj, nézd meg az eredeti verziót és a szavak jelentése alapján csoportosítsd a verseket, részleteket. Meg fogsz döbbenni!

2020. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont a vallás tudja igazán elbizonytalanítani az embert. Jönnek a bűntudattal, a pokollal, Sátánnal. Féljél a haláltól, mert ha nem kapod meg az utolsó kenetet neked örökre lőttek.
2020. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alább igeszakasz az Istenbe vetett hitről. Szerintem érezhető, hogy van az a fajta önbizalom, a alábbi tanítás ellen dolgozik. Ha nincs bizalmad Istenben (nincs hited) olyankor, hogy ne félj, magad szeretnéd megteremteni a biztonságot. Van olyan mértékű önbizalom, mikor azt gondolod mindent uralni tudsz - ez az ami tévedés.


Máté 6.

25.

Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?

26.

Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?

27.

Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?

28.

Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;

29.

De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.

30.

Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?

31.

Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

32.

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

33.

Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

34.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

2020. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Apcs 4:8 Akkor Péter, Szent Lélekkel megtelve, monda nekik: Népnek fejedelmei és Izraelnek vénei!........

Apcs 4:13 Mikor pedig látták Péternek és Jánosnak a szólásban való bátorságukat, és megértették, hogy írástudatlan és közönséges emberek, csodálkoznak vala; meg is ismerék őket, hogy a Jézussal voltak vala.


Hitetlenséghez nem valódi hanem hamis önbizalom társul. Egy hívőnek viszont az önbizalma Istentől származik. Nem csak a hit ad önbizalmat hanem az élő reménysége is, hogy örökké megmarad.


2Kor 3:5 Nem mintha magunktól volnánk alkalmasak valamit gondolni, úgy mint magunkból; ellenkezőleg a mi alkalmas voltunk az Istentől van...


Fil 4:13 Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.

2020. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott az is, hogy mi rombolja az önbizalmat:


1Móz 3:8 És meghallák az Úr Isten szavát, aki hűvös alkonyatkor a kertben jár vala; és elrejtőzék az ember és az ő felesége az Úr Isten elől a kert fái között.

1Móz 3:10 És monda: Szavadat hallám a kertben, és megfélemlém, mivelhogy mezítelen vagyok, és elrejtezém.


Önbizalma a hitetleneknek azért lehet, mert a legnagyobb félelem és nyomorúság csak a halál után következik rájuk, sőt igazából ott rettegés és erőtlenség lesz csak:


Zsolt 18:5 Halál kötelei vettek körül, s az istentelenség árjai rettentettek engem.


Zsolt 116:3 Körülvettek engem a halál kötelei, és a pokol szorongattatásai támadtak meg engem; nyomorúságba és ínségbe jutottam.


Ézs 14:9 Alant a sír megindul te miattad megérkezésedkor, miattad felriasztja árnyait, a föld minden hatalmasit, felkölti székeikről a népek minden királyait;

Ézs 14:10 Mind megszólalnak, és ezt mondják neked: Erőtlenné lettél te is, miként mi; hozzánk hasonlatos levél!

2020. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!