Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudhatnék meg többet...

Hogy tudhatnék meg többet Krsnáról?

Figyelt kérdés
Nem a közösségekre, hanem az Ő életére vagyok kíváncsi. Tudnátok ilyen weboldalakat mutatni? :)
2010. júl. 25. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el a Bhagavad-Gítat. (Én a baktay Ervin fordítását olvasom, és ajánlom).


Továbbá a Srimad Bhagavatam kötetei is jók.


Engem is nagyon érdekel minden, ami Róla szól. Ugyanakkor nem tartozom közösséghez.

2010. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Én is azt olvasom. De mégis érdekelne a születése, élete, satöbbi. :)
2010. júl. 25. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A Mahabharatat olvatad már? (Annak egy fejezete a Bhagavad Gíta, ami önálló könyv is lett idővel).


Ha tudsz angolul, akkor tudok küldeni online oldalakat.


Az első hozzászólást írtam.


Téged miért érdekel ez a téma? Vagy mindegyik irányzatot nézed, és most éppen ezt tanulmányozod? :)


Üdv!

27/L

2010. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia! Sajnos, angolul nem tudok, úgyhogy ez felejtős! :( Viszont, az Indiai Regék és Mondák c. könyvben találtam, majdnem minden inkarnációjáról történetet.

Van egy barátom, aki Nandafalván szerzetes, miatta kezdett el érdekelni a dolog. De voltam már krisnás felvonuláson és Krisna völgyi búcsún is, úgyhogy egyszerre tanulmányozom a kettőt. Amúgy, meg teljesen India-fanatikus vagyok, ezért érdekel annyira.


És téged? Esetleg privátban folytathatnánk, ha gondolod!

2010. júl. 26. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Hello.


Én is India-fan vagyok. :) És a hinduizmusnak a vaishnava irányzata áll hozzám a legközelebb, azt tanulmányozom behatóbban. Ugyanakkor más irányzatairól is olvasok, ha van egy-egy jó cikk, könyv. Közösségnek nem vagyok tagja. Viszont vannak krisnás ismerőseim is. Velük is jól kijövök.


Persze, folytathatjuk privátban is.

komolyan érdekel engem is a téma.

2010. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha még aktuális, van egy külön könyv, ami Krsna életéről szól. Ezt a Srimad-Bhagavatam 10.-énekéből tartalmazó versekből vették ki (mint a Mahabratából a Bhagavad-Gítát), s nagyon szépen van írva róla. Én pár hete vettem egy utcai (krisnás) könyvárustól, szerintem Neked s adnak, ha szépen kérsz tőlük:-)
2010. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sríla Prabhupáda írt egy Krisna-könyv című könyvet a Srímad-Bhagavatam tizedik éneke alapján. Ez magyar fordításbn is meg van, természetesen a krisnásoktól tudod beszerezni.

Vagy japáz szépen figyelmesen, és akkor majd Krisna személyesen megnylvánul előtted xD, persze ez nem olyan egyszerű, mert pl. szolgálnod kell az Ő híveit, mert nem ronthatsz be csak úgy a házba. Az Ő szerettin át tudod megközelíteni Őt. Szigorúbb értelemben véve ez azt jelenti h el kell fogadnod egy gurut - avatás, fogadalmak, minden -, de kezdésképpen az is megfelel, ha felajánlod a szolgálatodat a bhaktáknak. Vagy annyira nem érdekel Krisna? :D

Minden jót!

2011. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!