Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Wicca vallás és a buddhizmus...

A Wicca vallás és a buddhizmus mennyire fér össze?

Figyelt kérdés
Buddhista vagyok, és mint ilyen nyílt vallásban, módomban áll megismerni az élet többi vallását. Leginkább a wicca érdekelne. Az a kérdésem, hogy néhány wicca hívő szerint mennyire illene össze ez a két vallás/életfelfogás? Mert én az olvasott anyagok alapján arra következtetek, nincs sok ellentmondás, mint a kereszténység és a buddhizmus közt, inkább olyan, mint két természeti vallás összefolyása.
2010. júl. 21. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs túl sok ellentét :) A wicca nagyon szabad vallás, mármint olyan értelemben, hogy nincs meghatározva, hogy milyen Istenben higgy (úgy nevezed, ahogy akarod, akár nevet sem kell adnod neki, csak mint isteni energia "életenergia" tisztelni), nagyon természetközponti (mint a buddhizmus), egyszóval nem zárják ki egymást :)
2010. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok összeföggés van a két vallás között. Egyik sem zárja ki a másikat. Úgy is mondhatnám, vannak részek, ami miatt az egyik a másik nyugati párja és viszont.
2010. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azta :D Ez remek felfogás, én ezt még nem gondoltam végig, de nagyon igazad van :) Tényleg olyan, mintha pl. néhány buddhista nyugatra ment volna (vagy fordítva), és megalapították volna a helyi szokásokhoz, hagyományokhoz és "stílusokhoz" viszonyulva és alkalmazkodva az eddigi vallásukat, csak más nyelven, más helyen és más néven :)


Tudtommal a wicca vallásban két istenség játszik szerepet, az Úr és az Úrnő, viszont a buddhisták nem tartanak jelentőséget egy alkotó istenség létezésének... Bár nem is mondják ki, hogy nem létezhet, de vannak olyan irányzatok, ahol ellenzik az istentiszteletet. De Szerencsére a buddhizmus nem olyan keménykezű, mint a kereszténység, ezért nincs büntetés, és nincs kijelentés hogy csak akkor éred el a tökéletességet, ha nem hiszel az istenekben. Pusztán nehezebbé válik az elérése. :)


Még igencsak fiatal vagyok (14 éves) de már elég nagy vonzódást érzek mind a két vallás irányában, és úgy érzem, hogy egyre elfogadottabbá válik ez a két irányzat, életfelfogás :)

2010. júl. 21. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül Úr és Úrnőnek tisztelik. Vannak ilyen irányzatok, vannak akik csak Úrnőt tisztelnek, és vannak akik, mint éltető erőt tisztelik, ami hordozza a kettősséget, tehát a nőies és férfias jellegeket egyszerre.
2010. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na ezt sem tudtam még :) Köszönöm :)
2010. júl. 21. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban vannak különböző irányzatok, de a hagyományos wicca mégis az ÚR és ÚRnő tiszteletén alapszik,. Nem kell őket feltétlenül megszemélyesíteni, felfoghatod úgy, mint a világot átható energia. A wicca ilyen szempontból szabad, ahogy az első írta.


Egyébként most először hasonlítom össze ezt a két vallást, és tényleg jól összecseng a kettő. Bár, nem tudom, hogy a buddhizmusban mekkora szerepet kapnak a természeti ünnepek, mert ebből a wicca-ban 8 is van:)

2010. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

""Az Istennő maga a mindenség, nem valami tőle elkülönült vagy fölötte álló létező. A mindenség dolga pedig a teremtés, s csupán azért rombol, hogy újraalkossa, amit elpusztított. A boszorkányok Nagy Anyaként személyesítik meg ezt a világegyetemet átható erőt, aki önmagát teremtette, és folyvást megújítja lényét. Õ a lét jin és jang őselve, akit női (istennő) és férfiúi (istenség) energiák alkotnak."


Erről beszéltem :)

2010. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként ha érdeklődsz a wicca iránt akkor ezt a könyvet ajánlom:

[link]

13 éves szülinapomra kértem, illetve a könyv talált rám, és nagyon sok hasznos információ van benne a wiccáról, igazi kedvcsináló :)

2010. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ezeket is ajánlom:

[link]


[link]


Évek óta megvannak és nagyon jók. Az első könyv eléggé rágyúr a kovenekre, a másodikban meg rengeteg minden van. Egy a vallás, de sok különbözőség van, képlékeny, de a lényeg ugyanaz. :)

2010. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak hasonlóságok, pl újászületés, meditáció.
2014. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!