Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pásztorunk a prédikációjában...

A pásztorunk a prédikációjában azt mondta mint magán véleményét, hogy az emberek kb.10-15 % fog üdvözülni, mennyere reális ez?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 16:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozom és kiegészítem Kolompár Achilles #1-es válaszát:


"Senki sem tudhatja. Csak annyit tudunk, hogy kevesen vannak a kiválasztottak."

De: EZ MINDEN EMBEREN CSAK MAGÁN MÚLIK.

Mert az is tudható:

Jn14.1-4

„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.

Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra? És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is.

Ahova pedig én megyek, oda tudjátok az utat.”


Az ÚT tudható.

2019. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 KZitus ***** válasza:
64%

Szia

Nincsen %-ban megállapítva a Bibliában. Krisztus utalt arra, hogy kevesen! Na de mihez képest? Az emberiséghez? Akkor tényleg kevesen. Viszont János apostol látott egy nagy sokaságot...

Jelenések 7:9,13–15

"Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!”

Erre a vének egyike megkérdezte tőlem: „Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” Én azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a bárány vérében. Ezért vannak Isten trónja előtt, és éjjel-nappal szent szolgálatot végeznek neki a templomában. Az, aki a trónon ül, ki fogja feszíteni fölöttük a sátrát."

2019. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes,hogy szerinte csak vélemény,holott ehhez a véleményhez kell egy nagyadag előítélet és jövőbe látó képesség is. Mintha én azt mondanám,hogy szerintem ő benne sem lesz abban a 15%-ban. De ez csak vélemény.
2019. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedül Isten tudja. Aki pedig megpróbálja megállapítani számra pontosan, az istennek képzeli magát és biztos nem Istent szolgálja ezzel. Még Jézus sem mondott számokat, pedig megtehette volna, ha akarja. Valószínűleg nem akarta, mert egyáltalán nem visz előre minket ez. Egyeseket túlságosan elbizakodottá tehet, míg másoknál pont ellentétesen, teljesen reményvesztetté tehet.
2019. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 13. és 14. válaszhoz.
2019. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
7%

5# pedig jól beszél. Nézzetek akármilyen vodeóst vagy fb oldalas embert spirituális témában. Mind önhazug, bölcstelen, viláhi emberek, semmi.önismeret, semmi.spirituálizás, semmi igaz szeretet és hit, csak a felszínesség és egoizmus.


Nem akarom kifejteni, de ebbe a 10-15%ba tényleg minden benne van. Az összes bölcs, az összes jó lelkű, az összes jóra törekvő.

2019. dec. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Winni Spinzo ***** válasza:
16%
Ha számításba veszed hogy az információ él és végtelen dimenziós kiterjesztésekkel rendelkezik a mentéseit pedig inverz forráskódként környezetként helyezi el akkor a kérdésed baromság. Üdv a clubban. ;)
2019. dec. 11. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Winni Spinzo ***** válasza:
32%
A valóság nem az aminek látszik, az információ változó
2019. dec. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Winni Spinzo ***** válasza:
63%
Kitartás és megemészted ;)
2019. dec. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
69%
Nem túl jó a rendszer, ha csak 10-15%-os hatékonyságú.
2019. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!