Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megrtéerttért, újjászületett...

Megrtéerttért, újjászületett keresztények ti hogy viszonyultok a homoszexuálisokhoz?

Figyelt kérdés
A közösségünkben most vallotta be egy srác, hogy meleg. Azt mesélte, rengeteget imádkozott, hogy megváltozzon, keresztény elöljáróktól meg pszichológusoktól is kért mér segítséget, de nem tud lányokat szeretni. Ő akkor lehet egyáltalán megtért keresztény? Vagy az megváltoztatná?

2019. dec. 1. 20:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
60%

Felelősen gyakorolnia a nemiséget?

A teljes cölibátusban milyen "gyakorolnia" van? :O :O


"Tévelygők"? Ki tévelyeg itt szerinted?

2019. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim válasza:
83%
Mégis mi folyik itt... Kövezzetek meg, de ennek mi értelme van? Egyikőtöknek sem fordult meg a fejében hogy a biológiai TÉNYEKBEN és nem egy több mint 2000 évvel ezelőtt írt fiktív regényben kéne hinni ami a 2000+ évvel ezelőtti erkölcsi és társadalmi normákra épült? (lényegében azért hogy buta embereknek butítson le olyan természeti és társadalmi jelenségeket amelyeket a kor a tudomány még nem tudott meg magyarázni). Nem, nem tehetnek róla, ezen sem a gyerekes Istenetek (aki teremthetett volna tökéletes embereket, és akkor nem szegné meg senki a csodálatos szabályait) nem változtathat, se az utálkozás. Nem, nem ugyanaz mint a bankrablás, vagy mint a pedofília, nem betegség, és végül de nem utolsó sorban NEM BŰN.
2019. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:

""Nem jó az embernek egyedül lenni..."

Nem ez áll a Bibliában?

Ha látjátok rajta, hogy boldogtalan/sír és magányos amiért egyedül van egész életében, akkor hogy van képed azt mondani neki, hogy éljen örökre egyedül?

Nyíltan szembeszállsz a Bibliával és Istennel?

Mégis jó akkor az embernek egyedül?"


Senki se mondja senkinek, hogy egyedül éljen: legyen emberek között amennyit csak akar - csak ne éljen nemi életet (ráadásul rendszeresen, erre berendezve az egész életét) házasságon kívül. És ezt sem azért mondja az egyház, a parancsolatok, hogy jól kiszúrjon vele (mint ahogy azt sem azért mondja, hogy ne lopj, hogy jól kiszúrjon a hívőkkel, hogy maradjanak csórók egész életükben), hanem pont azért, hogy boldog legyen: ezért adta Isten a tíz parancsolatot. Hogy irányt mutasson, módszert adjon a kezünkbe az örök boldogságba vezető úton.


Attól, hogy valaki egyedül él (egyedül lakik), még nem kell, hogy magányos legyen. Többek között a plébániák közösségei is olyanok, amelyekhez ezer szállal kapcsolódhat. De máshol is találhat embereket, nyilván: csatlakozhat sportegyesületekhez, klubokhoz, zenekarhoz, énekkarhoz, amatőr színtársulathoz, stb. Millió módja van annak, hogy ne legyen egyedül. Még akkor is, ha mondjuk a munkája kapcsán is sok időt tölt egyedül. De persze választhat olyan munkakört is, ahol egész nap emberek között van. (Saját tapasztalat, hogy ebben az esetben sokszor alig várja az ember, hogy végre este egy kicsit egyedül lehessen.)

2019. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 anonim ***** válasza:

"Mégis mi folyik itt..."

Beszélgetés. Baj?


"a biológiai TÉNYEKBEN ... kéne hinni"

Tényekben hinni? :) Tényeket elfogadni, figyelembe venni, vagy visszutasítani, figyelmen kívül hagyni lehet - de nem hinni bennük... Hogy lehet hinni vagy épp nem hinni a gravitációban? Arról csak tudni lehet, vagy nem tudni. Newton nem hinni kezdett benne, hanem felfedezte, hogy jé, ilyen tényleg van. De előtte is volt. És nem ahhoz kellett Newton, hogy az emberek hinni kezdjenek benne, hanem ahhoz, hogy attól kezdve azt is belekalkulálják a továbbiakba. A tény nem hit kérdése. A hit ott kezdődik, ahol a tudomány véget ér. Pont ezért fér össze egymással a kettő nagyon is jól, pont ezért van az, hogy vannak hívő tudósok szép számmal.


"a gyerekes Istenetek (aki teremthetett volna tökéletes embereket, és akkor nem szegné meg senki a csodálatos szabályait)"

Igen, teremthetett volna. Csakhogy nem robotokat akart teremteni, hanem szabad akaratot adott.


"NEM BŰN"

Hogy mi bűn meg mi nem az, az nem attól függ, hogy neked mi a véleményed. És ahogy már korábban is írtam (többek között én is): a hajlam még nem bűn. Ezért kell elfogadni mindenkit (a melegeket is) ugyanúgy - na de azt nem (a heterók esetében sem!), ha házasságon kívül élnek nemi életet. Mert az bűn. Az egyház tanítása szerint. (Hogy szerinted mi van, az teljesen mellékes, bocs.)

2019. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/123 anonim ***** válasza:
0%
Max annyira mellekes, mint az egyházad tanítása.
2019. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 anonim ***** válasza:
Ennél a kérdésnél nem, mert ez kimondottan a keresztényekről szól, nem rólad.
2019. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 anonim válasza:
60%
Wait ha nem robotokat akart teremteni akkor miért bünteti a szabályok megszegését? Logikátlan az egész úgy ahogy van.
2019. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
16%
Ki kell dobni a vallást úgy ahogy van.
2019. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 anonim ***** válasza:

"ha nem robotokat akart teremteni akkor miért bünteti a szabályok megszegését?"

Nem bünteti. És teljesen logikus az egész.

A szabályok nem valami önkényes izék, hogy csináld így, mert én így akarom, és ha nem, akkor jaj neked, hanem a szabályok a használati utasítás a boldog élethez. Nem muszáj úgy élni, de ha nem úgy élsz, akkor sokkal több boldogtalanság fog körbevenni, mint akkor, ha betartod (vagy legalább megpróbálod betartani) a szabályokat, de nem azért, mert "Isten megbüntet", hanem azért, mert Isten olyannak teremtette a világot, amilyen - és az a nagy helyzet, hogy akkor is olyan, ha te teszel a használati utasításra. A közlekedési szabályok sem azért vannak, hogy valakinek a kénye-kedvét szolgálják, hanem azért, hogy mindenki kisebb eséllyel szenvedjen balesetet. Ha nem tartod be pl. a sebességkorlátozást egy hegyi úton, és közben elveszíted az uralmadat az autó fölött valami miatt, akkor nem azért fogsz esetleg a szakadékban landolni, mert megbüntet a közlekedésrendészet (vagy aki a sebességkorlátozásról szóló rendeletet hozta), hanem azért, mert a fizika gravitációstul, tehetetlenségestül, centrifugális erőstül, stb. ilyen, és passz.

Erre persze mindjárt azt szokták kérdezni, hogy na de akkor mi van pl. azokkal, akik már gyerekkorukban meghalnak, hiszen ők nem is szegtek meg semmiféle szabályt, akkor miért "bünteti őket Isten". Hát igen, ők nem szegtek meg szabályt, mint ahogy az a szabályosan vezető autós se, aki szemben találja magát az úton azzal a kamionnal, amelyiknek a sofőrje viszont ivott, drogozott, stb., mielőtt a volán mögé ült...: attól még simán meghalnak. :( Mert nem csak közvetlenül a saját tetteink meg mulasztásaink vannak hatással az életünkre, hanem mások tettei és mulasztása is, így van a világ összerakva: hiába nem szegett meg semmiféle szabályt egy kisgyerek, ha pl. az anyja végigbagózta, -drogozta, -itta a várandósságot... És nyilván nem mindig ennyire nyilvánvaló, hogy minek mi az oka, meg nem is mindig értjük, hogy melyik szabálynak mi értelme van, hogy mi miért történt úgy, ahogy - de attól még mindenki jobban járna, ha mindenki betartaná a szabályokat, az biztos, hiszen a szabályok értünk vannak, méghozzá Istentől, aki mindennél és mindenkinél jobban szeret minket - pont ezért adta a szabályokat: a saját érdekünkben, segítségül - akárcsak a közlekedési szabályokat meg a szalagkorlátot a közlekedésrendészet (vagy nemtomki).

2019. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/123 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy hamis árukapcsolás, amit mindenki a saját felekezetének a (vélt) igazságaira húz rá.
2019. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!