Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a nefilimek?

Mik a nefilimek?

Figyelt kérdés

A bibliában a nefilimek emberek vagy hibrid lények?

Ha hibrid lények angyal ember keverék akkor még léteznek?

Lehet olyan ember akiben valamennyi keveredés van?



2019. nov. 23. 19:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
48%

Az ember-angyal kavarodásából létrejött félig ember-félig isten-szerűségeket nevezzük nefilimeknek.


✍️ 1Mózes 6,2 És láták az Istennek fiai (a bukott angyalok) az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.


1Mózes 6,4 szerint ezekből a kapcsolatokból Óriások születtek, ami héberül így néz ki:

[link]


הַ נְּ פִ לִ ים fonetikusan: e·nphlim (nefilim)


✍️ "Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak."

Úgy, mint pl. Zeusz és társai a görög mitológiákból, félig ember-félig állat társaikkal együtt..


Vannak, akik azt hiszik, csak az özönvíz előtt voltak nefilimek, viszont ezek az emberek elfelejtették elolvasni a 4 Mózes 13,34-et, amely így szól:

✍️ És láttunk ott óriásokat is, az óriások közül való Anáknak fiait, és olyanok valánk a magunk szemében, mint a sáskák, és az ő szemeikben is olyanok valánk.


Héberül pedig ugyanaz a e·nphlim -szó található meg:

[link]

(itt valamiért csak 33 vers-szak van, a 33-adik lesz az...)


------------------


Miért nincsenek napjainkban nefilimek?


2 lehetséges okból, az egyik: Sátán eredeti terve az volt ezzel az egésszel, hogy az ember teljes génállományának megrontásával megakadályozhassa a Megváltó születését.


Második: Mivelhogy a megváltás megtörtént és Sátán ezt nem tudta megakadályozni, így stratégiát váltott. Ha születnének a mai napig nefilimek, akkor nem működne a Nagy Megtévesztés, miszerint Isten nem létezik. Ugyanis, ha látnánk még napjainkban is Óriásokat, akikről nyilvánvaló lenne, hogy Bukott Angyalok nemzették őket (mert nyilván való lenne), akkor többen fogadnák el azt, ami megvan Írva, egyrészt felőlük is, másrészt az Istenről is...


És nem voltak az Óriások/Nefilimek jófejek, hiszen mondja az Írás, hogy miután ezek megszülettek, úgy sokasultak meg az erőszakos/gonosz dolgok a földön...


------------------


Pár videó, amik segíthetnek mégjobban megérteni a velük kapcsolatos dolgokat...

[link] (nekem ez jobban tetszett)

[link] (de ez is jó)

2019. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszi akkor gondolom nincs is olyan ember akiben nefilim vér lenne mert az is a megváltást semmisítené meg
2019. nov. 23. 20:27
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Gyíkemberek.
2019. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%
A nefilimek a régi korok nagy emberei voltak, kb mint a mitikus hősök. Tehát emberek. Az angyalok nem tudnak keveredni az emberekkel, mert az emberek fizikai, az angyalok szellemi lények. S bár a Bibliában van néhány eset, amikor emberi alakot öltöttek, de csak Isten engedélyével és utasítására tehették. Olyan utasítást pedig biztos nem adott, hogy hozzanak létre hibrideket.
2019. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

Ennyire rossz választ adtam, hogy 0%-ra kellett leszavazni?


Bibliára voltál kíváncsi, megadtam mindent még az eredeti Héber változatában is...


Ha pozitív vissza jelzést akarok akkor mit írjak, Avengers volumenű kommentet? Így meg úgy röpködtek a szuper-nefilimek vagy mi?

2019. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Két link előadás nefilim-szakértőtől


[link]

[link]

2019. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
33%

Szia,


Emberek voltak, mégpedig a Káin leszármazottjai keveredtek Séth leszármazottjaival, akiket a Szentírás az Isten fiainak nevez.


Üdv. Péter

2019. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%

6-os válaszadó vagyok bármennyire is szeretnénk kedveskedni és elismerni a nagy tudását Péternek ebben az esetben ellent kell neki mondani, sajnos a tény az, hogy történt keveredés angyalok és emberek között ezt bizonyítja az Énok könyve valamint a Jubileumok könyve, sőt ez szinte minden nép mitológiájába megtalálható.


Ezen kívül az általam mellékelt két videó előadója évek óta a téma kutatója sőt még egy személyes megtapasztalást is leírok évekkel ezelőtt az egyik videón bemutatott un Norvég spirál amiről azt állítják a szkeptikusok egyszerű légköri jelenség velem történt egyszer csak azt vettem észre, hogy tekeredik be a lakás ablakán, nos mivel mint már írtam ez évekkel ezelőtt volt amikor azt sem tudtam mi az a youtube és internetet sem használtam, amikor megnéztem a videót akkor jutott eszembe ezzel a jelenséggel én már találkoztam de akkor nem tudtam mi volt ez.

Nos mindenki maga döntse el hogy léteznek vagy nem léteznek átjárók vagy portok a második égből vagy sem és azt is hogy a mágia segítségével emberek képesek-e athívni bukott angyalokat vagy sem.

2019. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2019. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%

"ezt bizonyítja az Énok könyve valamint a Jubileumok könyve"

Nos igen, csak az a probléma, hogy a jehovásokon és a hitgyüliseken kívül ezeket a könyveket a keresztények nem fogadják el. Szerintünk ezek hamis könyvek. A Szentírás pedig nem támasztja alá nézeted, csak ez a két el nem fogadott könyv.

2019. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!